Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci ... 345
Toplam 50 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ses telleri ve boğazda hpv

Durum
    networkingfan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Ses telleri ve boğazda hpv

Alıntı Serdar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ses telleri ve boğaz yolunda HPV tanısı konulan kızım 5,5 yaşında 6 defa ameliyat oldu laser ve karbondioksit ile yakıldı fakat 2,5 ay gibi kısa bir sürede tekrar ilerliyor sonuç olarak doktorlar interferon tedavisi uygulamaya karat verdiler. Şuan 1 ayı aşkın bir süredir tedaviye devam etmekteyiz. Daha önce bu durumu yaşayan varmı nasıl bi sonuç aldılar bilemiyorum hiçbir yerde de rastlamadım ama eğer sonuç olumlu olursa buradan bilgi vermeye devam edecem Rabbim kimseye yaşatmasın gerçekten çok zor acil şifalar dilerim.
    çok çok geçmiş olsun. son durum nedir acaba?

Durum
    engineerb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

boğazda yanma ve ateş varmı? yüzde pul dökülmesi gibi şeyler oluyor muydu?
    geçmiş olsun.

Durum
    nefes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

merhaba, bilmediğimden soruyorum sezeryen ile bulaşma nasıl yüzde yüz engellenmiyor açıklar mısınız?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı nefes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba, bilmediğimden soruyorum sezeryen ile bulaşma nasıl yüzde yüz engellenmiyor açıklar mısınız?
    Ben engelleniyor diye biliyorum? O yuzden hpv olan annelere sezaryen yapıyorlar diye biliyorum ama detayını bilmiyorum.

Durum
    karakiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

ben cocuk sahibi olmayi dusunurken hpv enfeksiyonu teshisi konuldugu icin cok arastirdim bu konuyu.
    yine her zamanki gibi kesin olan bir sey yok; ama babada olan enfeksiyonun sperm ile bebege de tasindigina iliskin yazilar okudum. sperm yikamayla dahi gitmeyen durumlardan bahsediyordu, psikolojim bozuldu benim de.
    annedeki enfeksiyonun bebege gecmesi dusuk bir ihtimal mi emin degilim. sanirim normal dogumla gecmiyor illa ki. ya spermde var ya da annedeki enfeksiyon cok ilerlediyse anneden geciyor olabilir, nasil oldugunu bilmiyorum; ama normal dogum yapilmasinda halen sakinca gormeyen doktorlar da cok.
    sigil yapan turlerin normal dogum yoluyla gecebilecegini dusunuyorum ben de; ama sigil yoksa nasil gececek ki?

bu mevzu benim kabusum oldu enfeksiyonu atlatmayi beklesem, yasim 35 zaten su anda. ben atlatsam esimde var mi onu bile bilmiyoruz ki spermle gectigini dusunenler de var bebege. allah yardimcimiz olsun ne diyeyim...

Durum
    ereya45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı karakiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben cocuk sahibi olmayi dusunurken hpv enfeksiyonu teshisi konuldugu icin cok arastirdim bu konuyu.
    yine her zamanki gibi kesin olan bir sey yok; ama babada olan enfeksiyonun sperm ile bebege de tasindigina iliskin yazilar okudum. sperm yikamayla dahi gitmeyen durumlardan bahsediyordu, psikolojim bozuldu benim de.
    annedeki enfeksiyonun bebege gecmesi dusuk bir ihtimal mi emin degilim. sanirim normal dogumla gecmiyor illa ki. ya spermde var ya da annedeki enfeksiyon cok ilerlediyse anneden geciyor olabilir, nasil oldugunu bilmiyorum; ama normal dogum yapilmasinda halen sakinca gormeyen doktorlar da cok.
    sigil yapan turlerin normal dogum yoluyla gecebilecegini dusunuyorum ben de; ama sigil yoksa nasil gececek ki?

bu mevzu benim kabusum oldu enfeksiyonu atlatmayi beklesem, yasim 35 zaten su anda. ben atlatsam esimde var mi onu bile bilmiyoruz ki spermle gectigini dusunenler de var bebege. allah yardimcimiz olsun ne diyeyim...
    Allah acil şifalar versin sizde hangi türler var acaba iyileşmek adına bir takviye alıyormusunuz ? Birde türk doktorlar el temasıyla geçmeyeceğini söylüyorlar ama tırnak arası gibi elin kapalı noktalarında barınabildiğini okudum yabancı kaynaklarda hatta tırnağımızı ağıza göze görürsek bulaşma ihtimali de olabileceği söyleniyor çokça. Bence doğum yoluyla (sezaryen) geçmese bile bebeğe/çocuğa annenin tırnak arasından bulaşmış olabilir bir ihtimal

Durum
    Yeni Üye

Bilimsel bir dayanağı olmadan sadece tahmin yürüttüğümüz şeyleri ihtimali çok yüksekmiş gibi yansıtmamalıyız bence. olur; dışarı çıkarsın çatı düşer, yemek yersin soluk boruna kaçar... olamaz mı? olabilir. sezaryen ile bebeğe bulaşır demek bence çok büyük bir cümle. herkesin psikolojisi çok iyi olmak zorunda değil, lütfen bunları da düşünerek konuşun. öyle bir şey olsa adım başı hpv ile karşılaşırız arkadaşlar. yok demiyorum ama bence her ihtimale tutunup karalar bağlamak yerine mantığımızı devreye sokalım. ömür herkese bir kere veriliyor, güzelleştirmek için elimizden geleni yapalım. biz bunu yaşarız, başkası başka bir şeyi. bunlar oldu, oluyor, olacak. inşallah hepimiz değiştirmeyeceğimiz şeyleri kabul etme gücünü buluruz.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı ereya45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah acil şifalar versin sizde hangi türler var acaba iyileşmek adına bir takviye alıyormusunuz ? Birde türk doktorlar el temasıyla geçmeyeceğini söylüyorlar ama tırnak arası gibi elin kapalı noktalarında barınabildiğini okudum yabancı kaynaklarda hatta tırnağımızı ağıza göze görürsek bulaşma ihtimali de olabileceği söyleniyor çokça. Bence doğum yoluyla (sezaryen) geçmese bile bebeğe/çocuğa annenin tırnak arasından bulaşmış olabilir bir ihtimal
    cok tesekkur ederim. hepimize...
    bende hangi tur oldugunu bilmiyorum ne yazik ki. baska bir ulkede yasiyorum ve burada sadece 16-18 tariyorlarmis. sorularima cevap alamadim doktordan nasil anladilar hpv oldugunu eger tipini bilmiyorlarsa diye merak ediyordum. sanirim sitolojide hucre degisikliginin hpvye ozel bir goruntusu var. oradan anladilar yuksek risk oldugunu. ya da bir test var, virusu tariyor ama tipini taramiyor. bilemiyorum hic...
    takviye noktasinda ben solgar beta glukan ve metil folati kendi arastirmalarimla bulmustum. onlari kullaniyorum. solgarin reishi shitake karisimini da aldim ve bir sise kullandim. sonra bu forumu buldum ve aryaya sordugumda solgarla negatif olan kimseyi gormedigini soyleyince solgarin ikinci sisesini almadim. ahccyi ben de okudum ama yasadigim ulkeden tedarik edemedim aryanin belirttigi iki markayi (kinoko ya da time health).
    sonra thorne diye bir markanin myco immune denen mantar ekstraktini aldim simdi onu kullaniyorum.
    ahccyi de yurtdisina gitmis bir arkadasima siparis ettim, haftaya getirecek insallah. o arada beeo propolis getirmistim turkiyeden, onu da kullandim. vucudum deneme tahtasina dondu ama umut iste. bebek istedigim icin bir an once atmaya calisiyorum vucudumdan.

bir de bir firma tavsiye etti arkadasim. onlardan immun sistemi guclendirici gida takviyesi aldim. isim vermeyeyim reklam yaftasi yemeyeyim simdi burada cok detayli da arastirmadigim icin su an tavsiye edecek duzeyde degilim ama genel olarak immun sistemi tetikledigini dusundugumuz seyleri toz haline getirip smoothie yapimina hazir sekle getirmisler oyle soyleyeyim. iste mantar karisimi, zerdecal karisimi vs gibi. fakat baya baya pahali bence. insan yine de bir umut aliyor...
    ahcc icin de oyle ama ben buradaki insanlara guvendigim icin denemeye karar verdim. 60li kapsul 27 euro civarina gelecek bana. eger dozajini tavsiye edilen duzeyde tutarsam bir ay bile gitmeyecek bu 27 euro. yine de umut iste.
    allah hepimize sifa versin ne diyeyim...

anne bebek konusunda insanlarin moralini bozduysam cok ozur dilerim bu arada. okuduklarim elbette ihtimal dahilinde. empati yapamadim benim canim sikildi baskalari da uzulur diye, kusura bakmayin. elbette gecmeyebilir. hem de hemen hemen tum makaleler bebeklerin 24 ay icinde atlattigini soyluyor enfeksiyonu. bununla gonlunuzu alayim

Durum
    Yeni Üye

karakiz estağfurullah, sözüm sana değildi aslında özellikle şu an bebek isteyen sen olduğun için sen umutsuzluğa kapılma diyeydi bu arada ben solgarın mantarını çok uzun süre kullandım, sonra da negatif oldum. ama bence solgarla negatif oldum ya da yeşil çayla oldum falan diyemeyiz, neyin negatif yaptığını bilemeyiz. belki de sadece zaman eminim biliyorsundur ama ben yine de söyleyeyim, aldığın takviyeler dışında erken kalkmaya, iyi uyumaya, stresi makul seviyede tutmaya özen gösterirsen çok iyi olur. ben gözümü bu hastalıkla açıp, kapatıyordum. dünyanın benim için sonu gelmiş gibi davranıyordum. kafaya takma demek tabiki işe yaramıyor ama insan isteyince hepsini yapar kendimde bazı metodlar denemiştim, çok işe yaradı. aklıma bir soru takıldığında, ya da doktora sormayı düşündüğüm şüpheye düştüğüm bir şey olduğunda kendimi "daha doktora gitmene ... gün var. bunu o zaman düşünürsün. üzülmen gerekirse o zaman üzülürsün. şu an sabaha kadar da kafana taksan öğrenemeyeceksin, düşünerek geçmeyecek. sakinleş, doktora gitmeyi bekle" diyordum kendime. bunu oturttuğumuz zaman stresi de makul seviyeye çekmiş oluyoruz. ki bence stres hpvnin dostu. umarım herkes atlatır da ferah nefesler alır

Durum
    Yeni Üye

Alıntı nefes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    karakiz estağfurullah, sözüm sana değildi aslında özellikle şu an bebek isteyen sen olduğun için sen umutsuzluğa kapılma diyeydi bu arada ben solgarın mantarını çok uzun süre kullandım, sonra da negatif oldum. ama bence solgarla negatif oldum ya da yeşil çayla oldum falan diyemeyiz, neyin negatif yaptığını bilemeyiz. belki de sadece zaman eminim biliyorsundur ama ben yine de söyleyeyim, aldığın takviyeler dışında erken kalkmaya, iyi uyumaya, stresi makul seviyede tutmaya özen gösterirsen çok iyi olur. ben gözümü bu hastalıkla açıp, kapatıyordum. dünyanın benim için sonu gelmiş gibi davranıyordum. kafaya takma demek tabiki işe yaramıyor ama insan isteyince hepsini yapar kendimde bazı metodlar denemiştim, çok işe yaradı. aklıma bir soru takıldığında, ya da doktora sormayı düşündüğüm şüpheye düştüğüm bir şey olduğunda kendimi "daha doktora gitmene ... gün var. bunu o zaman düşünürsün. üzülmen gerekirse o zaman üzülürsün. şu an sabaha kadar da kafana taksan öğrenemeyeceksin, düşünerek geçmeyecek. sakinleş, doktora gitmeyi bekle" diyordum kendime. bunu oturttuğumuz zaman stresi de makul seviyeye çekmiş oluyoruz. ki bence stres hpvnin dostu. umarım herkes atlatır da ferah nefesler alır
    nefes cok tesekkur ederim.once umutsuzluga kapildim aslinda cunku baska bir ulkedeyim ve sorularima cevap da alamiyorum kolay kolay. ben rutin smear sayesinde ogrendim bende hpv oldugunu. eve bir mektup yollayip oyle haber verdiler. aradigim zaman ulasabildigim bir doktor bile degildi yani. yuksek riskli hpv var deyip tam 4 ay sonrasina randevu verdiler kolposkopi icin. o 4 ay boyunca kafayi yedim tabi. Turkiyeye de donemedim pandemi oldugu icin. sonra muayene gunu geldiginde sordugum hicbir seye de cevap vermedi doktor. hpv gelir gecer yine gelir yine gecer gibi bir sey soyledi. yasim gecikiyor yumurtalar ne durumda diye sordum, ultrasonda bakip ohooo cok bile gibi bir sey dedi. ben tabii psikopat oldugum icin o tur konularda yine aklima bir suru sey geldi acaba yumurtlayamiyorsun mu demek istedi vs gibi
    Ben solgara mail attim onlarin mantar ekstraktiyla ilgili bilgi almak icin. bana ahcc`nin degisik bir kimyasal bilesene sahip oldugunu, onlarin urununde ahcc bulunmadigini, yalnizca mantar ekstrakti oldugunu soylediler. bu ekstraktin hpv icin ise yarayip yaramayacagina dair bilimsel bir sey soyleyemeyecegini, ayni seyin ahcc icin de gecerli olduguna inandigini soyledi. yesil cay ben de iciyorum. uykuma dikkat ediyorum, fiziksel aktivitem biraz dusuk evden calistigimiz icin; ama elimden geleni de yapiyorum.

O kadar komik bir durum ki bebek sahibi olma isi hic aklimda yoktu senelerdir. ilk defa bu sene deli gibi istemeye basladim ve ta taaaaaa doktora sordum ben cocuk sahibi olma calismalarina baslayayim mi diye, bir sakincasi yok ama bekle biyopsi sonuclarini cunku normal gorunmuyor kolposkopin dedi. smear ascus cikmisti oysa ki. biyopsi sonuclarinin cikmasina daha 5 hafta var zaten. zaten cinsel istegim de sifir. dogal bir dogum kontrol yontemi olarak bunalimi kullaniyorum

Bu Konu için Etiketler