Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Panik atak olmusum!

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Panik atak olmusum!

Alıntı Cubar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun panik atak artık çok kolay çözülebilen bir hastalık. Anti-depresanlar ilaç endüstrisinde son yıllarda en çok gelişen ilaçlar oldu.
    Açıkçası 3 ile 6 ay arasında inanılmaz seviyede rahatlayacağını düşünüyorum. Kısa vadede etki etmesini bekleme. Yapabiliyorsan spor acayip etkili olur. İnsanın vücudu fiziksel stresi hissettiği anda önceliği olarak ona yönleniyor ve ruhsal stresten arınmış oluyorsun.

Ancak burada yapılacak sporda açıkçası önemli. Öyle yaşlı teyzeler gibi dümenden koşmak değil de gerçekten ''efor'' harcamalısın, ne yapacağın sana kalmış bir şey ama bisikleti öneririm.

Son olarak antidepresanlar konusunda öyle bir iddiam var ki bu gidişle tüm dünya öğle yemekleriyle birlikte antidepresan kullanacak
    Ben eski koşucu sayılırım sporu 5 ay önce filan bıraktım, şu an hayatta baslayamam iş yerinde koşuşturmaktan zaten bıraz zayıfladım bide spor yaparsam o ilk günkü ağrıları biliyorsun hamlıktan dolayı, acısı feci çıkar neden öğle yemekleriyle?

Durum
    hpv16 için çare arıyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Arya sultan inşallah geçecek canım .. Sen yoğunluktan olmuşundur inşallah işten izin alıp bi karadeniz turuna çıkarsın..
    Ortam uzaklaşması ve mutlu eden insanlarla vakit geçirmek sana faydalı olur ..
    Ben psnik atak değil ama epey bi strese girmiştim.. Artık bakış açımı değiştirdim ve korkularımdan arındım.. Sanada bu öğle namazı sonunda dua edeceğim..
    İzmirde bu reiki olumlu düşünce gücü vb bi merkez varmış.. Kendi kendine enerji şifa gönderiyormuşşun.. Seansı 350 tl diye duydum..
    Ben onun yerine namaza başladım ve Allahım bana şifa ver diye dua ediyorum.. Benim açımdan faydalı oldu aryacım....
    İnşallah güzel günler göreceğiz daha çok gençsin ve hayat yolunun başındasın.. Umarım bu yol boyunca tüm duraklarındaki insanlar seni mutlu eder....
    Bu arada okuyorsa ElTurco arkadasım senide yürekten affettim.. O ara sinirlerim çok bozuktu.. Senin yorumları göremiyorum forumda.. Ünşallah sende iyi ve afiyettesindir..

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı hpv16 için çare arıyorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arya sultan inşallah geçecek canım .. Sen yoğunluktan olmuşundur inşallah işten izin alıp bi karadeniz turuna çıkarsın..
    Ben panik atak değil ama epey bi strese girmiştim.. Artık bakış açımı değiştirdim ve korkularımdan arındım.. Sanada bu öğle namazı sonunda dua edeceğim..
    İzmirde bu reiki olumlu düşünce gücü vb bi merkez varmış.. Kendi kendine enerji şifa gönderiyormuşşun.. Seansı 350 tl diye duydum..
    Ben onun yerine namaza başladım ve Allahım bana şifa ver diye dua ediyorum.. Benim açımdan faydalı oldu aryacım....
    İnşallah güzel günler göreceğiz daha çok gençsin ve hayat yolunun başındasın.. Umarım bu yol boyunca tüm duraklarındaki insanlar seni mutlu eder....
    Bu arada okuyorsa ElTurco arkadasım senide yürekten affettim.. O ara sinirlerim çok bozuktu.. Senin yorumları göremiyorum forumda.. Ünşallah sende iyi ve afiyettesindir..
    Çok teşekkür ederim canım Şu sıralar izin alamam ancak bayramdan sonra +1 gün iznim olacak, birleştirip 2 günlüğüne yakın bir yerlere kacmak guzel olabilir

Durum
    Bade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

ben 2 yildir panik atakla baya mucadele ediyorum ilk beriltilerim olecekmis gibi olmak kalp sıkışması , dünyadan uzaklaşma ,tek bir yöne yönelmek,suskunluk , kimseyle konuşmamak hissi , kalp çarpıntısı ve halsizlik bunları yendim ama geldiginde artık takmıyorum panik atak gecirdyimi anladığım için kendimi sakinleşdirmeye çalışıyorum.tavsiyem antidepresatlara çok bağlanma bırakması zor oluyor

Durum
    Cubar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

İş yerindeki yaptığın koşuşturma açıkçası yeterli değildir bence. Vallahi panik atağın acısı daha fena çıkar açıkçası ben senin yerinde olsam mutlaka spor yapardım. Çok farkettirir. Ve yine çok klasik olacak ama sigara sigara sigara..

Öğle yemeği mevzusu lafın gelişiydi insanlık buraya doğru gidiyor artık. İnternet hepimizi paranoyak yaptı.

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben eski koşucu sayılırım sporu 5 ay önce filan bıraktım, şu an hayatta baslayamam iş yerinde koşuşturmaktan zaten bıraz zayıfladım bide spor yaparsam o ilk günkü ağrıları biliyorsun hamlıktan dolayı, acısı feci çıkar neden öğle yemekleriyle?

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı hpv16 için çare arıyorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben psnik atak değil ama epey bi strese girmiştim.. Artık bakış açımı değiştirdim ve korkularımdan arındım.. Sanada bu öğle namazı sonunda dua edeceğim..
    Bu konuları buraya yazmasak olmazmı biliyorum kötü bir niyetiniz yok ama gereksiz burda kpnusulması sizin adınıza cok sevindim inş böyle devam edersiniz ama buralarda yazmayın bu konuları bence .

Durum
    hpv16 için çare arıyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Sevgili hepeve
    Biliyorum en başından beri ne yazsam destek oldunuz bende iyi niyetle dua ettim arya için..ben forumu epey delik deşik ettim ve neler yazılıyor hepeveciğim.. O bakımdan bende bu yönde bir yol buldum kendime.. Çünkü herkes farklı yollardan rahatlıyor bende de ölüm korkusu oluşmuştu.. Bu dünyadan herkes inandığı yere gidecek .. Kimi nirvanaya ulaşcak kimi bedenini yaktıracak hani öyle şeylerde var direk yakılıyor ve denize külleri savruluyor.. Kimi ışıklara kavuşacak kendi düşüncesine göre benim düşüncemde ölürsem Allah rahmet eylesin denmesidir hepeveciğim..
    İnsanız ve neye inanırsak oradan şifa buluyoruz...
    İlk ben ölüyorum kanser oluyormuşum diye panikle 14 yıl önceki ünivden arkadasımı aradığımda dediki bana... Bekle bakalım herşeyin çaresi var.. Sen ölüyorum yok kanser oldum diye düşünürsen ... O kanseri harbiden olursun.. Ama her iyi yiyeceği yediğindr bu benim için faydalı .. Bu yediğim içtiğim benim içimde olan ve bana karşı yaşamıma karşı zarar veren hücreleri yok edecek dersen .. Her yediğin içtiğin şifa olur dedi.. Ve bana reiki master vb kurslara gittiğini banada oradan şifa yollayacağını söyledi.. Ben bu tarz şeylere pek inanmasamda acaip mutlu oldum.. Halen bazen mesaj atar sana şifa gönderdim hissettiin mi diye
    Daha yazarım ama arya hep uyarıyor şimdi kızdırmak istemem .. İnansakta inanmasakta bu dünyada iyilik bitmiş değil.. Ve herkes kendi heybesinde ne varsa ondan veriyor karşıdındakine..
    Güzel şifalar ve iyilikler diliyorum hepimize

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Panik atak hastasi & gecirenler olarak hikayemi anlatiyim da kendine benden pay cikar
    Ben 25 yasindayim bu zamana kadar hep birileri ölürdü duyardim uzaktan akraba yada tanimazdim sadece bas sagligi diler gecerdim. Oyle ortamlarda hic bulunmamistim. Bazen bu durumlarda kendime "acaba yakinlarindan birini kaybetmek nasil bi histir?" diye sorardim.
    Gelgelelim 2 sene once annemin en yakin arkadasini cok genc yasta 35 yasinda aniden beyin kanamasindan kaybettik..aile dostumuzdu ayni apartmanda otururuz. Bazen babamdan cok onu gorurdum.oyle soyleyebilirim.
    hayatimda hic birini kaybetmemistim(en yasli kusak anneanne babaanne dedeler falan hayatta hala allah sirali ölüm versin) cok uzuldum topraga verdigimizin aksami evdeydim bi kac isim vardi klasik aklim dagilsin diye odami toplayabilirim diye dusundum nitekim baslamistim. Aniden gelen bi kalp carpintisi ama ne carpini ve ustune bas donmesi. Neyse cok uzuldun biraz dinlen gecer dedim 10 -15 dk bekledim gecmedi kalp atisini hissettikce daha da hizlandi nefesim kesiliyo gibi demicem cunku nefesim gercekten kesildi. Hemen annemle babamin yanina gittim ben cok kotuyum basim donuyo kalbim cok hizli atiyo kesin kalp krizi geciriyorum hemen hastaneye gidelim dedim. Arabaya atladik en yakin hastane evimize 5 dk. O dakikalar gecmek bilmedi yolda iyice basim dondu nefes alamadim falan hastaneye geldigimizde hemen acilde basima toplandilar. Nabzim 220 olmustu en son hatirladigim. Ki yogun spor yapan bi insanin bile nabzi spor esnasinda 180 olur. Atar damarimdan masajla nabzimi dusurmeye calistilar. Onlar masaj yaptikca nabzim daha artti. ekg falan "tasikardi" teshisi konuldu. En son konusmalarindan Xanax verdiklerini hatirliyorum uyumusum 😂 Uyandigimda haftaici bi kardiolojiye gitmemi soylediler. Neyse ankda guven hastanesinde ailemizin kalpcisi vardir oraya gittim hersey normaldi. Daha sonra enistem noroloji uzmani benim benden bi endokrinoloji bolumunden bobrek ustu bezlerinin cok calistigi bi hastalik varmis onun da belirtileri panik atakla ayni. O testi yaptirmami soyledi onda da negatif ciktim. Psikolojik olduguna ailece karar verdik. Teyzem de psikiyatri uzmanidir Hemen ankda bana bi psikiyatri doktoru bulduk. İlk kapisindan girdigimde agliyodum ben niye bunlari yasiyorum diye. Cunku is yerinde erkek arkadasimla otururken evde falan her yerde gunde 2 kere falan panik atak olabiliyodum. Erkek arkadasimla disarda yemek yerken ben burdan cok rahatsiz oldum gidelim artik dedigim cok olmustur oyle aklimi kaciriyodum🤦♀Tani: yaygin anksiyete bozukluguna bagli panik atak💙4-5 seans bilissel tedavi aldim gittigim psikiyatri doktorundan antidepresan kullanmadan. Bu surede beynimi yonetmeyi ogrendim panik atak yine geciriyodum ama eskiye nazaran daha azdi ve gelcegi zamanlari artik biliyodum kendimi de telkin etmeyi ogrenmistim. Geldigi zaman muhtemelen max 30-45 dk arasi surerdi artik sdece de bozulan sey dikkatim oluyodu ozellikle calisirken. Ama sana bi tavsiyem panik atak geldigi zaman hangi isle ugrasiyosan yada ne yapiyosan o isi yapmaya devam et. Sadece dikkatin dagilir bi sure sonra.sakin ortamdan uzaklasma gerekirse otur oturdugun yerde🤓Daha sonra kisa bi sure atlattigimi dusundum. Hic olmazsa dedigim gbi geldigi zaman telkin etmeyi ogrenmistim. Artik soyle dusunuyodum kalbim cok hizli attigi zaman vucudum spor yapiyorum hissine kapiliyo ve kalori yakiyorum haliyle insanlarin 2 saat yakmaya calistigi kaloriyi ben 30 dkda oturdugum yerden yakiyodum😂
    Bu dusuncelerim hpv pozitif oldugumu ogrendigimde son buldu tabi ki😂 Gittigim psikiyatristin seansi 300tl oldugu icin bu virus de bende uzun sure kalcagini dusundugum icin kendime daha makul bi psikiyatri doktoru buldum. Yine odasina aglayarak girdim ben hep aglarim zaten😂Neyse ilk seans konustuk tabi ilac verdi 10mg la basladik. Ustune hpvden uykularim kaciyo dedim 1 hafta uyku duzenimi yerine getirsin diye uyku ilaci da verdi. Neyse semptomlarim gecmiyodu Ve ustune bide gece uyurken dis sikma , gun icinde yanaklarimin icini dislerimle koparma huyu basladi. Onun icin de bi ilac verdi. Antidepresani 20mg cikardi en son ama teyzemle irtibatimi hic koparmadigim icin bu bana yetmiyo 30mg yapalim biz bunu dedim. 1 sene 30mg olarak kullandim(ilacin adi citoles ti) diger ilaclari kisa sureligine kullandim o semptomlar gecti sdece biseylerden ölcem korkusu devam ediyodu bu bisey de hpv tabiki😂
    Nerdeyse Son 2 haftadir antidepresanimi icmiyorum. Bi ara bianda birakmayi denemistim cok yoksunluk cektim bas donmesi mide bulantisi sinirlilik falan. Sonra mg azalttim 2 haftadir da kullanmiyorum. Gecti mi dersenn bence panik atak yasayan biri hayatin her alaninda zorluklar karsisinda tekrar nuks yasayabilir. Bende gecti sanarken gecmemisti mesela hpv degil
    Baska bisey olsaydi yine bunlari yasardim diye dusunuyorum. Ama antidepresanin hakkini hiiic odeyemem. Kullanma etme diyenleri hic dinlemem anlamam da. Beyin yani bu onu kontrol edememek nasil bisey yasamayan gercekten bilemez. Simdi hpv icin dusunduklerinizi hayatin her alaninda dusundugunuzu dusunun. Benim basima bu gelcek yok aileme su olcak ben bundan ölcem aman panik atak geciriyorum bu sfer ki cok farkli bu kesin kalp krizi acaba beyin kanamasi da mi geciriyo olabilirim??? Bu dusuncelerle ya san maz. Antidepresan kullan bi 6 ay kendine bi bak ondan sonra zaten sen birakmaya hazir hissettiginde kendini anliyosun merak etme gecicek🙏 Yeter ki kendini telkin etmeyi ve bunun bi surec olduguna inandir🤗

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Panik atagın sonuna mavi kalp koyman�� Cok gecmiş olsun hepnizie ,,sanırım bendede var ..bas dönmesiyle birlikte gelen nefes darlıgı kalp sıkısmasından sonra bayılmıstım tramvayda giderken ama sürekli olan bişey degil bilemiyorum belkide sekerim düştü..bi rahatsızlıgınız varmı deyince yardımcı oln kişiye yok dedim bilmiyorum diyemezdim�� Sonra işte beyin kanamasımı acaba falan diye düşündüm tabibayılıyorum kendime sürekli hastalık teshisi koymaya ya buda benim serseri stilim hahhshdk��

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Panik atagın sonuna mavi kalp koyman�� Cok gecmiş olsun hepnizie ,,sanırım bendede var ..bas dönmesiyle birlikte gelen nefes darlıgı kalp sıkısmasından sonra bayılmıstım tramvayda giderken ama sürekli olan bişey degil bilemiyorum belkide sekerim düştü..bi rahatsızlıgınız varmı deyince yardımcı oln kişiye yok dedim bilmiyorum diyemezdim�� Sonra işte beyin kanamasımı acaba falan diye düşündüm tabibayılıyorum kendime sürekli hastalık teshisi koymaya ya buda benim serseri stilim hahhshdk��
    Panik atak💙(Hhahah ) yasayacak kisilerin semptomlari cok cok onceden belli olur aslinda ben uni sinavlarina hazirlanirken de kalp carpintim olurdu ayda 1-2 belki.. ama 1-2 dk anca surerdi gecerdi abartmazdim bile. Tabii panik atak yasamak cok farkli bisey yaa aklimi kaciriyorum suan kalp krizinden ölcem hissi geliyo insana😕 Ve cok zor bi beyin yonetme sekli hayatimda hic biseyde bu kadar sikintiya dusmemistim sanirim. Hpv ye gnelde 💩 Koyuyorum adadagafahsfaga 😂
    Saka bi yana panik atak geciren arkadaslarimiz uyku duzenlerine dikkat etsinler gece yatmadan hemen once biseyler yemesinler kafeinden az cok uzak durmaya calissinlar( ben kafeinimi azaltmamistim) alkol cok icmesinler hele ki sarilan seyden hic icmesinler 🤓Nefes egzersizleri her gece uyumadan once 20 tekrar falan olcak sekilde yapilabilir bi ara yapmistim ama devamlilik saglamadim usendim. Bu arada panik atak gecirirken atak sirasinda daha cok nefes alcam diye hizli hizli nefes almayin aksine oksijen cok pompalandigi icin o halde oluyoruz. Mumkunse ellerine bi market poseti alip kucukken sisirip patlatirdik ya onun gibi yaparak derin ve seyrinde nefes alin verin. Agzini buzdugunuz posete nefesinizi alin birakin. Bu ise yarayan bi yontem🙂
    Hepevecigim sana da cok gecmis olsun diger arkadaslara da🙆 Panik atak master degree konustu😂

Bu Konu için Etiketler