Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: hpv endişesi, bulaşmış olabilir mi

Durum
    Selinmutlu123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

hpv endişesi, bulaşmış olabilir mi

Herkese merhaba,

Geçen hafta vajina iç dudakların üst iç kısmında sivilce vardı. Bir kez bactroban sürdüm içi beyazladı ve sivilce patladı. Küçük bi irin çıktı. Bugun yıkarken hemen o sivilcenin yanında bi kabartı gördüm ama sivilce gibi acımıyor. Sivilcenin yeri hafif kırmızı hala. İnternette hpv falan bir sürü şey okudum. Biliyorsunuzdur elma sirkesi ile tedavi diye bir sürü yazı var. Az önce pamuğa sirkeyi dökğp pamuğu orada 10 dakika beklettim. Kaldırdıgımda o kısım beyazlamıştı. Forumlarda beyazlarsa hpv yazıyor. Sivilcenin yerine çok yakın beyazlayan sivilce mi o mu anlamadım. Merak ettiğim şey başka bi lezyonsa da beyazlar mı? Çok tedirgin oldum ve korkuyorum. Cinsel bi ilişkim olmadı. Cilt teması dahil fakat agda vs yaptırıyorum oralardan bulaşmış olabilir mi bilmiyorum. Bir de iş yerinde birisinde hpv olduğunu biliyorum. O kabartı beyazlayınca çok endişelendim. Eski sivilcenin tahrişinden olmuş olabilir mi? Yoksa beyazladığı için hpv midir? Yardımcı olursanız çok memnun olurum. Ayrıca iki üç gündür sirkeli pamuğu ikş dudak arasına koyup bir saat bekliyorum. O kısım tahriş oldu ama o küçük çıkıntı hala ucu hafif beyaz olarak kaldı. Tahriş olan kısıma hangi kremi sürebilirim bilmiyorum. Bir iki hafta bekleyip doktora gidicem ama bakireyim. Nasıl olacak bilmiyorum. Özel hastaneler çok pahalı. Devlet hastanesine gidince tam anlamıyla ilgileniyorlar mı? Bakire olduğum için önemsemeyip sadece yakarlar mı? Çok endişeliyim. İnternetten çok şey okudum ve çok panik oldum.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Cevap: hpv endişesi, bulaşmış olabilir mi

Hiç doktora gitmeden forumlara girip bunları düşünmeniz size çok zarar verir bosu bosuna tahriş etmeyin ilk önce bir dermatologa basvurun..siğilleri sıkınca irin cıkmıyor bence bazı doktorlar çok önemsemiyor evet

Durum
    Tecrübeli Üye

Zaten irin çıkan sivilceydi. Brn yanındakinin ne olduğunu anlamadım. O yüzden endişelendim. dermatolog mu jinekolog görmeli?

Durum
    Tecrübeli Üye

İstanbul avrupa yakası için önerebileceğiniz bir hekim var mı?

Durum
    hpv16 için çare arıyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Selincim rahat ol..
    O işyerindeki arkadasın hpv tipi nedir?
    Mesela benim 16 ve bu tip tuvaletten bulaşmaz canım..
    Çok rahatsızsann yer tuvaleti kullan.. Veya klozet için peçete ser vb ..
    Sende hpv vb zannetmem .. Ağdacıda garip geliyor çok pis bi ortama gitmiş olman lazım..
    Devlette jinekolojiye git..
    Dış tarafta olduğu için bakarlar.
    Sonra üstünede cildiyeye git ordada baktır..
    Deri ve zührevi hastalıklar demişti burda bi arkadaş

Hastanede sordum cildiye dediler
    Sende git .ama stres yapma internetten okuma..
    Başın ağrısa beyinntümörü çıkıyon..
    İnternet bizi de bozdu takma..
    Kendi geleceğin sağlığın için sigara içme erkrn yat ve mutlaka kahvaltını yap..
    Bi kan testi yaptır eksik d vitamini folik asit vb varsa vitaminnal iç..
    Bağışıklık her zaman önemli..
    Test yaptıramam dersen direkt imütor eczacıbaşı al iç.
    Sağlıklı yaşa düzenli beslen stres yapma...

Durum
    Tecrübeli Üye

Çok geçmiş olsun size. Umarım en kısa zamda kurtulursunuz. Sigara alkol kullanmıyorum. Dğzenli besleniyorum. Uykuma dikkat ediyorum. Hatta forumları okuyup imuneks vitamin aldım. Hpv si olan arkadaş erkek. Konuşurken duymuştum. Özelliklr bana söylemedi o yğzden tipşni bilmiyorum. Kadın doğuma gitmeye çekiniyorum. Birkaç kez gittim resmen bakire olduğum için beni dövmediği kaldı. Dğzgğn muayane yapamadıgı için tahatsız oldu. Şanssızlık hep beni bulur. Kimseyle bi birlikteliğim olmamasına rağmen böyle şeyler nasıl brni buluyor anlamıyorum. Ordaki lezyon hpv değilse ne olabilir ki

Durum
    Bade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Alıntı Selinmutlu123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun size. Umarım en kısa zamda kurtulursunuz. Sigara alkol kullanmıyorum. Dğzenli besleniyorum. Uykuma dikkat ediyorum. Hatta forumları okuyup imuneks vitamin aldım. Hpv si olan arkadaş erkek. Konuşurken duymuştum. Özelliklr bana söylemedi o yğzden tipşni bilmiyorum. Kadın doğuma gitmeye çekiniyorum. Birkaç kez gittim resmen bakire olduğum için beni dövmediği kaldı. Dğzgğn muayane yapamadıgı için tahatsız oldu. Şanssızlık hep beni bulur. Kimseyle bi birlikteliğim olmamasına rağmen böyle şeyler nasıl brni buluyor anlamıyorum. Ordaki lezyon hpv değilse ne olabilir ki
    Canim dert etdeiyin seye bak sende hpv yoktur eger sen dediyin gibi bir birikteliyin yoksa bakire ola bilirsin bir temas olduysa bulaşir bende bakireyim amma temas oldugu icin bulasmis.ve kocaman sivilceyle dolasiyorum bir ayda lanet olsun gitmiyor acida veriyor dokununca buna bir care ariyorum artik (

Durum
    Tecrübeli Üye

Erkek arkadasla birlikte değilsen ki değilsin diye anladım.. Aynı tuvaletide bixim toplumda pek kullanmayız işyerinde erkeklerle..
    Senin işyerindeki elemanı suçlaman yersiz olur selincim..
    Sen zaten imunex vb alıp sağlıklı besleniyormuşşun..
    Olay bence kıl kökü yada vucut isilik vb çıkarıyor sonuçta orası nemli bölge çıkabilir..
    İçin rahat oldun , git yinede başka doktorlara..
    Dış dudaktaki olayı muayene edecek niye kapris yapıyorki..
    Rahat ol.. Takma hiç hepsi geçer...

Durum
    Tecrübeli Üye

Ortak tuvalet kullanıyoruz ve hiç hoşlanmıyorum. Önce bi cildiyeye gideyim diyorum ama gerekirse vildiyeci ordan o lezyonu alabiliuo mu? Yoksa jinekolog mu olmalı?

Durum
    Tecrübeli Üye

Selincim bende hiç siğil yok canım .. Hpv16 da çıkmıyor..
    Ama üniversite hastaneside olabilir bak istersen araştırma hastanesi vb git.. Mutlaka çözüm olur..

Bu Konu için Etiketler