Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tip 18'den 6 ayda kurtulma hikayem

Durum
    deborah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Tip 18'den 6 ayda kurtulma hikayem

Tipleme testimin sonuçlanrını aldığım gün AHCC kullanmaya başladım ve sigarayı bıraktım. 18, 33 ve 44 pozitifti. Başta bunun psikolojik yıkımını yaşadım tabi ki. Ama sevgilim çok destek oldu. Onun testi negatif çıktı bu arada. Ama o da tedbiren AHCC kullanmaya başladı. Yoksa ben temizlendikçe o bana bulaştırmaya devam edebilirdi.

Önce AHCC'nin hissedilir etkilerinden bahsetmek istiyorum. Kullandığım 6 ay süresince hiç hasta olmadım. Normalde çok sık hasta olan her şeyden nem kapan bir sistemim vardır. Şuanda hastayım o ayrı Çok ağır bir virüsmüş sanırım herkes hasta. Ama çok soğuk kış günlerinde ev arkadaşım hastayken bile bana bişey olmadı. Çok daha enerjik hissetmeye ve bitkinliğimi yenmeye başladım.

Ama buna etkisi olan tek şey asla AHCC değildi, hayatımdaki diğer değişikliklerden de bahsetmem lazım. Sigarayı bıraktım, sayesinde kahveyi de bi süre bıraktım. Bu arada kilo aldım, beslenmemi değiştirdim. Un, şeker ve tuz hiç kullanmamaya başladım. Eeskisinden çok çok daha sağlıklı beslenmeye başladım. Bununla birlikte son 1 ayda spora başladım ve tabi ki çook çok daha enerjik ve sağlıklı hissetmeye başladım. Derken 4 kilo verdim falan, çok iyi etkileri oldu.

Tüm bunları yaparken AHCC'yi hiç aksatmadım. Ekonomik olarak çöktüm evet ama başladığım işi bitirmem gerekiyordu. Bu süreçte hayatımdan çıkarmadığım 2 şey oldu: cinsellik ve alkol. Şimdi onlardan da bahsedecek olursam, ilk 1 ay erkek arkadaşımla korkudan bişey yapamadık ben zaten psikolojik olarak çökmüştüm. Sonra baktım hayatımdan en sevdiğim şeyleri çıkarmışım bunu da çıkaramıcam ya diye bu cinsel perhizi bozmaya karar verdim. Ama şuna güvendim hep, hiç siğilim yoktu. Düşük riskli tip 44'ü taşıyorum ama sanırım çok büyük bir siğil etkisi yok kendisinin. Buna güvenip korunarak seks yaptığımızda bir şey olmayacağına kendimi inandırarak -asla kesin bir şey söyleyemeyiz!- devam ettik. İkimizde de siğil oluşumu olmadı. Alkole gelirsek, normalde çok az içen biriydim, ama hayatımda kalan tek kötü alışkanlık olarak alkolü kabul ettim ve -yine birçok insana göre çok az evet- haftada 1-2 içmeye başladım. Pek kötü bir etkisini görmedim, öyle kör kütük sarhoş olacak kadar içmedim yani. Ama şunu belirtmeliyim, son 2 haftada konserler takılmalar yaz bilmemne diye kendimi aşarak çok içtim ve sonucunda şuan hastayım. 6 aydır hasta olmadığımı belirtmiştim, alkolün bağışıklık sistemini çökertici etkisini burda görebilirsiniz. Ben de görmüş oldum.

Son olarak da stresten bahsediyim. Herhalde son 4 yılımın en stresli zamanlarını yaşadım. Siğilim olmadığı için HPV taşıdığım sürekli olarak aklımda değildi. Bir de yine siğilim olmadığı için stresin etkisini gözle göremedim. Ama şimdi şuraya bağlayacağım:

1 hafta önce 6 ayın sonunda aynı testi aynı yerde yaptırdım. Tip 33 ve 44 dururken, 18 negatif olmuştu. En beklenmedik olanı yani. 33'ün vücuttan atılmasının epey zor olduğunu okumuştum zaten, o bence bir 6 ayımı daha alacak gibi. Ama hayatımda yaptığım tüm değişiklikler artı AHCC 18'i negatife çevirdi! Doğru yolda olduğumu görmüş oldum. Belki de stres ve alkol 33 ve 44'ü orada tutuyor. Ama stres de hayatımdan çıkarabileceğim, çıkarabileceğimiz bir şey. Erkek arkadaşım da yakın zamanda test yaptıracak, bir sürpriz olmazsa negatif bekliyoruz. Ben de paramın yettiği yere kadar 6 ay daha AHCC'ye devam etmeyi planlıyorum. Bırakırsam tedaviyi durdurmuş olabiliceğimden korkuyorum. Belki azaltarak kullanırım ama etkisi azalır mı bilmiyorum -bilgisi olan varsa bilgilendirirse mükemmel olur-

Çok uzun oldu ama belki birilerine yol gösterir. Süreç hakkında daha ayrıntılı sorusu olan olursa lütfen bana yazın, birbirimize destek olalım Hiçbir şey imkansız değil!

Durum
    l0laden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Tip 18'den 6 ayda kurtulma hikayem

Geçmiş olsun, güzel bir hikaye. Devamı da güzelce gelir umarım.

Kullandığınız AHCC markası ve dozu, uyguladığınız tedavi rejimini de yazabilir misiniz?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Merhaba cok sevındım canım ya cok gecmıs olsun

Ben de etkiler konusunda aynı seyı soyleyecektım, kış ayında baslamıstım ve her kış 2 kez hasta olan bırı olarak hiç hasta olmamıstım, ''oha bunun tek sebebı ahcc'' demiştim gunun sonunda

Umarım inşallah tip 33 ve 44'ü de def edersin. Alkol kullanman ve cinselliği bırakmaman 33 ve 44ü orada tutuyor olabilir ama bence en buyuk etkı cınsellik ping pong etkisi yapıyor olabılırsınız birbirinize

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı l0laden Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, güzel bir hikaye. Devamı da güzelce gelir umarım.

Kullandığınız AHCC markası ve dozu, uyguladığınız tedavi rejimini de yazabilir misiniz?
    Time Health markasını kullanıyorum. 600mg günde 5 tane toplam 3g. yani. Tedavi rejimi derken beslenme düzenimden bahsediyorsanız çok sıkı bir rejim yapmadım. Dediğim gibi un tuz ve özellikle şekeri hayatımdan çıkardım. Zeytinyağı dışında asla yağlı bir şey tüketmedim -tabi evde yaptıklarımdan bahsediyorum, dışarıda maruz kalıyoruz- yoğurt, çiğ yemiş, meyve ve sebzeye abandım diyebilirim. Çünkü HPV ve bağışıklık sistemimden bağımsız, kilo vermek için motive olmuştum. O yüzden bağışıklık sistemi için böyle bir diyet yapın diye öneremem, ama sağlıklı bir yaşam biçiminin sonuçlarımı etkilediğini görmek mümkün.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Umarım inşallah tip 33 ve 44'ü de def edersin. Alkol kullanman ve cinselliği bırakmaman 33 ve 44ü orada tutuyor olabilir ama bence en buyuk etkı cınsellik ping pong etkisi yapıyor olabılırsınız birbirinize

Çok teşekkürler destek için

Cinsellik konusunda haklı olabilirsin ama bu kadar şeyden vazgeçmişken onu da bırakıp kendi kendimi strese sokmak istemiyorum. Siğil olmamasına da güvenerek öyle olmadığına kendimi inandırarak devam ediyorum şimdilik

Durum
    blackswan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

çok geçmiş olsun, çok sevindim senin adına

Durum
    l0laden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Tedavi rejimi, uyguladığınız doz ve sistemi kastetmiştim.

Verdiğiniz cevaplar için teşekkürler. Gayet makul uygulamışsınız her şeyi.

Alıntı deborah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Time Health markasını kullanıyorum. 600mg günde 5 tane toplam 3g. yani. Tedavi rejimi derken beslenme düzenimden bahsediyorsanız çok sıkı bir rejim yapmadım. Dediğim gibi un tuz ve özellikle şekeri hayatımdan çıkardım. Zeytinyağı dışında asla yağlı bir şey tüketmedim -tabi evde yaptıklarımdan bahsediyorum, dışarıda maruz kalıyoruz- yoğurt, çiğ yemiş, meyve ve sebzeye abandım diyebilirim. Çünkü HPV ve bağışıklık sistemimden bağımsız, kilo vermek için motive olmuştum. O yüzden bağışıklık sistemi için böyle bir diyet yapın diye öneremem, ama sağlıklı bir yaşam biçiminin sonuçlarımı etkilediğini görmek mümkün.

Durum
    Cubar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Boxer ve kondom yöntemiyle yapma olasılığı hele hele siğil yokken sıfıra yakın değil mi?

Ben de etkiler konusunda aynı seyı soyleyecektım, kış ayında baslamıstım ve her kış 2 kez hasta olan bırı olarak hiç hasta olmamıstım, ''oha bunun tek sebebı ahcc'' demiştim gunun sonunda

Durum
    elturco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    ankara

arya ping pong etkisi bilimsel mi?

yani diyelimki sende tip x var 6 ay sonra ( ya işte 2 yıl sonra) negatife döndün ama partnerinde de aynı tip x var sana yeniden aynı virüs gelebilir mi ki? neticede tip x i baskılayan bağışıklığın başka bir tip gelmediği sürece aynı baskıyı kullanacaktır. doğru mudur sence?

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Cubar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Boxer ve kondom yöntemiyle yapma olasılığı hele hele siğil yokken sıfıra yakın değil mi?
    boxer kullanmadığımızı belirtmem lazım sanırım ama ben de sizin dediğniz gibi olduğunu biliyorum, mantıklı geliyo zaten.

Bu Konu için Etiketler