Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 38 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv'yi yenmenin yolu: Ahcc'nin yan etkisi var mi?

Durum
    blackswan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Hpv'yi yenmenin yolu: Ahcc'nin yan etkisi var mi?

Alıntı Cubar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konuda özellikle inspire'da eski tarihli çok net fikirler var.
    Ben bu virüsün açıkçası vücudu terk edeceğini düşünmüyorum. Ancak negatif olacaktır, bağışıklık sisteminiz baskılayacaktır ve bulaştırıcılık neredeyse sıfıra inecektir.

Ancak bağışıklık sisteminiz zayıfladığı anda tekrar HPV ortaya çıkacaktır. Açıkçası negatife döndükten sonra kondom ile birlikte normal cinsel hayatınıza geri dönmelisiniz. Zira çok yaygın bir virüs hatta ve hatta belki 5-10 sene içerisinde grip gibi bir şey olacak

Bu yüzden artık kondilom yoksa virüs baskılanmış demektir, ben atıldığını düşünmüyorum 20 sene sonra bile tekrar eden hastalar var.

HPV olduğumdan beri açıkçası hiç üzülmedim. Bu bana bir mesajdı bence. Hayata bakış açım değişti, bu yaşıma kadar kim kime dum duma yaşıyormuşuz. Ben bu hastalıktan sonra ne kadar duygularını köreltmiş bir adam olduğumu farkettim. Hayatıma ve doğal olarak kadınlara bakış açım tamamen değişti, artık ayaklarım yere daha sağlam basıyor.

İşin hastalık kısmında ise bağışıklık sistemini güçlü tutmanın ne demek olduğunu öğrendim, anladım. HPV bir kaç ay içerisinde SEVE SEVE negatif olacak. O saatten sonra normal hayatıma devam edeceğim. Ama sonrasında kalacak hayat alışkanlıklarım belki beni çok daha kötü binlerce hastalıktan koruyacak.

Çünkü ben bir daha eşim dışında hiçbir kadınla kondom kullanmadan ilişkiye girmeyeceğim.
    Hayatım boyunca immutor, yeşil çay, spor üçlüsünü hep merkezimde tutacağım.

Basit bir virüsten kurtulurken belki de çok büyük hastalıkları kovmayı öğreniyoruz, olaya bu yönden bakıyorum ben. HPV bahsedilen hastalıklardan çok çok çok çok daha basit arkadaşlar.

''Başarı size kitabın kapağını okutur, başarısızlık da kitabı''
    20 sene içinde tekrar eden hastalarda yeni bulaş söz konusu olabilir bence. ben tamamen atılabileceğine inanıyorum. basit bir hastalık evet ama bir kadın olarak sürekli, "rahmimde neler oluyor, ya bu sefer bi şey çıkmışsa" endişesiyle gezmek, oluşan lezyonlardan çok daha yıpratıcı ve sinir bozucu bir süreç.

Durum
    Cubar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Tabii ki edebilir ancak ben dediğim gibi atılabildiğine şu an için inanmıyorum. Negatife dönüyor, lezyon olmuyor ancak bence vücuttan atılamıyor.
    5-10 sene içerisinde neler değişir bilemiyorum. Bu kadar uzun vadeli ve detaylı düşünmek emin ol sana çok zarar verir. Hayat senin elinde değil, aldığın her karar maalesef kaderini de belirlemiyor. Biraz akışına bırakmak lazım.

Alıntı blackswan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    20 sene içinde tekrar eden hastalarda yeni bulaş söz konusu olabilir bence. ben tamamen atılabileceğine inanıyorum. basit bir hastalık evet ama bir kadın olarak sürekli, "rahmimde neler oluyor, ya bu sefer bi şey çıkmışsa" endişesiyle gezmek, oluşan lezyonlardan çok daha yıpratıcı ve sinir bozucu bir süreç.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı blackswan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En kötüsü o ya zaten ,,neyle karsı karsıya oldugunu bir türlü anlayamamak çünkü bilgi kirliliğinden baska bişey bilmiyoruz

Durum
    elturco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    ankara

Alıntı Cubar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konuda özellikle inspire'da eski tarihli çok net fikirler var.
    Ben bu virüsün açıkçası vücudu terk edeceğini düşünmüyorum. Ancak negatif olacaktır, bağışıklık sisteminiz baskılayacaktır ve bulaştırıcılık neredeyse sıfıra inecektir.

Ancak bağışıklık sisteminiz zayıfladığı anda tekrar HPV ortaya çıkacaktır. Açıkçası negatife döndükten sonra kondom ile birlikte normal cinsel hayatınıza geri dönmelisiniz. Zira çok yaygın bir virüs hatta ve hatta belki 5-10 sene içerisinde grip gibi bir şey olacak

Bu yüzden artık kondilom yoksa virüs baskılanmış demektir, ben atıldığını düşünmüyorum 20 sene sonra bile tekrar eden hastalar var.

HPV olduğumdan beri açıkçası hiç üzülmedim. Bu bana bir mesajdı bence. Hayata bakış açım değişti, bu yaşıma kadar kim kime dum duma yaşıyormuşuz. Ben bu hastalıktan sonra ne kadar duygularını köreltmiş bir adam olduğumu farkettim. Hayatıma ve doğal olarak kadınlara bakış açım tamamen değişti, artık ayaklarım yere daha sağlam basıyor.

İşin hastalık kısmında ise bağışıklık sistemini güçlü tutmanın ne demek olduğunu öğrendim, anladım. HPV bir kaç ay içerisinde SEVE SEVE negatif olacak. O saatten sonra normal hayatıma devam edeceğim. Ama sonrasında kalacak hayat alışkanlıklarım belki beni çok daha kötü binlerce hastalıktan koruyacak.

Çünkü ben bir daha eşim dışında hiçbir kadınla kondom kullanmadan ilişkiye girmeyeceğim.
    Hayatım boyunca immutor, yeşil çay, spor üçlüsünü hep merkezimde tutacağım.

Basit bir virüsten kurtulurken belki de çok büyük hastalıkları kovmayı öğreniyoruz, olaya bu yönden bakıyorum ben. HPV bahsedilen hastalıklardan çok çok çok çok daha basit arkadaşlar.

''Başarı size kitabın kapağını okutur, başarısızlık da kitabı''
    Cubar : şöyle demişssin "Çünkü ben bir daha eşim dışında hiçbir kadınla kondom kullanmadan ilişkiye girmeyeceğim." bu virus sadece kamıştan bulaşmıyor genital bölge derken prezervatif olmayan yerden de temas virüsü bulaştırıyor. artııı tek çare tek eşlilik... önlem almak demek hayat tarzını değiştirmek demek bence...

Durum
    Cubar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Eşim olduğu zaman da tek eşli olmuyor muyum zaten

Yani tabii ki ama dediğim gibi artık uzun bir süre (5-6 ay) arası siğil çıkmıyorsa kondom ile ilişkiye girmek gayet normal.. Bir çok uzman da bunu belirtiyor.

Alıntı elturco Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cubar : şöyle demişssin "Çünkü ben bir daha eşim dışında hiçbir kadınla kondom kullanmadan ilişkiye girmeyeceğim." bu virus sadece kamıştan bulaşmıyor genital bölge derken prezervatif olmayan yerden de temas virüsü bulaştırıyor. artııı tek çare tek eşlilik... önlem almak demek hayat tarzını değiştirmek demek bence...

Durum
    kb86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ben 7 yıldır evliyim ve hpv evlendikten sonra ortaya çıktı.2 yıl içinde hpv 16 negatif oldu test sonucunda. Sonra 3 yıl ne siğil ne de rahimde bir şey çıkmadı. Son 2 yıldır tek tük siğil çıkma durumu oluştu ama smearlerim temiz geldi.bende yediğime içtiğime pek dikkat edemedim ve ben negatifim zaten tamamen bitti diye düşünüyordum. bide hamilelik ve çocuk bakım süreci iyice dengemi bozdu derken siğillere yol açtım diye düşünüyorum. Yani bende bu negatif olayını baskılanma olarak görüyorum artık malesef ömür boyu dikkat edicez kendimize yada lanet olası şu virüsü tamamen atacak bir ilaç yada aşı bulunsun artık kendimi geçtim çocuğum var yaaa

Durum
    Moderatör

Alıntı kb86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 7 yıldır evliyim ve hpv evlendikten sonra ortaya çıktı.2 yıl içinde hpv 16 negatif oldu test sonucunda. Sonra 3 yıl ne siğil ne de rahimde bir şey çıkmadı. Son 2 yıldır tek tük siğil çıkma durumu oluştu ama smearlerim temiz geldi.bende yediğime içtiğime pek dikkat edemedim ve ben negatifim zaten tamamen bitti diye düşünüyordum. bide hamilelik ve çocuk bakım süreci iyice dengemi bozdu derken siğillere yol açtım diye düşünüyorum. Yani bende bu negatif olayını baskılanma olarak görüyorum artık malesef ömür boyu dikkat edicez kendimize yada lanet olası şu virüsü tamamen atacak bir ilaç yada aşı bulunsun artık kendimi geçtim çocuğum var yaaa
    Tip16yla siğil alakasız bence siğilin nedenibaşka tiptir diye düşünüyorum,dısardaki siğil zaten kansere neden olmuyor önemli olan içerde olmaması

Durum
    kb86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

İkinizde de 6 ay kadar süre de hiç lezyon yoksa ve kadın rahminde hpv negatifse çocuk yapabilirsiniz doğum sezeryan olmak koşuluyla hpv de hamilelikte bağışıklık düştüğü için nüksetme olabilir bu yüzden sezeryan olması önemli. Hpv negatiftim 8 ay sonra hamile kaldım Allahıma çok şükür çocuğumda bir sıkıntı yok sezeryan oldum zaten.

Durum
    Moderatör

Tip16negatif olmus işte sevinmelisiniz gercekten ,siğilleri pek takmayın kendinize bakın siğillerdr kontrol esnasında halledilir heralde yılda bir smear veriyorsunuz.

Durum
    dagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Sağlık sıhhatli bi ömrü olur umarım analı babalı büyüsün.

Demek ki negatif olmanın "virüsü atmak" olmadığını anlamış olduk.
    Şimdi benim umudum kırıldı işte. Herkese iyi şanslar dostlar.

Bu Konu için Etiketler