Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv'sine üç gün sirke kullanıp geçen oldu mu

Durum
    Selinmutlu123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Hpv'sine üç gün sirke kullanıp geçen oldu mu

Birkaç gün önce hpv'den şüphelenip buraya bir soru yazmıştım. Vajina içdudakların üst birleşme noktasında sol kısımda bi çıkıntı görmüştüm. Gördüğüm gün internetten yaptığım araştırmalara göre elma sirkesi kullandım. 2,5 gün ve o kısım soyuldu kalktı. Cumartesi doktora gittipimde o kısımın soyulup kalktığını gördüm. Dolayısıyla dr bir şey yok sirkeden dolayı tahriş olmuş dedi. Ketoral şampuan ve hametan verdi. Sabah akşam kullanıyorum. 31 nde kontrole gidicem. Bakireyim ve hiçbir cinsel birlikteliğim olmadı. İki arkadaşımda hpv olduğunu biliyorum. Kafam rahat değil. Orası tahriş olmuş durumda krem kullanıyorum. Keşke hiç sirke kullanmadan doktora gitseydim. Ben bu kadar etkili olabileceğini düşünmemiştim. Bu kadar çabuk etki ediyor mu? Hpv ise bu kadar çabuk geçer miydi? Gerçi yeri belli bence. Tedirginliğimi nasıl atlatacagım hiçbir fikrim yok oranın yeri hafif belli ama tahriş olduğu için dermatolog farketmedi ve bir şey yok dedi. Tek bir adetti. Bana iyi bir şeyler söyleyin ne olur

Durum
    elise - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Hpv'sine üç gün sirke kullanıp geçen oldu mu

semptomlar kişiden kişiye farklılık gösterir, cinsel birlikteliğiniz yoksa, sürtünme tarzı bişey yaşamadıysanız hpv olma ihtimali yok. Doktora gitmişsiniz bir şey yok demiş daha içinizi rahatlatan ne olabilir hpv iseniz de bu kadar korkmanıza gerek yok öldürücü bir hastalık değil bakın hepimiz aynı hastalıktan muzdaribiz ölümle karşı karşıyaymışsınız gibi davranmanıza gerek yok

Durum
    Tecrübeli Üye

Herkese çok geçmiş olsun yanlış anlaşılmak istemem. Ciddi bi sağlık sorunum var. Üç ayda bir kontroller vs. Yeni bir hastalığa gücüm yok. Allah herkese şifa versin inşallah. Sadece soyulan kısmın altında yerini görebiliyorum. Dr görememiş olabilir. Bakire olduğum için lezyon da gitti alınıp test yapılamaz. Arada kaldım. Soyulan kısımdan kültür alır gibi test yapılabilir mi? İş yerinden bir kişide hpv var. Ortak wc kullanıyoruz. O şekilde geçer mi bilmiyorum. Son bir yıldır görüşmediğim bir arkadaşımda da hpv 16 var.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

İçin rahat etmiyorsa tekrar gitmelisin ama bariz birşey olsa zaten anlaşılır bizimkiler öyle anlasıldı en azından,,birliktelik yoksa bulaş olma ihtimali yok gibi ..biz de cok bilemiyoruz ki bilgi kirliliği hersey..birdaha sirke kullanma bence tahriş olmussun zaten .

Durum
    Tecrübeli Üye

Ayın 31 nde de tekrar gideceğim. Dermatolog bakıyor. Acaba jinekolog mu görmeliydi bir türlü emin olamadım. Bazen bakire olmaktan nefret ediyorum. Smear yapılamıyor. Doğru düzgün muayene olamıyorum ve arada kalıyorum :/

Bu Konu için Etiketler