Sayfa 1 Toplam 9 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 88 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gel oku gel (AŞI, AHCC VE YAPILACAKLAR)

Durum
    Cubar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cool Gel oku gel (AŞI, AHCC VE YAPILACAKLAR)

Arkadaşlar öncelikle merhaba,

Özellikle bu virüs ile yeni tanışmış insanlara ikincil olarak da bu hastalığa sahip olanlara gerçekleri ayna olması açısından bu yazıyı yazıyorum.

Yazdıklarıma inanıp inanmamak sizlerin elinde.

Öncelikli olarak sağlık sektöründen bahsetmek gerekiyor. Dünyanın neredeyse en büyük pazarlama işlemlerinin döndüğü sektörlerden biri özellikle dünyada tekel olan bazı ülkelerin reklam, pazarlama konusunda ki çalışmaları bu virüsü anlatıyor..

Tıp dünyası kronik hastalıklara büyük pazarlama faaliyetleri ile ticari yaklaşıyor. Siz masumsunuz , ama onlar değil.

Aşıyı üreten ülke ne hikmetse pazarlamanın dünyada bir numarası. Malum ülke 1.dünya savaşına giden askerlerinin bile mutlu fotoğraflarını paylaşıyordu.

Aşının özellikle yabancı forumlarda binlerce insanda yarattığı yan etki ortada, ben bir çok doktor arkadaşımla da konuştum özellikle HPV gibi insan sağlığına zarar vermesi(evet öyle ileride bahsedeceğim) çok zor olan bir virüs için uzak durun derim.

HPV'nin özellikle kadınlarda rahim ağzı kanseri yaptığı doğrudur. Verilen sayılar sizi korkutabilir ancak önlemi de gayet kolaydır. Düzenli smear testini yapan bir kadının HPV kaynaklı rahim ağzı kanseri olması, olsa da erken önlem alınmaması 100000 / 1'dir.
    HPV insanı öldürmez ancak cahillik öldürür arkadaşlar. Bu kanser oranlarının verildiği ülkeleri incelediğiniz zaman dediğimi anlarsınız. Hepsi 3.Dünya ülkeleri..

Aşağıdaki gördüğünüz etkilere dikkatli bakın.

Solunum güçlüğü (bronkospazm)
    • Mide ve bağırsak kanaması (kusmuk ya da dışkıda kanama)
    • Göz vc deri renginin sarıya dönmesi
    • Halüsinasyon (olmayan şeyleri varmış gibi görmek, sanrı)
    • Bulanık ve çift görme
    • Vücutta sıvı birikimi (örneğin ayak bileklerinde şişlik)

Evet bunlar peynir ekmek gibi kullanılan majezik ilacının yan etkileri.
    Bunlardan birisi olsa koşa koşa hastahaneye gidersiniz. Olma ihtimali nedir, düşüktür. Risk var mıdır? Vardır.

Anlatmak istediğim HPV gibi basit ama inatçı bir virüsün bu sorunları yaratma ihtimali var mıdır? Vardır. Düşük müdür? Düşüktür.

Anlamışsınızdır umarım.

Açıkçası yanlarında mobil verileri açık 2-3-4-5-6 belki 7 telefonla birlikte aynı ortamda oturan bizler HPV'den mi korkacağız?
    Günde 1 paket sigara içen bizler HPV'den mi korkacağız?
    Plastik şişelerde bekletilmiş vitaminleri içen bizler HPV'den mi korkacağız?

Siğiller genital bölgenizde değil de bacağınızda çıksaydı bu kadar kafayı takmazdınız. (Aaa evet dediğinizi biliyorum)

Geçecek siz kabul etseniz de AHCC alsanız da , vitamin takviyeleri de alsanız geçecek, almasanız da geçecek.
    Grip bu hastalığı betimlemek için bence çok güzel bir örnek. Grip'in semptomatik tedavisinde kullanılan ilaçlar gribin etkilerini götürür ancak hastalığı iyileştirmez. Yani benim bakış açım çok net. İlaç kullanırsanız 1 haftaya geçecek kullanmazsanız 7 güne geçecek, ama geçecek.

Ben açıkçası AHCC'ye inanıyorum çünkü T hücreleri gerçekten çok etkili bu virüsle mücadelede. Ancak yapılan araştırmalara göre zaten bu süreç içinde insanların %70'inde (Bu oran erkeklerde çok daha yüksek) immün sistemimiz virüsü atmaktadır. Yani AHCC kullanırsanız yarım senede AHCC kullanmzsanız 6 ayda bu virüsü atmış olacaksınız. Tanıdık geldi değil mi?

Bana kalırsa HPV'nin en en büyük sorunu kesinlikle yarattığı paranoya, obsesif ruh hali. İlk tanıştığım zamanlar bende yaşadım bunları ancak emin olun stres hormonun vücuda verdiği zarar HPV'nin yaklaşık 10 katı. Sende ne çok biliyorsun kardeşim demeyin ben bilmiyorum arkadaşım bilim söylüyor.

O yüzden ben açıkçası bariz immün sistemi güçsüz olan insanlar dışında bu kadar kontrolsüz bir şekilde vitamin dahi olsa kullanılmasını doğru bulmuyorum. Zaten vücudun sağlamsa ki insan bence bunu hisseder D vitaminine, çinkoya, C vitaminine, Çay ağacına ıvıra zıvıra insanların sarılması tamamen biraz önce bahsettiğim ruh halinden dolayı. Bu kadar takıntılıysanız da mutlaka bir immunoloji doktoruna danışın. Gereksiz C vitamini alımı bile böbrek ve mide sorunları yaratabilir ki bu HPV'den çok daha kötü bir durum.

Bana kalırsa etkili olabilecekler var. Birincisi çok basit bir bağışıklık güçlendirici olan İmmutor ve AHCC. Ama dediğim gibi zaten ortalama sağlıklı bir insanın vücudu bu virüsü buna yakın sürelerde atacak.

Ve benim şahsen en çok inandığım olan propolis.. Maddi durumunuz iyiyse mutlaka alın derim. Arılar kur-an'da da geçen varlıklardır. Arılar yok olduğu zaman pratik olarak Dünyanın sonu gelecektir. Doğadaki çiçeklerin, bitkilerin döllenmesini arılar yapmaktadır. Antiviral etkisi yeşil çay'dan falan fıstıktan 5 kat yüksek bir üründür. Ben şahsen çok inanıyorum propolise.

Ben açıkçası verrutol,aldara vs gibi bireysel işlemlere karşıyım. Koter bilimsel veriler sonucunda başarı oranı en yüksek ve en az tekrarlama ihtimali olan tedavi yöntemi.

Öyle eften püften yok havludan geçer, yok elimden boğazıma geçer, yok havludan geçer gibi sebeplerle lütfen kendinize paranoya yaratmayın. Geçebileceğini söyleyen makaleler tıbben ve bilimsel olarak yapılır, yapılması da zorunludur ancak bu demek değildir ki geçer. Geçebileceği de ciddiyeti olan hiçbir kuruluş tarafından belirtilmemiştir. Bunların bir çoğu evliliği kurtarmak içindir. Dikkat edin bu açıklamaları yapan doktorların genelde hep kendi polikinliği vardır. Ne demek bu biliyor musunuz? Virüsü kaptın gel bana ben eşine toplarım durumu. Vebalı gibi ellerinizi yüzünüzden kaçırmanıza 20 kere yıkamanıza gerek yok. Bende yaptım oradan biliyorum.

Siğiller yok iken işin cinsel ilişki kısmı yaşanmalı, kondom ile. Siğiller varken bulaştırmak kesinlikle çok daha yüksek bir risk.

Ben burada 2-3 sene cinsellikten uzak duran insanlar görüyorum, ,yapmayın etmeyin arkadaşlar HIV değilsiniz. Boxer ve kondom ile %100'e yakın koruma sağlıyorsunuz, niye uzak duruyorsunuz? Kimse de bunu sormuyor mu ya?

Size pazarlanmaya çalışılan bu ortamdan kendinizi kurtarın çok çok büyük oranla yaşadığınız sadece estetiksel bir sorun. Siğil tedavileriniz hekim(!) tarafından yapıldıktan sonra bi 2-3 ay bekleyip, nüks ihtimalini izleyip kondom kullanmak şartı ile lütfen kendinize bu eziyeti yapmayın. Siğilleri aktif tedavi altında olan insanlar da boxer,prezervatif kullanımı ile dilediğince sevişebilirler.

Şimdi diyeceksiniz ki bana ben bu riski almak istemiyorum? Almayın tabii ki o zaman günde 2 tane de olsa sigara içerek telefonunuzun mobil verisinden buna cevap yazarken hiç risk almıyorsun kardeşim, sen kanserli gibi yaşamaya devam et.
    Açıkçası ben bu ruh halinde olan biri olsaydım HPV tedavisinden önce bir psikoloğa danışırdım.

Açıkçası anlatmak istediklerimi stres altında okuyan insanlar için özetliyorum.

1- Bilimsel olarak güvenilmeyen bir aşıyı vücudunuza sokmayın. HPV geçer ancak felç, epilepsi, ms bu virüsün yaklaşık 150 katı kötü.

2- Bir süre traş makinesi ile kıllarınızı alınız. Tüy dökücü krem de olabilir ancak o da mikro çatlaklara, tahrişlere sebep olabilir. Genital siğiliniz artık 5-6 aydır çıkmıyorsa lütfen gidip lazer olunuz.

3- Mümkünse elma sirkesiymiş, yok bilmemneymiş bunlarla siğillerinizi yok etmeye çalışmayın. En önemlisi göremediğiniz bebek siğillerin doktor tarafından uzaklaştırılması. Siğil sayısı azalırsa viral yük de azalır.

4- Kullanmanız gereken ilk 3 şey bana kalırsa ( kan değerlerinizin düzgü olduğunu varsayıyorum)

a- kısa vadede immutor, yeşil çay
    b- uzun süre vücudundan atamamış insanlar için AHCC

Erkek arkadaşlar için yazıyorum. Dostum elbette bu virüsün kimden bulaştığı konusunda net bir sonuç yok ancak genellikle kadınlara bu virüsü bulaştıran biz erkekleriz. Ben açıkçası neyin ne olduğunun farkında olan bir insan olarak bile hayatımda 2-3 defa gitmişimdir üroloji bölümüne. Kadınlar 6 ayda bir zaten bu kontrollerini yaptırıyorlar. Açıkçası bu hastalığın ben bizim yüzümüzden yayıldığını varsayıyorum. Bu sadece bir fikir, katılır katılmazsınız.

Zaten bu virüsü bir erkek olarak kadınlara oranla neredeyse sıfır sorunla daha kısa sürede yeneceksin o yüzden lütfen ilk sana bulaştığındaki halini hatırla ve insanlara bulaşmaması için uçkuruna dikkat et. İlla birlikte olacağım diyorsan da hay hay, karşındaki insana durumu anlat boxer+kondom gayet güvenli bir yöntem.

VE SON OLARAK. Lütfen forumlardan uzak durun. Öğrenmeniz gereken çoğu şeyi bu yazıda okudunuz. Buradaki her yazan ne uzman, ne bilgi sahibi. Evet aralarında gerçekten uzman olanlar da var orası ayrı. Ama önüne gelenin yazabildiği bir ortam kendi kendinize burada doğru aramayın. Yapacağınız işlem basit uzak durun okumayın, biraz unutmanız gerekiyor.

Git doktoruna danış kardeşim. Burada doktorları gömen binlerce insan görüyorum. 2 hafta forumda yazı okuyup 6 senelik (minimum şartlarda) eğitim almış insanları yerden yere vuruyorlar. Ülkemizin en kolay işlerinden biri gerçi adam harcamak. Facia hekimlerden(!) bahsetmiyorum, bu konu yanlış anlaşılmış.

Benim yaptığım üç şey var.
    1- İmmutor
    2- 2-3 ayda bir koter.
    3- Jilet kullanmamak.

Sabret siğilini gördükçe 2 ayda bir git yaktır,dondur neyi tercih ediyorsa doktorun işte. 6-8 ay boyunca olabildiğince immün sistemini güçlü tut (kafana göre 10 tane besin desteği kullanarak değil). Jilet asla kullanma. Birlikte olmak istiyorsan siğiller varken boxer+ prezervatif kullan. Siğil yokken sadece kondom ile birlikte olabilirsin. Acı ama gerçek geçmesi için bu kadar kafayı yaşadığın tekrar cinsel hayatına dönünce sana 2-3 farklı kişiden geçebilir. Kafayı yiyecek seviyede cinsellikten uzak durmana hiç gerek yok, çünkü aşırı yaygın. Bazı bölümleri yazarken sert davransam da lütfen bana kızmayın anlamanız için acıtması lazım. Sadece foruma yazmak için üye oldum büyük ihtimalle çok aktif olmam çünkü bu kadar paranoya beni de paranoyak yapar.

Hayatını asla ertelemeni sağlayacak bir durum değil. Biz yeni insanların %81'i potansiyel kanser vakasıyız. Siğillerin yokken kondom ile hayatını yaşamaya devam et, bu kadar üzülme.

Sakin olun zaman dünyanın en güçlü ilacıdır.

Durum
    hpv16 için çare arıyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: HPV :confused:

Çok güzel anlatılmış emeğe ve bizde ıyandırdığı umuda sağlık👍👍

Durum
    Kıdemli Üye

Teşekkür ederim, insan olduğu sürece umut vardır. Biz öyle güzel yaratılmış varlıklarız ki uzaya giden bilimin, yüz nakli yapılan tıbbın çözüm bulamadığını büyük bir oranda vücudumuz çözüyor zaten. Bu yazıları okuyan herkesten tek ricam önüne gelene inanmamaları.

Özellikle yaratılan payanoya yüzünden evliliğini, ilişkisini bitiren insanlar görüyorum yapmayın etmeyin ya..

Bir de negatif göreyim sonra hemen sevişeceğim mesajları verenler var. Tekrar geçme ihtimali baya bir yüksek, farkında değiller ne yazdıklarının. Siğilleri yaktır iyileştiği zaman, hayatına devam et.

Alıntı hpv16 için çare arıyorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel anlatılmış emeğe ve bizde ıyandırdığı umuda sağlık����

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Güzel anlatmıssın iyi anlatmıssın da arkadasım , doktorları yerden yere vuranlar neden cahil oldu anlamsdım kusura bakma da hiç bir doktor senin buraya yazdıgın seyleri adam akıllı bize anlatmadı bana en azından anlatsaydı biraz bizde senin gibi bilinçli bireyler olsaydık zaten bazı şeylere dikkat ederdik ki zaten bu siğil olayı basına gelmeseydi sende çok bilgilenmeyecektin bu konuda yine haftada 2,3 devam ederdin diye düşünüyorum..yazdıgın seylere katılmakla beraber bu dediğine katılmıyorum bu virüsün yaygın olması zaten cinsel hayatın sürekli aktif olmasıyla ilgilidir bundan sonra o aktifliğe ara vermelisin ki bir daha bununla karsılasmayasın ....uzak duralım evet haklısın ama herkes burda birşeyler ögrenmeye geliyor bilinçlenmeye neyle karsı karsıya oldugumuzu görmeye geliyor buraya..en azından forumun sahibi bunu yapıyor

Durum
    Rasmeur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

doktorları eleştiren arkadaşlara ben de hak veriyorum. yani şöyle düşünün siğillerim için gittiğim doktora bazı siğilleri ben işaret ediyordum da öyle görüyordu. bunun yanı sıra ilgisizlik, yenilikleri takip etmeme, bilgilendirme yapılmaması gibi daha bir sürü eksik yönleri var doktorlarımızın. ahcc olayından bihaber olmalarına değinmiyorum bile.

Durum
    Kıdemli Üye

Benim gittiğim hiçbir doktor böyle değildi açıkçası.

Alıntı Rasmeur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    doktorları eleştiren arkadaşlara ben de hak veriyorum. yani şöyle düşünün siğillerim için gittiğim doktora bazı siğilleri ben işaret ediyordum da öyle görüyordu. bunun yanı sıra ilgisizlik, yenilikleri takip etmeme, bilgilendirme yapılmaması gibi daha bir sürü eksik yönleri var doktorlarımızın. ahcc olayından bihaber olmalarına değinmiyorum bile.

Durum
    l0laden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Foruma üye olduğumdan beri aslında ben de HPV'nin overrated, tıp dünyası tarafından biraz şişirilmiş bir virüs olduğunu anlatmaya çalıştım. Bir kaç yazı ve kaynak paylaştım burada. Temel de sizin söylediklerinize hak veriyorum, aşı'dan dolayı hayatı kararan insanların hikayeleri S.A.N.E. Vax, Inc. for SAFE Vaccinations - SaneVax, Inc. adresinde var mesela.

Durum
    Kıdemli Üye

Doğru söylüyorsun ben doktorları yerden yere vurana cahil demek istemedim, öyle dediysem yanlış anlaşılmış özür dilerim. Sadece sonuçta doktor mutlaka bir bildiği var hiç dinlemeyen insanlar da var onlara seslenmek istedim.

Bunları anlatamayan bir doktora gitmediğim için o bakış açısından hiç bakmadım ben gideyim de hpvli ellerimle onlara dokunup kanser yapayım ahaha (Aman arkadaşlar şaka, inanan çıkar)

Cinsel hayatına çok dikkatli devam ettin ve ilk birlikte olduğun insanda gizli hpv vardı ve kaptın?
    Anlatmak istediğim de diğer yazdığın şey için buydu sanırım yazarak bu kadar ifade edebiliyorum kendimi ahaha.

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel anlatmıssın iyi anlatmıssın da arkadasım , doktorları yerden yere vuranlar neden cahil oldu anlamsdım kusura bakma da hiç bir doktor senin buraya yazdıgın seyleri adam akıllı bize anlatmadı bana en azından anlatsaydı biraz bizde senin gibi bilinçli bireyler olsaydık zaten bazı şeylere dikkat ederdik ki zaten bu siğil olayı basına gelmeseydi sende çok bilgilenmeyecektin bu konuda yine haftada 2,3 devam ederdin diye düşünüyorum..yazdıgın seylere katılmakla beraber bu dediğine katılmıyorum bu virüsün yaygın olması zaten cinsel hayatın sürekli aktif olmasıyla ilgilidir bundan sonra o aktifliğe ara vermelisin ki bir daha bununla karsılasmayasın ....uzak duralım evet haklısın ama herkes burda birşeyler ögrenmeye geliyor bilinçlenmeye neyle karsı karsıya oldugumuzu görmeye geliyor buraya..en azından forumun sahibi bunu yapıyor

Durum
    Kıdemli Üye

Ben susayım sen konuş.. Ne mutlu bu bakış açısındaki insanlara.

Alıntı l0laden Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Foruma üye olduğumdan beri aslında ben de HPV'nin overrated, tıp dünyası tarafından biraz şişirilmiş bir virüs olduğunu anlatmaya çalıştım. Bir kaç yazı ve kaynak paylaştım burada. Temel de sizin söylediklerinize hak veriyorum, aşı'dan dolayı hayatı kararan insanların hikayeleri S.A.N.E. Vax, Inc. for SAFE Vaccinations - SaneVax, Inc. adresinde var mesela.

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Sen sansli doktora denk gelmissin. Ozel muaynaneden devlete kadar gittigim butun doktorlar vah vah tuh tuh kafaya takmicaksin takiyosaniz da partnerinizle ayrilin. Karsinizdakini asilatin bi daha ugrasmasin sigil derdiyle yada hayatinizin sonuna kadar bununla yasamaya alisin sigil ciktikca bana gelin diyolar. Ha bi kac tanesi yok mu psikoloji cok onemli ne kadar cok takarsan o kadar kendini hasta edersin bagisiklik cok onemli tek eslilik cok onemli, duzenli sigil tedavisi cok onemli boyle boyle azalarak bitecek diyen.. bunlari diyenler genelde dermatologlar. Kadin dogumculari hic saymiyorum bile. Yasin 45 olsaydi cocuklarin olsaydi direkt rahmini alirdik diyen bi kac doktorla bile konustum ki ben suan bana 1 haftaya yapilacak olan konizasyondan korkuyorum..
    Ahcc desen doktorlar bi haber en cok dermatologlar duyunca vitamin takviyesiyse yurtdisindan getirip kullanabilirsin diyolar. Kadin dogumcularin bagisikligini guclendir dedigini bile duymadim. Ki coook doktor gezdim buraya da yaziyorum her firsatta gercekten cok
    Cok guzel bi yazi olmus evet cogu dusuncene saygiyla katildim ama doktorlar konusunda cok katilamadim
    Bu arada propolis demissin ama kullanmiyosun sanirim nedenini merak ettim. Ben bi sure imutor kullandim sonra duzenli ilac kullanma aliskanligim yok diye sikildim biraktim unuttum. tekrar baslamayi dusunuyorum. Ama propolis mi imutor mu bi de senden duymak isterim

Bu Konu için Etiketler