Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpvden hem kendinizi hemde başkalarını korumak için neler yapıyorsunuz !

Durum
    kb86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Exclamation Hpvden hem kendinizi hemde başkalarını korumak için neler yapıyorsunuz !

Hpv nin %90 cinsel yolla bulaştığını artık kesin olarak biliyoruz bu kalan % 10 luk olarak söylenen wc,banyo,havuz... vs vs. gibi bulaşma yolları açısından hem kendinizi korumak hemde sizden başkalarına bulaşmamasını sağlamak adına neler yapıyorsunuz acaba yada neler yapmalıyız.
    Kendimden örnek vermek gerekirse gittiğim hiçbir yerde klozete oturmadan işimi hallediyorum veya oturmam gerekirse şu klozet örtülerinden buldum su geçirmez onları seriyorum ki hem benden başkasına hemde başkasından bana birşey geçmesin. Mesela banyo yaptıktan sonra muhakkak banyoyu çamaşır suyuyla yıkıyorum gibi. Abartılı el yıkma gibi obsesif durumlarınızı yazmasanızda olur zira ondan bende fazlasıyla mevcut

Durum
    dagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Hpvden hem kendinizi hemde başkalarını korumak için neler yapıyorsunuz !

-alman bi dermatolog duştan tuvaletten bulaşmaz belki sizin kullandığınız havlulunun siğile değmiş kısmının onun genital bölgesiyle teması sonucunda olabilir bi ihtimal dedi.
    -Bi doktor siğilimle oynadıktan sonra prostat muayenesi yaptı yahu bulaşmaz mı dediğimde illa cinsel ilişki siğille temas olması gerek dedi.
    -İlk koterimi yaptırdığım hpv esnafına bunları anlatınca yok canım hertürlü bulaşı olur defi ve makata baktı dışarısı temizse içerde olmaz zaten dedi. Aynısı üretra içinde sordum yok ucunda yoksa orda olmaz çok zor, eğer baktırtırsan içerde virüs yoksa oraya da bulaşı olur dedi.
    -gittiğim başka bi dermatolog efendiye siğil oluşumu göstermeme ve elinde büyüteçle bakmasına rağmen(ki ben masanın önünde ayaktayım o koltuğundan büyüteçle bakıyor) yok bişey değil dedi peki bölgesel immün için aldara olur mu dedim aynen yazıyorum dediğini" bi b..a yaramaz" Dedi piyasaya yeni çıkmış olan molluskum ilacı tavsiye(!) etti.
    -bir diğer ürolog hiç bakmadan test etmeden idrar kültürü bile almadan üretral siğildir o lazerle kesilmesi lazım sistoskopi yapılması lazım dedi-
    -bi diğer op. Dr. Arkadaş bu bağışıklıkla alakalı bir virüs değil bi ton hasta geldi hiç bir ilişkisi olmamış ten teması yaşamamış(ağdacıdan kapmıştır Diyerek devam etti) gençlerde bile var dedi ve ekledi yakılırken bile havaya virüs yayılır ve üst solunum yollarına geçer dedi
    -son olarak bi çok forumda öyle bulaşır böyle bulaşmaz ırda olur burda olmaz tarzı binlerce şey okuduktan sonra

Bence hiç birimiz bu konu hakkında net bişey bilmiyoruz ve bu bilgi kirliliğinin içinde kendi kafasına göre teorileri olan harika uzman doktorlarımızla bu işin içinden çıkabileceğimizide zannetmiyorum.

Elimi yıkıyorum, donumu değiştiriyorum günlük artık onun dışında ne yapılır ne edilir hepsi havada bilemiyoruz maalesef.

Durum
    elturco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    ankara

Alıntı dagon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    -alman bi dermatolog duştan tuvaletten bulaşmaz belki sizin kullandığınız havlulunun siğile değmiş kısmının onun genital bölgesiyle teması sonucunda olabilir bi ihtimal dedi.
    -Bi doktor siğilimle oynadıktan sonra prostat muayenesi yaptı yahu bulaşmaz mı dediğimde illa cinsel ilişki siğille temas olması gerek dedi.
    -İlk koterimi yaptırdığım hpv esnafına bunları anlatınca yok canım hertürlü bulaşı olur defi ve makata baktı dışarısı temizse içerde olmaz zaten dedi. Aynısı üretra içinde sordum yok ucunda yoksa orda olmaz çok zor, eğer baktırtırsan içerde virüs yoksa oraya da bulaşı olur dedi.
    -gittiğim başka bi dermatolog efendiye siğil oluşumu göstermeme ve elinde büyüteçle bakmasına rağmen(ki ben masanın önünde ayaktayım o koltuğundan büyüteçle bakıyor) yok bişey değil dedi peki bölgesel immün için aldara olur mu dedim aynen yazıyorum dediğini" bi b..a yaramaz" Dedi piyasaya yeni çıkmış olan molluskum ilacı tavsiye(!) etti.
    -bir diğer ürolog hiç bakmadan test etmeden idrar kültürü bile almadan üretral siğildir o lazerle kesilmesi lazım sistoskopi yapılması lazım dedi-
    -bi diğer op. Dr. Arkadaş bu bağışıklıkla alakalı bir virüs değil bi ton hasta geldi hiç bir ilişkisi olmamış ten teması yaşamamış(ağdacıdan kapmıştır Diyerek devam etti) gençlerde bile var dedi ve ekledi yakılırken bile havaya virüs yayılır ve üst solunum yollarına geçer dedi
    -son olarak bi çok forumda öyle bulaşır böyle bulaşmaz ırda olur burda olmaz tarzı binlerce şey okuduktan sonra

Bence hiç birimiz bu konu hakkında net bişey bilmiyoruz ve bu bilgi kirliliğinin içinde kendi kafasına göre teorileri olan harika uzman doktorlarımızla bu işin içinden çıkabileceğimizide zannetmiyorum.

Elimi yıkıyorum, donumu değiştiriyorum günlük artık onun dışında ne yapılır ne edilir hepsi havada bilemiyoruz maalesef.
    Her doktor farklı birşey söylüyor. Benim gittiğim 5 farklı öğretim üyesi ( prof ve doç ) farklı şeyler söyledi. Birisi sendeki siğil hemen geçer bir daha çıkmaz hatta ilişkiyle bulaşmaz dedi ( bayındır hastanesi doç dermatolog) . Düşünün artık vehameti!

Durum
    kb86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

@dagon ve @elturco Malesef çok haklısınız bende bugün bir profla yapılan röpörtajı okudum hpv virüsünün havuzda ve wc lerde üreyebildiği de ortaya çıktı diyor. Herkes bi kafada arkadaş nasıl prof. veya doç. oldu bunlar bilmiyorum kusura bakmasınlar. Hastalık bence bu bilgi kirliliği ve bilgisizlik yüzünden daha da yayılıyor. Ama malesef o kadar zor zamanlar yaşadım ki bu lanet yüzünden kimseye benim yüzümden bulaşmasın istiyorum aileme çocuğuma artık çamaşır suyu kullanmaktan, el yıkamaktan kafayı bulacam herhalde.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı elturco Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her doktor farklı birşey söylüyor. Benim gittiğim 5 farklı öğretim üyesi ( prof ve doç ) farklı şeyler söyledi. Birisi sendeki siğil hemen geçer bir daha çıkmaz hatta ilişkiyle bulaşmaz dedi ( bayındır hastanesi doç dermatolog) . Düşünün artık vehameti!
    Hiç bir doktordan böyle bişey duymadım direk cinsel ilişkiyle bulasır diye yapıstırdı ,nasıl evlenceksin diyen proflarda oldu yani ilişkiyle bulaşmaz demesi baya ilginç geldi

Durum
    l0laden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Bunların hepsi güncel liteatürü takip etmemekten ve gelişimizlikten kaynaklanıyor. Bir kere cinselliğin bu kadar tabu olduğu bir memlekette, sizi yargılamadan değerlendirecek bir doktor bulmak apayrı bir konu. İnsanlar bilimi bırakıp, ahlak polisi kesiliyorlar. Cinsel yolla bulaşan bir hastalığa cinsel ilişki ile geçmez demek de bunda son nokta sanırım @elturco koşarak uzaklaşsaydın oradan

HPV'nin bulaşı ile ilgili yazılıp çizilen şeyler maalesef tutarsız. Kimisine göre ortak kullanım alanlarından bulaşabiliyorken, kimisine göre mümkün görünmüyor. Kimisi iç çamaşırlarının 100 derece üzerinde yıkanması gerektiğini söylüyor, havlular dahil. Kimisi oralarda olmaz diyor. Açıkcası bunlar biraz muallak.

Durum
    Moderatör

Yani bende o yüzden arastırmıyorum daha neymiş ne degilmiş diye yasıyoruz işte gercekten saldım artık

Durum
    l0laden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

En doğrusu bu. Belirli kurallara göre yaşayıp, sarmalın içine çok girmemek lazım. Yoksa insan paranoya ve anksiyete bozukluğundan ne yapacağını şaşırır. Güzelce sağlıklı beslenip, düzgün uyuyup, takviye de alınırsa sorun olacağını sanmıyorum. Yani bana göre hpv = kanser olayı da büyük abartı ya neyse. Hiç girmiyorum oralara, en güzeli herkesin bir an önce negatif olması ki, Kafalar rahat olsun.

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani bende o yüzden arastırmıyorum daha neymiş ne degilmiş diye yasıyoruz işte gercekten saldım artık

Durum
    elturco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    ankara

Alıntı kb86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @dagon ve @elturco Malesef çok haklısınız bende bugün bir profla yapılan röpörtajı okudum hpv virüsünün havuzda ve wc lerde üreyebildiği de ortaya çıktı diyor. Herkes bi kafada arkadaş nasıl prof. veya doç. oldu bunlar bilmiyorum kusura bakmasınlar. Hastalık bence bu bilgi kirliliği ve bilgisizlik yüzünden daha da yayılıyor. Ama malesef o kadar zor zamanlar yaşadım ki bu lanet yüzünden kimseye benim yüzümden bulaşmasın istiyorum aileme çocuğuma artık çamaşır suyu kullanmaktan, el yıkamaktan kafayı bulacam herhalde.
    Hangi hastane hangi doktor gittiysem çözüm olmadı bu gün başkent üniv. hastnesinde prof muayenesine gittik. Birde öğrencileri var odada. Buna itiraz edemiyor muyuz? zaten zor bir durum tüm hikayeni anlat birde üstlük donunu indir 5 kişinin karşısında. Offffffff. çok bunaldım yahu...

El yıkamamı? ben işerken eldiven takıyorum. yahut tuvalet kağıdı ile tutuyorum. sonra antibakteriyel sabunla elimi yıkıyorum...kafayı yedim mi ? evet

Durum
    Moderatör

Alıntı elturco Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi hastane hangi doktor gittiysem çözüm olmadı bu gün başkent üniv. hastnesinde prof muayenesine gittik. Birde öğrencileri var odada. Buna itiraz edemiyor muyuz? zaten zor bir durum tüm hikayeni anlat birde üstlük donunu indir 5 kişinin karşısında. Offffffff. çok bunaldım yahu...

El yıkamamı? ben işerken eldiven takıyorum. yahut tuvalet kağıdı ile tutuyorum. sonra antibakteriyel sabunla elimi yıkıyorum...kafayı yedim mi ? evet
    Siğilleri kurcalamadıktan sonra sürekli böyle seylere gerek yok abi ya kendine gel obsesiflipe gitme yani baslarda bizde böyleydikte kaç ay gecmiş artık alısman gerekir buna hpvyle yasamayı ögren yani bu kadar takma artık

Bu Konu için Etiketler