Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpvden hem kendinizi hemde başkalarını korumak için neler yapıyorsunuz !

Durum
    filiz1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Hpvden hem kendinizi hemde başkalarını korumak için neler yapıyorsunuz !

Yok artik arkadaslar bu kadar yapmayin. Boyle bir durum olsa hpv siz adam kalmaz. Gerci bence cok kiside varda kimse bilmiyor o ayri

Durum
    Cubar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Kesinlikle paranoya hpv'den daha tehlikeli

Durum
    elise - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Bu olay artık biraz abartıya gidiyor gibime geliyor. Kusura bakmayın gerçekten ama yazılanların bir kısmı gerçekten abartılıyor.
    Endişeniz, korkunuz olabilir doğaldır. Ama ölümcül bir virüs taşıyormuşuz gibi bunu böyle göstermenin yanlış olduğunu düşünüyorum.
    Evde 1 kişi gripken bütün ev haklı grip mi oluyor mesela? ya da birinizde uçuk çıktıysa evde herkeste uçuk mu çıkıyor ? En kolay bulaş olan virüsler olduğu için söylüyorum.
    Her yer çok temiz ve sadece kendi vücudunuz virüslü gibi davranmaya başlamak yanlış değil mi sizce de ? Vücudunuzda zaten çok fazla virüs var, bakteri, mantar, mikroorganizmalar..
    Umumi tuvalet kullanmaktan rahatsız oluyorsanız kullanmazsınız, ama ev dışında tuvalete girmemenin ve devamlı tuvalet tutmanın vücudunuzda yaratacağı deformasyon daha fazla olacaktır.
    Önlem almak iyidir fakat fazlası size daha çok zarar verecektir fizyolojik ya da psikolojik.
    Eğer farklı havlu kullanmak isterseniz kullanın benim el ve yüz havlularım ayrıdır. elimi sildiğim havluya yüzümü silmek istemiyorum mesela.
    Afedersiniz bunu şahsa söylemiyorum sadece okurken gördüm kim söyledi onu bilmiyorum fakat çamaşır makinesini ayırmak gerekir mi gibi bir önlem herkesi paranoyaya sokabilir. Bunun bir otoritesi yok içiniz nasıl rahat ediyorsa öyle yapmalısınız.
    Herkesin hijyen standartları farklıdır. HIV'li bir bireyle bile yaşarken yalnızca vücut sıvılarının temas edeceği şeyleri ayırmak gerekiyor lütfen yapmayın.
    Bence kendinize karantina altına alınması gereken bir bireymiş gibi davranmaktan vazgeçmelisiniz.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Canım evet öyle ama bogazda cıkma durumunda bizzat doktor benim psikolojimi bozdu,,lezyon süphesiyle kbb ye gitmiştim..kadın anlamadı cildiyeye göster dedi eger kezyonsa bu heryere yayılır nefes bile alamazsın falan dedi yüzüme direk ölüme terketti yani o anı asla unutamıyorum beynimden silinmiyor hpv oldugumu ögrendiğimde bile böyle kötü olmamıstım nefret ediyorum hepsinden ..olayı dramatiklestiren doktorlarken biz ne yapabiliriz.?

Durum
    elturco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    ankara

Alıntı elektrikci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    belki de bu kadar kafaya taktığınız için 13 aydır geçmedi hocam.

ben bir hafta önce öğrendim hastalığımı. Yavaş yavaş da alışmaya başladım.

Benim düşündüğüm tek şey kız arkadaşımla evlilik sürecindeydik ve bu hastalıktan sonra kafamda çok ciddi soru işaretleri oluştu. Yoksa kendim ile ilgili bu hastalıktan hiç bir endişem yok. 3-5 siğil çıkar, gidip yaktırırım, napalım yani. Allah beterinden saklasın.

Sen de böyle düşünmelisin bence.
    1 hafta ben ilk 7 ay hiç kafaya takmadım. Sonra süreç uzadıkça ...

Durum
    dagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Bi hafta önce aylardır kestirmediğim sakalımı kestirdim ve duşa girdim ayıptır söylemesi genital bölgemi (aktif lezyon yok) sabunladıktan sonra ani bi yüz kaşınmasından dolayı yanaklarımı kaşıdım ve tırnaklarımda uzundu(şartlar uygundu yani(!)). Şimdi sol yanağım kaşınıyor ve dolayısıyla içime kurt düşüyor. Kaşımamaya çalışıyorum tabi ama ya artık çok geçse ani bi refleksten dolayı genital bölgemden alıp yüzüme bulaştırmış olabilir miyim bu illeti? Görüşlerinizi bekliyorum. Saygılar.

Durum
    kb86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Buna kimse kesin cevap veremez diye düşünüyorum dagon ama aktif lezyonun yoksa bulaşma ihtimali çok çok düşük yine de aklına çok takıyorsan bir kaç pamuğa elma sirkesi dök ve yüzüne sür bir 5-10 dk beklet sonra yüzünü suyla durula sabah akşam 1 veya iki gün bunu yapabilirsin bence dezenfekte etmiş olursun .

Durum
    dagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Bu kaşıntı beni çok huylandırdı açıkçası. Bu kadar bulaşıcı olan bi virüsle nasıl yaşıcaz ömür boyu hiç bilemiyorum. Oramıza buramıza dokunamaz olduk çamaşır suyuna basıcam elimi ayağımı artık. Bu neymiş ya!!

Durum
    elturco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    ankara

Alıntı dagon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kaşıntı beni çok huylandırdı açıkçası. Bu kadar bulaşıcı olan bi virüsle nasıl yaşıcaz ömür boyu hiç bilemiyorum. Oramıza buramıza dokunamaz olduk çamaşır suyuna basıcam elimi ayağımı artık. Bu neymiş ya!!
    Salla gitsin diğer türlü hayat çok Zorlaşıyor...

Durum
    Bade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Ona kalsa ben her gun kasiniyorum kasinmayan yer kalmadi ama artik yoruldum ne olacaksa olsun artik her anımı tetikte yasamaktan bıkdım (

Bu Konu için Etiketler