Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 50 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ses telleri ve boğazda hpv

Durum
    Serdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ses telleri ve boğazda hpv

Ses telleri ve boğaz yolunda HPV tanısı konulan kızım 5,5 yaşında 6 defa ameliyat oldu laser ve karbondioksit ile yakıldı fakat 2,5 ay gibi kısa bir sürede tekrar ilerliyor sonuç olarak doktorlar interferon tedavisi uygulamaya karat verdiler. Şuan 1 ayı aşkın bir süredir tedaviye devam etmekteyiz. Daha önce bu durumu yaşayan varmı nasıl bi sonuç aldılar bilemiyorum hiçbir yerde de rastlamadım ama eğer sonuç olumlu olursa buradan bilgi vermeye devam edecem Rabbim kimseye yaşatmasın gerçekten çok zor acil şifalar dilerim.

Durum
    hpv16 için çare arıyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Ses telleri ve boğazda hpv

Öncelikle çok çok geçmiş olsun... Küçük prenses için çok üzüldüm inşallah en kısa sürede derdine dermannbulunur..
    Ancak anlamakta zorlandığım bu denli küçük bir çocuk hpvyi nasıl kaptı ve hangi türü var??
    Çünkü ortak tuvalet ortak banyo vb ise bir çok hpvli halen ortak tuvalet kullanıyor bu olay onların daha dikkatli olmaları için farkındalık yaratır..
    Sizde veya eşinizde hangi hpv tipi mevcut??

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Cook gecmis olsun cok uzuldum insallah hemen sagligina kavusur kiziniz..
    Benim iki sorum olucak eger cevaplamak isterseniz.
    1. Sizde yada esinizde hpv tespit edildi mi yada daha onceden varmiydi?
    2. Eger esinizde hpv var (-di) ise normal dogum mu yapti?
    Cunku anneden bebege ozellikle bu yoldan gectigi biliniyor...

Durum
    Yeni Üye

Alıntı hpv16 için çare arıyorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle çok çok geçmiş olsun... Küçük prenses için çok üzüldüm inşallah en kısa sürede derdine dermannbulunur..
    Ancak anlamakta zorlandığım bu denli küçük bir çocuk hpvyi nasıl kaptı ve hangi türü var??
    Çünkü ortak tuvalet ortak banyo vb ise bir çok hpvli halen ortak tuvalet kullanıyor bu olay onların daha dikkatli olmaları için farkındalık yaratır..
    Sizde veya eşinizde hangi hpv tipi mevcut??
    annede bende veya diğer çocuklarda bir sıkıntı görülmedi HPV 11 ve 16 mevcut yavrucakta düşük riskli fakat ses kısıklığı ve zamanla nefes alma problemi yaşıyoruz bu yüzden interferona başladık son çare olarak

Durum
    Yeni Üye

Bende veya annede rastlanmadı vardıysada şuanda yok bilemiyoruz yani anne normal doğum yaptı ilginiz için teşekkürler

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Çok acayip ilk defa böyle bir şeyi duyuyorum ve cok üzüldüm :/
    Çok yazık ama sigiller zamanla azalan ve bitebilen bir şey umarım çocugunuzda da en kısa zamanda geçer. Nasıl böyle bir şey olabilir aklım almadı, yani aklıma çok kötü şeyler geliyor. Agzına bir şeyler sokmuş olması lazım, ya da oral yolla bir ilişkiye zorlanması durumu.. ya da doğumla beraber olan bir şey olsa gerek. Yani bilemiyorum ama o denli kücük cocugunuzun biri tarafından zorla taciz edilip oral ilişkiye zorlanması söz konusu olabilir mi? Çok özür dileyerek bunu sordum ama başka türlü bir şey aklıma gelmiyor.

Durum
    Tecrübeli Üye

Serdar bey eminim baba olarak anne olarak bu konuda çok üzülüp ailece çareler aramışşınızdır..
    Umarım farklı yorumlar sizleri üzmez veya değişik düşüncelere takılıpta psikolojinizi yaralamaz...
    Burda eğer farkettiyseniz hepimiz ya evli yada bekar ama cinsel hayatı olan bireyleriz..
    Ve birbirimizi gerçek hayatta tanımasakta hpv için devamlı araştıran , ingilizce vb konulardan çeviri yapıp tedavi yöntemleri için makale çevirenler mevcut saolsunlar.
    Devamlı da burda herkes birbirini uyarır , işte oral seks yapmayın çünkü gırtlağa vb yerlere dil altına hpv yerleşir diye ..
    O yüzden bu başlık altında bir takım söylemler olacaktır bu bizim öncesinde forumlarda bu tarz paylaşımlar yapmamızla ilgilidir...

Kızınız çok küçük ... Düşündükçe insan çok üzülüyor çünkü burda bir çoğumuz anne baba...
    Benimde kıxım ve oğlum var..
    Ne şekilde bulaştı bu çocuğa diye düşünüyorum çünkünben öğrendiğimden beri tuvaleti ayırdım..
    Eskiden kızım banyodan sonra benim bornozu kullanır ve kraliçe oldım derdi
    O bornoz vb olayları kpnuştum artık kullanmıyor...
    İnşallah farklı tedavilerle atlatır kızınıx...
    Biyorezonans vb yolları denedinizmi??
    Probolis vb takviyeleri..

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Bulas olmasi cok zor bi yer ve yasi cok kucuk gercekten arya ninda dedigi gibi herseyi dusunmek gerekiyor malesef. Burda hepimiz birilerinden ne yolla kaptigimizi az cok biliyoruz. Tibben de esinizde yoksa kiziniza gecme olanagi yok gibi gozukuyor. Tabi doktor degilim snucta biz de hep hekimlerden duyduklarimizi soyluyoruz arastiriyoruz okuyoruz.
    Acaba doktorunuz bu konuda ne diyor?
    Belki siz bilmeden bundan 6,5 sene once hpv pozitiftiniz dogum sirasinda anneden bebege gecti fakat immun sisteminiz hpvyi yendi ve suan negatif cikiyosunuz yani virusu kaptiginizdan haberiniz bile olmadi diye de dusundum. Diger cocuklarinizda da yoksa boyle bi fikir yuruttum.
    Bahsettiginiz tedavi yontemini hic arastirmamistim bilgi sahibi de degildim intden ne olduguna baktim. İse yarayabilir gibi gozukuyor. cok cok gecmis olsun😞

Durum
    Bade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Arkadaslar lutfen emin deyilsek boyle seylerle anne babayi tedirgin etmiyelim hem cocuklari hasta hemde nasil bulasdigi konusunu dusundukce insan heyati zindan olur.bu benim sahsi fikrimdirki cocuklara anne yoluyla bulasiyor ola bilsin o denem annede hpv vardir ve normal dogumla tukuruk yoluyla anneden bebeye geciyor ve ses tellerinde gitlakta hpv gorule biliyor.bu yuzunden kafaniza baska sey takmayin ve bir an once tedaviye baslayin gecmis olsun.

Durum
    Tecrübeli Üye

Badecim herşey olabiliyor şu hayatta .. Ben prof dr gülten sönmez seberden çocuklarda cinsel istismar eğitimi almıştım... Aslında arya bizlerde ve ailede farkındalık oluşturmak adına çok önemli bir yere işaret etti..
    Çünkü o eğitimde her 0-18 yaş çocuğun ailenin yakınındakilerden fiziksel, ruhsal veya cinsel istismara uğrama oranının 5/1 olduğunu belirtmişti..
    Bu olay için değil ama çocukları bakıcıya veriyoz evde kamera vb yoksa, atıyorum bakıcının eşi oğlu vb çok kötülerse bu olaylar yaşanmıyor mu?
    Ben küçükken mahallede bi arkadasım vardı.. Amcaları bekardı ve aile apt vardı..
    Amcaları hep bunu alıp gezdirir ama geceleride amcası ona sarılıp yatardı..
    Biz çok küçüğüz tabi ama amcayı hatırlıyorum..
    İlkokul bitti biz taşındık..
    Yıllar sonra duydum .. Halaları amcayı atmış evden aile birbirine girmiş.. Makattan ve bakireliği vb ilişkiler yaşatmışlar ..
    Yani demem o ki evet her taraftan bulaşmış olabilir yeterki aile bilmiyosa , veya şüphelenmemişşe ondan bundan biraz şüphe duyulmasında sıkıntı olmaz çünkü başka çocuklarda var o evde...

Bu Konu için Etiketler