Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv aşısı yaptıranlar kimler ve temin edip aşılanma sürecinizden bahseder misiniz?

Durum
    Selinmutlu123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Hpv aşısı yaptıranlar kimler ve temin edip aşılanma sürecinizden bahseder misiniz?

Aşıyı nereden temin ettiniz? Ben bi eczaneye danıştım. Çok pahalı ve reçetesiz vurulmadıgını söylediler fakat aşı reçetesiz satılıyor. Aile hekimi bu aşı için reçete yazıypr mu?

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Cevap: Hpv aşısı yaptıranlar kimler ve temin edip aşılanma sürecinizden bahseder misi

Eczaneye gidiyosun gardasil asi istiyorum diyosun ayni gun yada ertesi gun asin gelmis oluyor. Eger asiyi eczanede vurmayi bilen varsa sanslisin. Orda vurdurup bide asi karnesi isteyip asinin zamanini isletirsen iyi olur. Bi dahakileri unutmazsin karismaz.
    Ama vurmayi bilen yoksa buz kaplariyla aile hekimine gidiyosun asini vurduruyosun.
    Receteli satilmaz evet cok pahali 300tl tek dozu. Asiyi eczaneden almak icin receteye ihtiyacin yok sacmalamislar. Parasiyla aliyoruz sonucta. Aile hekimi de vurucak kisi oldugu icin kendi kendine recete yazmaz herhalde. Ben ilk 2 sini hastanede bi hemsireye sonuncusunu da farkli eczaneden almistim orda vuran biri varmis ona yaptirmistim

Durum
    Selinmutlu123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Hpv aşısı yaptıranlar kimler ve temin edip aşılanma sürecinizden bahseder misi

Aşı reçetesiz satılıyor fakat aşıyı reçetesiz yapmıyorlar. Aile hekimi ypıyorsa sorun yok.

Durum
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

İlk iki asimi recetesiz elimi kolumu sallaya sallaya hastaneye gidip yaptirmistim. 3.yu de eczaneden aldigim gun ayni anda yaptirdim. Bana niye oyle bisey demediler. Hic birinde recetem yoktu doktora gosterebilecegim.
    Ayrica asi zaten recetesiz satiliyor. Aile hekimine gidip gardasil i recete yazsa ecz gidip alsaniz(recetenizi bile gostermeden) tekrar vurulmak icin aile hekimine gidince kendi yazdigi receteye mi onay vermis olcak. Anlamadim😂Ben mi yanlis anlattim acaba😊

Durum
    kenan006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

banada ilk aşıyı muayne eden doktorun hemşiresi vurmuştu daha sonrakileri sağlık kabininde vurdurtmuştum. alırkende hiç reçete falan istemedi eczane ama ellerinde yoktu ecza deposundan istemişti

Durum
    Cubar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Aşıyı nasıl bu kadar korkmadan yaptırabiliyorsunuz yahu anlamıyorum bunu o yan etki risklerine karşı.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı Cubar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aşıyı nasıl bu kadar korkmadan yaptırabiliyorsunuz yahu anlamıyorum bunu o yan etki risklerine karşı.
    Valla ya bende anlamadım ajsjsjsj

Durum
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Her asiya hatta daha once kullanmis oldugunuz ilaclara bile yan etki gosterebilir vucudumuz. Sonucta bebeklikten itibaren asi vuruluyoruz ki bu asi da cogu ulkede gencler icin zorunlu olunan asi. Pek yan etkileri ne olur diye dusunmeye firsat da vermedim acikcasi kendime😂Bi kere cok kotu hasta olmustum antibiotik olan penisilin igne yazmisti doktor. Bu yasima kadar da ilk defa bu sene penisilin igne oldum ben. Alerjim var mi yan etkisi var mi diye bilmiyodum bile.neyse ilk igneyi oldum beni 15 dk hastanede beklettiler yan etki yaparsa mudahale ederiz diye. Daha sonraki 5 gun boyunca 15dk bekledim igneden sonra. Doktora en sonunda catladim sordum niye bekliyorum hala sonucta alerji fln yapmadi ilkinde diye. O da her ilac insana her zaman ayni etkiyi yapmaz bi bakarsin yan etki yapmistir o yuzden bekletiyorum seni her defasinda demisti. Anlatmak istedigim bende yan etki yapmadi 5 sene sonra asiyi tekrar ettirmem gerektiginde yan etki yapar mi onu vucudum karar vericek artik ben bilemem

Durum
    elturco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    ankara

Hastanede enfeksiyon bölümü doktoruna gittim. Gardasil aşı yaptırmak istiyorum dedim. Enfeksiyon doktoru ( doç ) internetten aşıyı araştırdı prospektüsünü okudu ve olabilirsin hiçbir zararı olmaz dedi. 3 farklı tarihli reçete yazdı ( 2. Ay ve 6. Ay ) bunlarıda al ki aşını herhangi bir yerde rahatlıkla yaptır dedi. Öpüştük toklaştık ayrıldık bende aşılarımı yaptırdım. Son dozu kaldı 2 ay sonra onu yaptıracağım. Şimdiye değin aşının bi fayda yada zararını görmedim.

Bu Konu için Etiketler