Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 37 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: immün sistem ve hpv ilişkisi

Durum
    dagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

immün sistem ve hpv ilişkisi

öncelikle herkese çok geçmiş olsun.

Bu akşam iletişime geçtiğim bir doktor hpv siğillerinin bağışıklık sistemiyle ilgili olmadığını sadece sizin cilt tipinizi sevip sevmemesiyle alakalı olduğunu söyledi. Zira öyle olsaydı sadece immün sistemi düşük olan kişilerde çıkar diğerlerinde çıkmazdı dedi. ayrıca yakalanmadan önce veya sonra fark etmez kesinlikle gardasil aşısını yaptırın dedi. siğil nüks sayısını düşürürsünüz ya da sizde olmayan tipine karşı korunabilirsiniz dedi.

bu bilgiler ışığında sizin bilgi ve görüşlerinizi alabilir miyim?
    bunları moral bozmak için yazmadığımı bilmenizi isterim. ve evet biliyorum hepimiz umut etmek, en ufak çare kırıntısına bile sarılmak istiyoruz(hele ki ben). sadece doğru bilgiyi elde etmeye çalışıyorum.

rica ediyorum bu konu altında yalnızca konu içeriği hakkında bilgi ve tecrübeleri paylaşalım.zira forumda bi ton konu kişisel konuşmalar ya da başka muhabbetlerle dolmuş taşmış durumda.

şimdiden teşekkürler ve saygılar.

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Cevap: immün sistem ve hpv ilişkisi

İmmun sistemiyle alakali degilmidir bilemem ama hpv yuzunden streslendigim her donem sigil ciktigini farkettim.
    bu aralar durumumu okumussunuzdur belki kadin uyeyim. hsil geldigim ve hala sonuclar icin ugrastigim bu yuzden de tedavi suremi ileri attigim bi donemdeyim. Ve yine oram buram kasinmaya basladi diyebilirim. Acip bakmiyorum tabii dermatologuma biraktim artik o isleri ama gecmiste streslengim zamanlarda cikmisligi var.
    Stres immun sistemini etkilemez mi diye dusunursek hic bilimsel olarak blmiyorum kendimi baz alarak konusuyorum depresyon hali oldugu icin halsiz , bitkin sinirli olunur. Haliyle belki yemeden icmeden kesilir insan. Sonucunda da vucut gerekli enerjiyi alamaz bagisiklik dusebilir. Boyle bi yorum yapabildim anca
    Ama deriyi sevme konusuna da katilmiyo degilim. Sonucta sivilce gibi dusunursek sivilce de genelde yagli cilt tiplerinde cikar

Durum
    Özel Üye

stres immün sistemi etkiliyormuş bi kaç iyi hekim ve araştıran arkadaştan öğrendiğim kadarıyla.

benim kafamı karıştıran şey; siğil çıkaran ya da nüks eden kişilerin hepsinin bağışıklığı düşük olduğu için mi çıkıyor?

yabancı sitelerden araştırdığım kadarıyla immün sistemi yükseltme ile negatif olma arasında bir bağlantı kurulamamış. ancak baskılanabiliyormuş ve ilerleyen zamanlarda geri dönmesi mümkün olabiliyormuş. tabi nedeni bilinmiyor. bağışıklık mı baskılıyor 2-3 sene içerisinde yoksa kişiden kişiye değişiyor mu bilinmiyor. yani biz burda evet bağışıklık yükselttik mi hallederiz diyoruz ama adamların negatif anlayışı ile bizim ki bambaşka yerlerde gibi benim anladığım kadarı ile.

tekrar ediyorum moral bozmak için değil doğru bilgiye ulaşmak için soruyorum, yazıyorum. hangi tedaviden umutluysanız ona devam edin ve inancınız neyse ona sarılın.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

İmmün sistemiyle tabiki de alakalıdır.

Stres de immün sistemini fazlaca etkiler. Zaten moral bozuklugundan dolayı psikoloji pert olur. Bozulan psikoloji sonucu immün dedüşer ve sigiller bayram eder.

Durum
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Bence oncelikle ordaki deriyi seviyo orayi somurebildiyi kadar somuruyor yayiliyor biz onlari yaktirdikca yada dondurdukca islevleri bitiyor yayilma asamasina gecemiyolar yada korkup kaciyolar.
    Yabanci sitelerde baglanti kurulamamis diyosunuz ama Ahccyi de bi cok yabanci kaynak sayesinde ogrendik tanidik. Ve ahccnin asil gorevi t hucrelerini arttirip bagisikligi yukseltmek degil mi ben mi yanlis biliyorum?
    Evet bi kac kisiden bnde okudum atiyorum 7 sene once cikmis negatifi gormus bu senelerde tekrar nuks edenleri. Ama onlardaki tahminim ya baska tip kaptilar yada sdece yuksek risk gruplarina baktirdilar ve dusuk risklileri atladilar. Negatif gelmesinin nedeni yuksek tipi yenmis olmalari. Tekrar pozitif gelmesinin nedeni de belki hastane degisimi olmustur ve butun tiplere bakilmistir dusuk riskli oldugu oyle saptanmistir. Veya cidden baskilandi ama bi donem sonra tekrar hortladi Yani hersey olabilir bana kalirsa ucu cok acik bi konu..

Durum
    Özel Üye

immün sistemin yüksek riskliyi yok edip düşük riskliyi bırakmasını pek anlayamıyorum. "vücuttan atmak" deyimini hiç algılayamıyorum. sadece bu negatif olmanın ve negatif kalmanın bağışıklıkla bi ilgisi var mı yok mu ve negatifin gerçekten ne anlama geldiğini merak ediyorum. o nedenle bu konu hakkında aklıma takılan ne varsa sormak ve bulduğum duyduğum her şeyi paylaşmak durumundayım. evet ahcc bi umut hatta bi kaç aşı ve tablet ilaçlarda immün sistemi yükseltebilir ama bu işin bağışıklıkla alakası var mı yok mu işte orası kafamdaki matkap. saygılar sevgiler arkadaşlar.

Durum
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

@deborah adli kullanici en yuksek risk tip sirasinda 2. olarak kabul edilen 18i ahcc ile yenmis durumda.tabi sigarayi birakmis saglikli da beslenmis. Okumussundur muhtemelen. Sdece 33 ve 44 tipleri mevcutmus suan. Ve bence sirayla onlar da gidicektir.
    Soyle dusunulebilir yuksek risk dusuk risk kadar sigil yapmiyo inatci olmuyo yaptigi sigiller. Hatta bazi doktorlar hic sigil yapmadigini savunuyo yuksek riskli tiplilerin. Ee bu zaten lokal bi virus degil mi? genital bolge vajina ici haric hic bi yerde barinamaz yasayamaz. Sigiller bittikce cikmayi biraktikca virusun de lokal yuku azaliyor boylece vucudu terk ediyor diye dusunuyorum. fazla kisinin yorumunu okumadim oyle ay 5 yil once cikti da baska hc olmadi simdi tekrardan nuks ettiler diye.. Dr levent bey de cok aciklama yapmisti bununla ilgili @srkn arkadasimiz da.. negatifsen negatifsindir baska tip bulas almadigin surece pozitif olman ya lab hatasi yada aciklanamayan seyler var demektir
    inanmak basarmanin da yarisidir derler bence sen olumluya inan ben oyle yapiyorum

Durum
    kb86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Tabiki de bağışıklıkla ilgilidir. Deriyi sevme işini de ilk defa duydum töbe töbe doktorlardan daha neler duyacağız acaba. Bağışıklığını arttır hangi yol sana yarar bilemem forumda yazılı bu konuda bir sürü şey bulabilirsin. Bağışıklığın artarsa nüks sayın azalır bi süre sonra da tekrarlamazlar. ama kendi açımdan hala negatif likle baskılamayı sorguluyorum o ayrı. Sonuç olarak aynı kapıya çıkıyoruz bağışıklığını artarsa siğilin çıkmaz bi süre sonra.

Durum
    blackswan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

konuştuğum dermatologlar bana bunun bağışıklıkla net bağlantısı olduğunu söyledi, hatta alerjin var mı, alerji bağışıklık düşürür süreci biraz daha uzatabilir diye sormuşlardı. senelerdir bu tarz vakalarla uğraşan insanlar. 5-10 sene sonra siğil çıkarmaya devam edenlerin yine bulaşı olduğuna inanıyorum, ya da denildiği gibi lab hatasıdır, yüksek tiplere bakılmıştır sadece vs. inspire. com'da bi üye vardı, ahcc yorumlarına bakarken görmüştüm. adam deli gibi savunmuş en başta, azaltmış siğilleri vs. sonra yine çıkarmış. daha sonra postlarda diğer üyelerin de sorularıyla anlıyoruz ki, adam eşiyle beraber olmaya devam ediyor, eşinde siğil yok diye ahcc kullanılmamış, ya da hatun negatiflenmemiş. yani yine bulaş diğer hpv sitesinde de (hani hepimizin ilk saldırdığı eski site), admin ozondan ve bir dizi kriyo sürecinden sonra 5-6 testle negatifliğini kanıtlıyor. aradan bi süre geçiyor, yine siğil çıkarmış. moraller pert tabi. eski kız arkadaşlarından biriyle beraber olmuş o ara dermatolog da diyor ki "yine aynı tip bulaş olması çok zor, demekki sendeki hpv yine atağa geçti". tip 6 dan bol ne var Allah aşkına, heleki eski partnerin, TABİKİ BULAŞABİLİR. o moral bozucu yorumların altını çok eşeledim ben arkadaşlar rahat olun

Durum
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Yani ciftlerden biri negatifi gorur digeri pozitif kalirsa tekrardan bulas mi oluyo bunu mu anlamam lazim😂 Oyleyse bu virusle bireysel olarak ugrasan arkadaslar cok sansli😒Cunku bnm gbi iliskisi devam edem veya evli insanlar elbet birlikte oluyorlar. 👊

Bu Konu için Etiketler