Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv testi kimlere yapilmali ?

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Cevap: Hpv testi kimlere yapilmali ?

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sana rahim agzında hpv olabilecegini hangi doktor dedi?rahim agzına bulaş olduysa ordan alınır evet ,ama bakireyim diyorsun bence takma bu konuyu
    Kizlik zari bu tur enfeksiyon bakteei viruslere karsi kalkan olusturmuyormuydu? Ben mi yanlis biliyorum😕

Durum
    Bade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sana rahim agzında hpv olabilecegini hangi doktor dedi?rahim agzına bulaş olduysa ordan alınır evet ,ama bakireyim diyorsun bence takma bu konuyu
    Erkek arkadasimla bir temas var evet amma rahim agzi kapali .simdi kapali oldugu icin virus ora girmemishmi ? E benim yaptigim testler dogru o zaman.

Durum
    Banlı Üye

Alıntı gicik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kizlik zari bu tur enfeksiyon bakteei viruslere karsi kalkan olusturmuyormuydu? Ben mi yanlis biliyorum😕
    Evet amma bende disharda qaliba vajina ve vuvlada virus var

Durum
    kb86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Canım bence çok dert etme dışardaki lezyonlarla uğraş arkadaşların dediği gibi içeri girmediyse nasıl bulaşsın oraya maksimum virüsün girebileceği yer vajina girişidir diye düşünüyorum .

Durum
    Banlı Üye

[QUOTE=kb86;5725]Canım bence çok dert etme dışardaki lezyonlarla uğraş arkadaşların dediği gibi içeri girmediyse nasıl bulaşsın oraya maksimum virüsün girebileceği yer vajina girişidir diye düşünüyorum .[/QUOTE
    Ama burda okuduklarimda bazilari bakire olunca dezavantaj oldugunu soylediler.bunu pap smear icinmi yoksa hpv icin dezavantaj oldugunu bilemedim ama

Durum
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Pap smear icin dezavantaj tabi ki. Ama bakire olman avantaj tabi ki de. Bence vajina icinde sorun yoktur hic olmazsa kzlik zarinin her turlu seye karsi koruma kalkan gorevinde oldugunu okumustum

Durum
    Banlı Üye

Arkadaslar cok sagolun icime bi nebze su septiniz bi nebze diyorum cunki bu virusu sallamkdan korkuyorum pesini birakirsam basima dahada kotu seyler geceginden korkuyirum tabikide psikolojik olarak boyle dusunduyumude biliyorum onun icin cok ta sey yapamiyorum ) ama rahatladim.birde dilimdekilerinde ne oldugunu bilseydim korkumdan doktorada gidemiyorum (

Durum
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Alıntı Bade Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar cok sagolun icime bi nebze su septiniz bi nebze diyorum cunki bu virusu sallamkdan korkuyorum pesini birakirsam basima dahada kotu seyler geceginden korkuyirum tabikide psikolojik olarak boyle dusunduyumude biliyorum onun icin cok ta sey yapamiyorum ) ama rahatladim.birde dilimdekilerinde ne oldugunu bilseydim korkumdan doktorada gidemiyorum (
    Dilindekiler de tat alma dokulari badeciim herkes burda bu yollardan gecti biraz sakin olurmusun acaba hem iyi yonlerinden bak kendine kafa dengi bi doktor bul doktor havludan havuzdan ordan burdan gecebiliyo desin ailene bi guzel anlas onunla. Sonraki zamanlarinda Annenle git hem bak sana destek de olur. Ahh ahh anneme soyleyebilsem keske bende omzunda ahlanip vahlansam benim durumum cok farkli ben baska operasyonlar da geciricem o yuzden soylenmez ayip ama sen icini ferah tut lutfen...

Durum
    Banlı Üye

Alıntı gicik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dilindekiler de tat alma dokulari badeciim herkes burda bu yollardan gecti biraz sakin olurmusun acaba hem iyi yonlerinden bak kendine kafa dengi bi doktor bul doktor havludan havuzdan ordan burdan gecebiliyo desin ailene bi guzel anlas onunla. Sonraki zamanlarinda Annenle git hem bak sana destek de olur. Ahh ahh anneme soyleyebilsem keske bende omzunda ahlanip vahlansam benim durumum cok farkli ben baska operasyonlar da geciricem o yuzden soylenmez ayip ama sen icini ferah tut lutfen...
    Cok sukur bu konuda annem bana cok destek oluyor.doktora bir gidiyoruz bazen amma doktorlar anneme aynen havludan gecti ay kulozetden gecti ay immum sistemi cokmus akillarina ne geldi soyluyorlar ) Inshallah sende tez bir zamanda kutulirsun hepimiz Inshallah.

Bu Konu için Etiketler