Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpvden hem kendinizi hemde başkalarını korumak için neler yapıyorsunuz !

Durum
    elturco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    ankara

Cevap: Hpvden hem kendinizi hemde başkalarını korumak için neler yapıyorsunuz !

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siğilleri kurcalamadıktan sonra sürekli böyle seylere gerek yok abi ya kendine gel obsesiflipe gitme yani baslarda bizde böyleydikte kaç ay gecmiş artık alısman gerekir buna hpvyle yasamayı ögren yani bu kadar takma artık
    13 ay hepeveciğim. ON ÜÇ AY dile kolay hala alışamadım... eskisi gibi olmasını öyle çok isterdim ki jiletle kazımayı , işedikten sonra hortum sallar gibi sallamayı nerdeeee...

Durum
    alineor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç bir doktordan böyle bişey duymadım direk cinsel ilişkiyle bulasır diye yapıstırdı ,nasıl evlenceksin diyen proflarda oldu yani ilişkiyle bulaşmaz demesi baya ilginç geldi
    Nasıl evleneceğimi sana mı soracam deseydin. Doktor haddini aşmış bence sana karşo

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı kb86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hpv nin %90 cinsel yolla bulaştığını artık kesin olarak biliyoruz bu kalan % 10 luk olarak söylenen wc,banyo,havuz... vs vs. gibi bulaşma yolları açısından hem kendinizi korumak hemde sizden başkalarına bulaşmamasını sağlamak adına neler yapıyorsunuz acaba yada neler yapmalıyız.
    Kendimden örnek vermek gerekirse gittiğim hiçbir yerde klozete oturmadan işimi hallediyorum veya oturmam gerekirse şu klozet örtülerinden buldum su geçirmez onları seriyorum ki hem benden başkasına hemde başkasından bana birşey geçmesin. Mesela banyo yaptıktan sonra muhakkak banyoyu çamaşır suyuyla yıkıyorum gibi. Abartılı el yıkma gibi obsesif durumlarınızı yazmasanızda olur zira ondan bende fazlasıyla mevcut
    Yalnız %90 cinsel ilişkiden, %10 havludan değildir. Boşuna kendinizi kandırmayın. Kandırıyorsanız da hobi olarak kendinizi kandırın, burada yanlıs bilgiler verilmesin.

%99 cinsel ilişkiden %1 havludan wc'den diyelim ona.

Durum
    Admin

Benim yaptığım tek şey, kendi evim dışında hiçbir tuvalete oturmuyorum. Ekstra baska bir şey de yapmıyorum. Birde havuza girmiyorum ama sebebi hpv bulaştırma korkusu değil, havuzlar pislik yuvalarıdır ve klor sigiller için filan iyi degildir, olsun ya da olmasın sigiliniz. Baska bir şeyler kapabilirsiniz mikrop filan.

Durum
    kb86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yalnız %90 cinsel ilişkiden, %10 havludan değildir. Boşuna kendinizi kandırmayın. Kandırıyorsanız da hobi olarak kendinizi kandırın, burada yanlıs bilgiler verilmesin.

%99 cinsel ilişkiden %1 havludan wc'den diyelim ona.
    Yalnız cevap yazarken sözlerimize biraz daha dikkat edersek sevinirim. Öyle insanları kandırmak gibi yada yaşadığımız olayı anlattığımız ve bundan bir yorum yaptığımızda insanları umutsuzluğa itmeye çalıştığımızı söylemek gibi (bu ikinici lafım sana değil ) ithamlarda bulunmanızı yanlış buluyorum. Ben bu oranı zaten doğru verebilecek bir prof bir araştırmacı veya uzman değilim Ayrıca korunmasız hpvli biriyle bir kerelik ilişkiden hpv kapma ihtimalinin %60 olduğu doç dr. levent bey tarafından daha önce yazılmıştı. yani bir sürü oran varken medyada bunca yanlış bilgi varken heleki hpv nin dış ortamda susuz ne kadar kaldığı şu sıralar bu forumda yazılıyorken senin bu orana takılıp bana Boşuna kendinizi kandırmayın. Kandırıyorsanız da hobi olarak kendinizi kandırın, burada yanlıs bilgiler verilmesin. bu şekilde yazman açıkçası kırıcı oluyor Aryacım. Yazdığın oranı sen nasıl bu kadar net yazabiliyorsun ozmn onu da sorgulamamız lazım. zaten benim burda sormak istediğim veya kurcalamak istediğim konu bulaşma oranı değil bu ihtimaller karşısında ne gibi önlemlerin alındığıdır. Yanlış bilgide verebiliriz biraz daha özenli cümleler kullanarak uyarabilirsin.

Durum
    Admin

Yalnız cevap yazarken sözlerimize biraz daha dikkat edersek sevinirim. Öyle insanları kandırmak gibi yada yaşadığımız olayı anlattığımız ve bundan bir yorum yaptığımızda insanları umutsuzluğa itmeye çalıştığımızı söylemek gibi (bu ikinici lafım sana değil ) ithamlarda bulunmanızı yanlış buluyorum. Ben bu oranı zaten doğru verebilecek bir prof bir araştırmacı veya uzman değilim Ayrıca korunmasız hpvli biriyle bir kerelik ilişkiden hpv kapma ihtimalinin %60 olduğu doç dr. levent bey tarafından daha önce yazılmıştı. yani bir sürü oran varken medyada bunca yanlış bilgi varken heleki hpv nin dış ortamda susuz ne kadar kaldığı şu sıralar bu forumda yazılıyorken senin bu orana takılıp bana Boşuna kendinizi kandırmayın. Kandırıyorsanız da hobi olarak kendinizi kandırın, burada yanlıs bilgiler verilmesin. bu şekilde yazman açıkçası kırıcı oluyor Aryacım. Yazdığın oranı sen nasıl bu kadar net yazabiliyorsun ozmn onu da sorgulamamız lazım. zaten benim burda sormak istediğim veya kurcalamak istediğim konu bulaşma oranı değil bu ihtimaller karşısında ne gibi önlemlerin alındığıdır. Yanlış bilgide verebiliriz biraz daha özenli cümleler kullanarak uyarabilirsin.
    Kb86cığım cinsel ilişkiye nazaran, çok düşük yani söz konusu olamayacak kadar düşük bir ihtimalden geçtiğini düşünmek bana kendini kandırmak veya pollyannacılık gibi geliyor. Kimseyi kırma gibi bir amacım yok eger kırdıysam seni kusura bakma lütfen ama gerçekler var.. Herkes hangi gerçeği kabul ediyorsa kendisine ama bu ihitmalin asırı dusuk oldugunu belirtmeden geçemedim.

Durum
    kb86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kb86cığım cinsel ilişkiye nazaran, çok düşük yani söz konusu olamayacak kadar düşük bir ihtimalden geçtiğini düşünmek bana kendini kandırmak veya pollyannacılık gibi geliyor. Kimseyi kırma gibi bir amacım yok eger kırdıysam seni kusura bakma lütfen ama gerçekler var.. Herkes hangi gerçeği kabul ediyorsa kendisine ama bu ihitmalin asırı dusuk oldugunu belirtmeden geçemedim.
    Ewet dediğin gibi düşük bir oran burdaki bi çok kişiden farklı olarak benim küçük bir çocuğum var ve bu konuyu irdeleme sebebim bu benim zaten nasıl kaptığım aşikar çocuğuma da bulaştırmamak için önlemler almaya çalışıyorum dolayısıyla birçoğunuzdan daha hassasım ve daha obsesif yaşıyorum. Yüzde 1 veya Yüzde 10 benim için ihtimaldir ve çocuğum için herşeyi düşünmek zorundayım.

Durum
    elektrikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı elturco Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    13 ay hepeveciğim. ON ÜÇ AY dile kolay hala alışamadım... eskisi gibi olmasını öyle çok isterdim ki jiletle kazımayı , işedikten sonra hortum sallar gibi sallamayı nerdeeee...
    belki de bu kadar kafaya taktığınız için 13 aydır geçmedi hocam.

ben bir hafta önce öğrendim hastalığımı. Yavaş yavaş da alışmaya başladım.

Benim düşündüğüm tek şey kız arkadaşımla evlilik sürecindeydik ve bu hastalıktan sonra kafamda çok ciddi soru işaretleri oluştu. Yoksa kendim ile ilgili bu hastalıktan hiç bir endişem yok. 3-5 siğil çıkar, gidip yaktırırım, napalım yani. Allah beterinden saklasın.

Sen de böyle düşünmelisin bence.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı alineor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nasıl evleneceğimi sana mı soracam deseydin. Doktor haddini aşmış bence sana karşo
    Bana öyle bişey diyemez dersede cevabını alırdı alineor arkadasıma denmiş bu

Durum
    elektrikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ewet dediğin gibi düşük bir oran burdaki bi çok kişiden farklı olarak benim küçük bir çocuğum var ve bu konuyu irdeleme sebebim bu benim zaten nasıl kaptığım aşikar çocuğuma da bulaştırmamak için önlemler almaya çalışıyorum dolayısıyla birçoğunuzdan daha hassasım ve daha obsesif yaşıyorum. Yüzde 1 veya Yüzde 10 benim için ihtimaldir ve çocuğum için herşeyi düşünmek zorundayım.
    çocuğunuz varsa durum gerçekten farklı bir noktaya gidiyor. %1 değil, %0,01 ihtimal bile varsa dikkatli olmak lazım. aynı WC, banyo kullanımından geçer mi hala kesin olarak bir bilgi yok, her hoca farklı şeyler söylüyor. Bence özellikle ıslak havludan geçme ihtimali gözardı edilmeyecek kadar var, kesinlikle ortak havlu kullanılmamalı.

biraz paranoyakça olacak ama ortak çamaşır makinesi kullanımında çok küçük de olsa bir risk var mı? yoksa böyle bir şey imkansız mı?

Bu Konu için Etiketler