Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İstanbul'da devlet hastanesinde koter?

Durum
    nofear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

İstanbul'da devlet hastanesinde koter?

Arkadaşlar merhaba. İstanbul'da yaşıyorum. Hpv ile 1 haftadır tanışıyorum. Kasık bölgemde siğillerim yaklaşık 2-3 aydır mevcut.Hepsi aynı bölgede ve yan yanalar. Erkeğim ve sadece bu bölgemde varlar. Sivilce sanıp önemsememiştim fakat iyileşmeyince araştırdım ve acı gerçekle yüzleştim. Gözle görülenler yaklaşık 12-15 tane ve çoğunlukla küçükler. Mikroskobik olanlarla bu sayı daha da fazladır sanırım. Koter tedavisi olmak istiyorum. Gerçekten iyi tedavi uyguladığına inandığım (Sadece koter değil, virüsü tamamen vücuttan atılmasını sağlayan süreçte her türlü gözlem,test ve tedavileri uygulayan) özel doktorların fiyatları maalesef bütçemi aşıyor. 1000 lirayı aşan fiyatlar mevcut. Öğrenciyim ve bu miktarı karşılayamam. Devlet hastanesinde koter işlemi uygulatan var mı aranızda? Devlet hastanesinde yeterli özen gösteriliyor mu? Tiplemesi olsun, mikroskobik olanların görülüp koterlenmesi olsun?
    Hangi hastaneyi tercih ettiniz ve memnun kaldınız mı? Ve son olarak devlet hastanesinde muayene ve koter ücretsiz mi yapılıyor ya da ücreti nedir? Mesela Cerrahpaşa'ya gidenler oldu mu aranızda? Bir çok kişi aslında bu soruların cevabını araştırıyor bu forumda. Yanıtlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden çok teşekkürler.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: İstanbul'da devlet hastanesinde koter?

Devlet hastanesinde koter yaptıranlar var, kötü bir yorum duymadım su ana kadar basit bir işlem zaten. Önemli olan doktorun iyi olması. İyi bir doktor bulup gidebilirsin özellikle uzmanlık alanı hpv olan.

Durum
    Yeni Üye

İstanbul'da doktor veya hastane önerisi olanlar var mı peki?:/ Ücret konusunu sordum çünkü farklı kaynaklardan farklı şeyler okudum. Deneyimleyenler paylaşırsa çok yardımcı olacaklar. Cerrahpaşa'dan dermatoloji bölümünden randevu aldım, süreci ve detayları buradan paylaşacağım.
    Koter yapılmasını tercih ediyorum çünkü nükse karşı en başarılı yöntem diye bahsediyor bazı uzmanlar.

Durum
    Yeni Üye

Başka bir sorum ise bu illetin bulaşma şekli ile ilgili. Hpvliyiz ve siğillerimiz var, peki bu virüsün karşı tarafa da bulaşması için tek yol siğilli bölgeyle temas mı yoksa siğilli olmayan bölge ile temastan da bulaşıyor mu? (Mikroskopik siğiller olmadığını varsayarsak). Bana mantıklı gelen, bir tek siğilli bölge ile temasta bulaşması. Peki öyle ise siğillerinin mikroskopikler dahil tamamı yakılıp veya dondurulup temizlenen kişiden (fakat hala taşıyıcı yani pozitif varsayalım bu kişiyi) partnerine nasıl bulaşıyor bu illet?! Sonuçta ortalıkta siğil yok. Siğil olmadığı için de temas yok.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı nofear Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başka bir sorum ise bu illetin bulaşma şekli ile ilgili. Hpvliyiz ve siğillerimiz var, peki bu virüsün karşı tarafa da bulaşması için tek yol siğilli bölgeyle temas mı yoksa siğilli olmayan bölge ile temastan da bulaşıyor mu? (Mikroskopik siğiller olmadığını varsayarsak). Bana mantıklı gelen, bir tek siğilli bölge ile temasta bulaşması. Peki öyle ise siğillerinin mikroskopikler dahil tamamı yakılıp veya dondurulup temizlenen kişiden (fakat hala taşıyıcı yani pozitif varsayalım bu kişiyi) partnerine nasıl bulaşıyor bu illet?! Sonuçta ortalıkta siğil yok. Siğil olmadığı için de temas yok.
    Sigil olmadigi saniliyor olabilir. Ve de sigil yoksa bile sigilden once koter veya kriyo yapilmissa yakin zamanda aktif doneme denk gelmis olabilir.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı nofear Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siğilleri yok etmek sadece görüntü kirliliğini yok ediyor diyebilrşiz virüs hala mevcut olabiliyor işte tasıyıcılıkta o zaten .siğillerin yakıldıgı yüzeyde tekrar virüs yasıyormu asıl soru bu yasıyorsa bulaş oluyor işte

Durum
    Yeni Üye

Biraz süre geçti fakat detayları paylaşacağımı söylemiştim. Cerrahpaşa hastanesi dermatoloji bölümüne gittim. Pek memnun kaldığımı söyleyemem. Benim gibi sigortanız yok ise muayene ücreti 20tl civarı. Dermatologun durumum için yaptığı yorum ise siğillerimin sayısının çok fazla olduğu ve bu sebeple koter işlemi şu anda uygulanırsa siğillerin yüksek ihtimalle nüks edeceği şeklindeydi. Bu sebeple koter isteğimi mantıklı bulmadı ve aldara tedavisi verdi. Hastaneden bilgi amaçlı koterizasyon işleminin ücretini sordum. Sigortalıysanız ilk 5 siğil ücretsiz, kalan siğillerin tanesi için 45-50 tl civarı dendi. Sigorta yoksa tüm siğiller ücrete tabii. Fiyat konusunda bilgi vermekle yetkili olan bu kişi, sisteme girilmeden fiyatların gözükmediği söyledi ve bana verdiği bu bilgi sadece hatırladığı kadarıyla idi. Ayrıca mikroskobik siğilleri tespit edip edemediklerini sordum fakat sadece gözle görülenlere işlem uygulanabiliyormuş cerrahpaşada. Genel anlamda memnun kalmadım. Ve devlet hastanesi için fiyatlar çok yüksek diye düşünüyorum. Maddi bakımdan çok zorlamayacak doktor veya hastane önerisi olan varsa hala daha bilgilendirilmeyi rica ediyorum.

Durum
    Yeni Üye

Aldara kremi doktorun söylediği şekilde kullanıyorum. (haftada 3 kez, kullanmadığım günler için ise verdiği yanık kremini kullanıyorum). Kremi siğillere ve çevresine sürüyorum. Ummadığım bir şekilde siğillerim büyük ölçüde ufaldı ve kırmızı kızarıklık/nokta haline geldiler. Kutunun henüz yarısını kullandım (6 adet). Siğillerde gözle görülür bu ufalma umutlanmamı sağladı fakat önceden siğil olmayan çevre yerlerde de siğile benzeyen kızarıklıklar oluştu ve yayılıyor gibi. Bunlar siğil mi yoksa krem sebebiyle oluşan kızarıklıklar/yanıklar mı ayırt edemiyorum. Siğillerin olduğu bölgede herhangi bir tahriş veya kaşınma yok fakat bu yeni kızaran bölgelerde çok yoğum kaşıntım mevcut. Tecrübelerim bu şekilde. Aldara geçmişi olanlar yorumlayıp yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Bu Konu için Etiketler