Sayfa 1 Toplam 11 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 110 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hocaların hocasından HPV yorumu

Durum
    Cubar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Hocaların hocasından HPV yorumu

Arkadaşlar Merhaba,

Çarşamba günü Türkiye'nin en iyi dermatoloji profesörlerinden birine bir akrabamız aracalığıyla muayene olma fırsatım oldu. Şanslıyım çünkü yoksa o muayene ücreti bana çok gelirdi
    Kesinlikle verdiği bilgilere inanıyorum çünkü gerçekten sıradan bir doktor değil.

AHCC'den de , Hindi Kuyruğu'ndan da , Propolis'den de haberi var. O kadar farklı bir doktor yani, burada reklamı olmasın diye isim bilgisini paylaşmayacağım ancak zaten biraz araştırma yaparsanız kim olduğuna ulaşırsınız. Öğrenmek isteyen arkadaşlar özelden yazabilirler. Medyatik olmamış bir isim o yüzden palavralara ihtiyacı yok, ticari bir beklentisi hayatının hiçbir döneminde olmamış birisi, diğer medya profesörleri gibi birilerinin maşası olmadığı için Türkiye'nin en iyi hastahanelerinden birinde doktor yetiştiriyor. Kesinlikle gönül rahatlığıyla inandım söylediklerine bana aptala anlatır gibi anlattı her şeyi

Verdiği bilgileri ufak ayrıntılarla kendi ağzındanmış gibi yazıyorum.

- Önce acı ama gerçek olandan başlayalım. HPV dahil insan vücudundaki tüm virüslerin tamamen yok olması gibi bir durum söz konusu değildir, şu anki tıp imkanları ile asla ve asla olamaz . HPV negatif almak demek HPV virüsünün vücudu terkettiği anlamına geliyor demek değildir. HPV negatif demek bağışıklık sisteminin virüsü baskıladığı anlamına geliyor demektir. Yani vücudun bağışıklık sistemi çöktüğü anda bu virüsün tekrar işleme geçmesi mümkündür . Bak mümkündür diyorum kesinlikle nüks eder demiyorum. Ayrıca ilk atakları atlattıktan sonra yani 1-8 ay arasındaki kontra dönemi geçtikten sonra gerçekleşen nükslerde vücudumuz bu virüs ile savaşmayı öğrendikçe çok çabuk bu atakları sonlandıracaktır. Yani virüsün tamamen yok olması asla ve asla mümkün değildir ancak tekrarlama ihtimali düşük de olsa vardır, tekrarlarsa bile ilk geldiği günkü gibi güçlü olamayacaktır.

-Tedavisi konusunda ise şunu söyleyebilirim. Bir çok bağışıklık sistemi güçlendirici kullanan hastalarım geliyor ancak bana inan otoimmün rahatısızlığı olmayan, herhangi bir bağışıklık sistemi baskılayıcı (kortizon vb) ilaç kullanmayan hiçbir hastanın bu tarz takviyeleri kullanmasına gerek yok, yapmaları gereken sağlıklı beslenmek ve viral yükü azaltacak bitkilerden faydalanmak. Kullansa zararı olur mu, evet dozu arttırırsa olur ancak faydası olur mu dersen %10 derim sana. Yani zaten ortalama bir insan vücudu 12 ayın sonunda büyük oranda bu virüsü baskılıyor, o yüzden aman aman işte şunu da kullanayım bunu da kullanayım gibi durumlara girmene gerek yok.

-En çok merak edilen bulaşıcılık konusunu sordum. (Kendisi muayeneyi çıplak elle yaptı daha da bir şey söylemiyorum.)

Yahu insanları korkutmak amacıyla haber sitelerinde havludan bulaşır şuradan bulaşır buradan bulaşır gibi hurafeler söylüyorlar gülüyorum. Evet bulaşma ihtimali vardır ancak bu çok çok çok çok çok küçük bir orandır. Bu virüsün bulaşması için aktif olarak siğillerin genital bölgeyle temas etmesi gerekiyor. Paranoyaklık yapmaya gerek yok ben bile ellerimle muayene ettim ve gittim ellerimi yıkadım yapılması gereken bu.

-Aşı
    Bak belirttiğim gibi bu virüsün vücuttan atılma imkanı yok. Bu bu kadar net. Yani HPV virüsünü vücudunda taşıyan birinin bu aşıyı olmasın bir anlamı olur mu? Geçti artık. Vücut ile hiç tanışmadan önce yapılsaydı riskleri çok yüksek bir aşı olmasına rağmen faydası vardır. Ancak HPV virüsü bir kere vücuda girdikten sonra yapılacak aşının hiçbir koruyuculuğu olmaz çünkü bir kere var vücutta. Eğer bu koruyucu aşılar var olan virüsü temizleyebilseydi bunun ismi koruyucu değil tedavi edici aşıydı. O yüzden bazı hastalarım geliyor hocam bana daha önceki doktorum aşı önerdi diyor. Anlatmaktan yoruldum bu koruyucu aşıdır hpv ile tanışmış bir vücuda hiçbir etkisi olmaz.

- Cinsel ilişki
    Cinsel ilişki konusunda şunu net olarak söyleyebilirim mikro siğiller yani gözle göremediğin siğillerden bulaşma ihtimali olsa da yine bu da çok düşük bir yüzdedir. Benim hastalarıma hep önerdiğim şey şu gözle göremediğin siğil olmadığı sürece kondom kullanma şartı ile gönül rahatlığıyla cinsel ilişkiye girmeleri yönünde. Aktif siğil varken cinsel ilişkiye kesinlikle girilmemeli. Ancak siğillere tedavi işlemi uygulandıktan sonra cinsel hayatına korunarak devam edebilirsin.

Kısacası bu uzun sohbetin sonunda benim çıkarttığım şu.

Kendimize hastalıklı muamelesi yapmadan ( Onlarca besin desteği kullanarak)
    Kendimizi paranoyak yapmadan (Oradan bulaşır mı buraya bulaşır mı)
    Kendimizi hastalık hastası yapmadan, normal insanlar gibi hijyen şartlarına dikkat ederek, siğil olduğu zaman mutlaka bir hekime giderek işlem yaptırdıktan sonra gerisini vücudumuza bırakacağız. O kadar dert edilecek kafayı yenilecek bir virüs olmadığını en az 15 kere belirtti bana adamcağız da yoruldu. Normal insanlar gibi hayatına devam edeceksin dedi. Emin ol günde 15 bardak yeşil çay da içsen devamlı bu stresle araştırma yaparsan kendine daha büyük sorunlar yaratırsın dedi ve ben tamamen ikna oldum kendisine.
    Cinsel hayatıma siğilleri düzenli kontrol etmek şartı ile ket vurmamayı planlıyorum tabii ki kondom kullanmak şartıyla. Farkettim ki insan beyninin böyle otorite denilecek birinin samimi sözlerini duymaya ihtiyacı varmış

Ve son olarak sizler için bir soru sordum. Böyle böyle bir forumun olduğunu insanlara hpv için önerebileceğiniz bir besin desteği var mı diye sordum.

en önemlileri diye belirtti kendisi.

1- Ev yapımı kefir içerisinde fabrikasyon bulunan probiyotiklerin 5 katıdan fazla bakteri vardır dedi.
    2- Yeşil çay
    3- Aç karına elma sirkesi ve sarımsak
    4- Beyin ve ruh sağlığı için de akşamları sarı kantaron ve lavanta çayı önerdi. Bu hastalıkla mücadelede en etkili yöntemlerden birinin bu olduğunu belirtti.
    5- Beta Glukan

diğer vitamin tarzı şeyleri sorduğumda kan sayımında optimum seviyede çıkıyorsa kesinlikle gerek yok dedi.

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Cevap: Hocaların hocasından HPV yorumu

Erkekler icin korkulcak zaten bisey yok..
    Ben de bugun ankda onde gelen kadin dogum prof unun birinin muaynesinden ciktim. Bu hic gecmicek mi yaa dedim. %80 oraninda vucut 1-2 yilda bunu silicek dedi. Sua hsilim yrn tedavi olucam ve Hsil ilerde basimiza is acma olasigili oldugu icin oraya mudahale ediyoruz dedi.
    Bence neye inanirsan onu yasarsin o kadar da dusunme hakkaten sn sdece gozle gordugun lezyonun varsa ustelik tek esli degilsen cinsellikten uzak dur o anda. Gozle gormedigin lezyon da sans isi sahsen bize de oyle sans vurdu herhalde. Korunarak iliskine devam et. Ama bn hala tek esliligi savunanlardanim. Bu virus tek esliysen daha kolay atlatilabilcek bisey yada hayatinda bi sure kmse olmucak 🙄

Durum
    Kıdemli Üye

Tabii ki var birlikte olduğum insanlara bulaştırmak istemiyorum. Benim iç rahatlığım açısından daha büyük bir korku olamaz açıkçası sırf bu yüzden ziyaret ettim. Siğilim yok çünkü şu an 2 kere koter yaptırdım çıkmadı.

Tek eşlilik konusuna tamamen katılıyorum yaklaşık 1-2 ayda hayatımdan bir sürü kadını çıkardım yaşasın oralet okey ortamı

Samimi tavsiyene de katılıyorum gözle görmediğim sürece eğer hayatıma birini alırsam devam edeceğim cinsel hayatıma kondom şart tabi.

Alıntı gicik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erkekler icin korkulcak zaten bisey yok..
    Ben de bugun ankda onde gelen kadin dogum prof unun birinin muaynesinden ciktim. Bu hic gecmicek mi yaa dedim. %80 oraninda vucut 1-2 yilda bunu silicek dedi. Sua hsilim yrn tedavi olucam ve Hsil ilerde basimiza is acma olasigili oldugu icin oraya mudahale ediyoruz dedi.
    Bence neye inanirsan onu yasarsin o kadar da dusunme hakkaten sn sdece gozle gordugun lezyonun varsa ustelik tek esli degilsen cinsellikten uzak dur o anda. Gozle gormedigin lezyon da sans isi sahsen bize de oyle sans vurdu herhalde. Korunarak iliskine devam et. Ama bn hala tek esliligi savunanlardanim. Bu virus tek esliysen daha kolay atlatilabilcek bisey yada hayatinda bi sure kmse olmucak ��

Durum
    hpv16 için çare arıyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cubar bende yazdıklarına inanıyorum..
    Bugün ege ünvde bana krıyo yapan doktora sordum hpv16 yı vucuttan tamamen atma meselesini ... Aynısını dedi..
    Bilgiler için tesekkürler

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Kefir içemiyorsak ev yapımı yogurtta iyidir bence tesekkürler cubar ����*♂ï¸

Durum
    Kıdemli Üye

Rica ederim, açıkçası kefir veya turşuyu seçerim ben. Daha zengin.. Bu arada ben bu foruma insanlara tamamen yardımcı olmak amcıyla üye oldum benim hpv ile ilgili öyle ciddi kaygılarım ve sorunlarım yok, eğer detaylı konuşmak isteyen olursa özel mesaj atabilir seve seve cevaplarım.

Bu arada ev yapımı kefir o kadar kolay ki şaşırırsın

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kefir içemiyorsak ev yapımı yogurtta iyidir bence tesekkürler cubar ����*♂ï¸

Durum
    kb86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Tühhh ya bak şimdi ben halbuki bu düşünceyi savunurken negatifse vücuttan atmıştır olana inanmaya başlamıştım. İlk söylediğimde nerdeyse srkn beni irezil edeckti bu yüzden bakalım buna bişey diyecek mi ...

Durum
    hpv16 için çare arıyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cubar eğer yapılabilecek bir şeyse yazarmısın kefir yapımını.. Ben yoğurt ve turşu yapabiliyorum ama kefir i hiç bilmiyorum..
    Yazarsan bizde yapıp içelim arkadasım..

Durum
    Kıdemli Üye

Tanımıyorum kendisini ama danışabilir hocaya gidip ki bence hpv negatif gördüyse gerek yok çıksın o moddan hayatına devam etsin inşallah tekrarlamaz bir daha ama tekrarlama ihtimali var mı? Var. Tıpkı grip gibi.

Alıntı kb86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tühhh ya bak şimdi ben halbuki bu düşünceyi savunurken negatifse vücuttan atmıştır olana inanmaya başlamıştım. İlk söylediğimde nerdeyse srkn beni irezil edeckti bu yüzden bakalım buna bişey diyecek mi ...

Durum
    Kıdemli Üye

Kefir yapmak için önce kefir tanesi almanız lazım. Süt ve süt ürünleri satan yerlerde vardır. Aldıktan sonra yazarsınız anlatırım çok kolay bir işlem internette de bir sürü anlatımı var

Alıntı hpv16 için çare arıyorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cubar eğer yapılabilecek bir şeyse yazarmısın kefir yapımını.. Ben yoğurt ve turşu yapabiliyorum ama kefir i hiç bilmiyorum..
    Yazarsan bizde yapıp içelim arkadasım..

Bu Konu için Etiketler