Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Göz kapağında hpv

Durum
    hpv16 için çare arıyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Exclamation Göz kapağında hpv

Arkadaslar ben temmuz ayı sonunda hpv 16 olduğumu öğrendim..
    O ilk şoklar ağlamalar vb derken şimdi artık biyopsi leep sonucumu 24 ağustosta alacağım ..
    Ahcc ve elimden geldiğince düzgün beslenmeye çalışıyorum, sigarayı tamamen bıraktım..
    Ancak benim nisan ayı sonunda sol göz kapağım üzerinde siğil çıktı..
    Ben 23 Nisan gösteri stresi yaptım kıyafet veli stressi yaptım vb diye 3, 4 tane beyazımsı çıkıntıyı dert yapmadım..
    Sonra yaz tatili geldi bunlar yayıldı..
    Bende elime bi iğne aldım ve beyaz şişmiş deriden bi giriş yapıp, sıktırdım ve bembeyaz yağ bezesi çıktı..
    Kızımın elinde siğil çıkmıştı doktor dermadel mi öyle birşey vermişti ondan göz kapağıma sürdüm..
    Hiç geçmedi..
    Hpv 16 olduğumu öğrenince , çocuklarımıda göz doktoruna götürdüğümde onların muayenesi bittiğinde doktora direkt hocam bende hpv16 çıktı, sol göz kapağımda siğillet var bi bakarmısınız dedim..
    Adam çok iyiydi çok geçmiş olsun dedi oturttu koltuğa ışıla b , o makine gibi bir alet var iyice baktı..
    Onla alakalı olurmu dedim olabilir çok çoğalmış ancak ilk kez burda çıkanını gördüm dedi.. Cildiyeye gidin iniallah hpv 16 bağlantılı çıkmaz dedi..
    Cildiyeye gittim..
    Doktor hpv 16 duyunca ki ben küçül ilçede yaşıyorum mesleğim de kutsal bi meslek(kuran hocası değilim😀😀😀😀&#128512
    Bi tuhaflaştı ama eşimde yanımdaydı sadece bulaşıcı hpv16 dedi..
    Biliyorum dedim genitalden bulaşıcı 😊😊😊
    Neyse krem verdi hpv16 bağlantısı varmı bilemem bi biyopsi alınması ve büyük laboratuarda bakılması laxım dedi..
    Bende kendim içinden çıkardım bildiğin yağ bezesi dedim..
    Doktorun yanındaki bilgisayarda oturan kadın daha iri gözlerle baktı bana 🙅🏻
    Neysem sürüyorum o kremi canımda çok acıyo deri soyuyor krem ama her yerinde sol göz kapağın küçüklü büyüklü siğilimtrak şeyler var sanki 50 değil minik öinik 100 tane var..
    Ne yapsam bilemiyorum..
    Cildiyecinin verdiği kremi bıraktım .. Canım çok yanıyo o kremle..
    Varmı bi akıl verecek ???

Durum
    blackswan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Sol göz kapağında 50 küçük siğil çıkması, hpv16 ile bağlantılımıdır??

içinden dediğiniz şekilde yağ bezesi çıkıyorsa molluskumdur o. kolay yayılır ama çabuk geçer merak etmeyin, hpvyle alakası olduğunu asla sanmıyorum

Durum
    Tecrübeli Üye

Cildiyeci doktorun verdiği artık bırakttığım krem differin isimliymiş... Yardımcı olacaklara tesekkür ederim..

Durum
    Tecrübeli Üye

Tesekkürler arkadasım..
    Peki bu neyle geçer..
    Okullar açılcak ve dikkat çekiyor birsürü çıktı..
    Ne yapmalıyım..
    Kendi çocuğumda var iki tane öpüp kokluyorum..
    Bulaşıcımı dır???

Durum
    dagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

eğer molluskumsa bulaşıcıdır. ki değilse de bulaşıcı olabilir sonuçta bilmiyorsunuz ne olduğunu. dolayısıyla o bölgeyle teması en aza indirmeniz gerekir diye düşünüyorum. molluskumsa onun için belli ilaçlar var geçebilir ama sürekli temas halinde olup oraya buraya dokunursanız yayılır. çok çok geçmiş olsun durumunuzu anlıyorum. umarım en kısa zamanda atlatırsınız.

Durum
    Özel Üye

"molluscum contagiosum" ya da "molluskum" diye aratın google'da. eğer görsellerdekiler ile sizdekiler aynı ise ona göre ilaç bakın tabi önce bulabilirseniz bi deri ve zührevi hastalıklar hekimene(bakın doktor(!) demedim) danışın. bunun için bi iki ilaç var o da olmazsa bunlara da hpv siğiline uygulanan yöntemler uygulanabiliyor. dikkat edin yaymamaya çalışın. tekrar çok geçmiş olsun.

Durum
    Tecrübeli Üye

Çok tesekkürler arkadasım saolasın..
    İlk yazan arkadastan sonra baktım evet ondan benimkidr..
    Beyaz çıkıntılı parlak yüzey.. Sadece çok fazlalaştı..24ünde merkeze gideceğiz patoloji sonucu almaya orda deri vb doktoruna gösteririm..işin ilginci sağ kalım duruyor ama sol kalım acaip döküldü.. Kaş çıkmıyor bunlar dağıldıkça.. Eşim diyoki ben bi ara 14 sene 15 sene önce ünv 3 veya 4 te iken kaşlarımı böyle ipince yapmışım aynı o günkü gibi diyo ama insan üxülüyo çünkü uzaktan bakınca sol gözde kaş özellikle alt kısma doğru hiç yok gibi oldu...
    Eğer doktordan birşey çıkmassa burdan belkim bana ilaç vb ismi verirsiniz..
    Ben sol tarafımdan öpmeyim kimseyi..
    Ne bileyim ya eskiden çok sarılan şaoır şupur öpen yapışık ama sevilen biriydim.
    Şimdi hertürlü dokunmaktan korkuyorum..
    Saolun ��

Durum
    Özel Üye

rica ederim ne demek. keşke elimizden daha fazlası gelse hepimizin birbirimiz için. ben doktor değilim(şimdi düşünüyorum da keşke olsaymışım) o nedenle ilaç tavsiye etmem doğru olmayabilir ama zaten piyasada bi kaç çeşit var bu iş için. eğer teşhis buysa muhtemelen gittiğiniz tıp okumuş esnaf arkadaş size anlaştığı ilaç şirketinin şu an için piyasada olan ilacını yazarak ilaç kotasını dolduracaktır. umalım ki o ilaç sanayinin ürettiği şey size iyi gelir. siz yeter ki yaymamaya ve genel hijyeninize dikkat edin. çok geçmiş olsun tekrar.

Durum
    Tecrübeli Üye

Tekrardan saolasın inşallah şu sonucu alayım, dediğin hekime gideyim ve ilaç yazdırayım ... Burdan yazarım ne yazarsa hekim.. Bi kaç da sizler dersiniz onlardanda sürerim.
    Keşke bende sağlıkçı olaymışım ovakit herşeyde daha bilinçli olurdum...
    Ama inşallah kızım veya oğlum olurlar..
    Aileyide etkiliyor bu süreçler...
    Geçen gün oğlum serviks kanseri tarama sonucu nu görmüş...
    Biz onla ders çalışırken bilmeyince googledan bakıyorduk..
    Bakmış sonra ben anlattım herşey iyi çıkacak ama daha akıllıca bakıcaz vucudumuza vb diye..
    Çocuklarda üzülüyor kendiside insanın....
    Şimdi yardım ediyolar , ev toplama süpürme silme��������
    Nerden ne anlattım bende����
    Neysem hepimize güzel eğlenceli kahkahalı ve dua dolu hatta duaların kabul olduğu günlerin çol yakın olduğu yarınlar bugünler şimdiler ve gelecekler diliyorum������������������

Durum
    blackswan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

bi arkadaşımın da göz kenarında, yüzünde boynunda vs vardı irili ufaklı. genelde kriyo yapıyorlar, ya da içini sıkın falan diyorlar ama anlatıyorlar nasıl dezenfekte olarak yapılacağını. sizinki hassas bi bölgede olduğu için muhtemel kreminizi değiştirirler. bulaşıcıdır havluları vs ayırın ama molluskum hpv gibi takılacak büyütülecek bi durum değil. çocukların elindeki siğiller gibi

Bu Konu için Etiketler