Sayfa 9 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci ... 789
Toplam 88 adet sonuctan sayfa basi 81 ile 88 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gel oku gel (AŞI, AHCC VE YAPILACAKLAR)

Durum
    Cilekkiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Gel oku gel (AŞI, AHCC VE YAPILACAKLAR)

anladım teşekkürler.

Durum
    Dayettine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

HSIL Berthesta ölçeğine göre Cin2-3 derecesinde kullanılan bir tabir.

Durum
    Kıdemli Üye

biyopsi sonucumu yazıyorum
    TANI:-Skuamöz intraepitelyal neoplazi, yüksek derece; İn situ karsinom
    C53.9-Serviks uteri
    PATOLOJİK TANI: ENDOSERVİKS, KÜRETAJ:
    ENDOSERVİKAL DOKU FRAGMANLARI
    2) SERVİKS, 3 HİZASI, BİYOPSİ:
    KRONİK SERVİSİT
    3) SERVİKS, 6 HİZASI, BİYOPSİ:
    LÜTFEN TARİFİ OKUYUNUZ
    4) SERVİKS, 9 HİZASI, BİYOPSİ:
    AKTİF KRONİK SERVİSİT
    SKUAMÖZ METAPLAZİ
    5) SERVİKS, 12 HİZASI, BİYOPSİ:
    YÜKSEK DERECELİ SKUAMÖZ İNTRAEPİTELYAL LEZYON (HSIL)

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Cilekkiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biyopsi sonucumu yazıyorum
    TANI:-Skuamöz intraepitelyal neoplazi, yüksek derece; İn situ karsinom
    C53.9-Serviks uteri
    PATOLOJİK TANI: ENDOSERVİKS, KÜRETAJ:
    ENDOSERVİKAL DOKU FRAGMANLARI
    2) SERVİKS, 3 HİZASI, BİYOPSİ:
    KRONİK SERVİSİT
    3) SERVİKS, 6 HİZASI, BİYOPSİ:
    LÜTFEN TARİFİ OKUYUNUZ
    4) SERVİKS, 9 HİZASI, BİYOPSİ:
    AKTİF KRONİK SERVİSİT
    SKUAMÖZ METAPLAZİ
    5) SERVİKS, 12 HİZASI, BİYOPSİ:
    YÜKSEK DERECELİ SKUAMÖZ İNTRAEPİTELYAL LEZYON (HSIL)

@Çilek kız, forumu daha düzgün kullanmanızı rica ediyorum ve uyarıyorum. İlk uyarıdır.
    Her yere aynı şeyi yazıyorsunuz alakasız başlıklara da ?
    Başlık dahi açmışsınız, arayın doktorunuzu sorun. Muhtemelen cin2 veya cin3 olabilir Hsil yazıyor çünkü.
    Lütfen foruma özen gösterelim ki, ben de sizler için daha hassas olayım. Açtığınız ''başlığa'' cevap yazmıştım, ancak gereksiz, bu sebeple silinecektir.

Durum
    Kıdemli Üye

Ekrandan çıkıp dövücekmiş gibi bi haliniz var?? Ben bu forumda daha önce yorumlanmış patoloji raporu görmesem neden atayım ya da bekliyim bi yorum vs fikir? Yanlış yere yazmış olabilirim haklısın ama herkese naif bi şekilde cevap verip bana “gidin doktorunuzu arayın” demeniz ne kadar hümanist. Neyse bi daha yazmam paylaşmam da merak etmeyin.

Durum
    Admin

Ekrandan çıkıp dövücekmiş gibi bi haliniz var?? Ben bu forumda daha önce yorumlanmış patoloji raporu görmesem neden atayım ya da bekliyim bi yorum vs fikir? Yanlış yere yazmış olabilirim haklısın ama herkese naif bi şekilde cevap verip bana “gidin doktorunuzu arayın” demeniz ne kadar hümanist. Neyse bi daha yazmam paylaşmam da merak etmeyin.
    Ben size bu metni yazmadan 2 gün önce de size aynı şeyi yazdım. Şimdi tekrar yazdım. Yani 2 kere uyardım aslında.

Forumda kavga-kaos ortamı yaratan bir durum istemiyorum. Forumun bazı kuralları var. Ben bu kuralları söyledim size. Bunu DÖVECEKMİŞ GİBİ algılamanız, HÜMANİST BULMAMANIZ, HERKESE NAİF CEVAP VERİRKEN SİZE KASTİ OLARAK BÖYLE DAVRANDIĞIMI DÜŞÜNMENİZ tamamen sizin probleminiz, algınız ve kafa yapınızdır.

Forumda patoloji raporu yorumlanmasında sıkıntı yok. Sadece alakasız başlıklara yazılması + birde başlık açılması gibi forumu özenli kullanmayan herkese uyarıda bulunuyorum. Gereksiz başlık açılmasına karşı her zaman tepkim bu şekildeydi. Forumda bir süredir bulunan istediğin üyeye sor.

Doktorunuzu arayın demeniz ne kadar hümanist diye sorgulamanız için; bakın sizin patoloji raporunuzu en iyi doktor bilir bunun için en doğru yer orası, doktorunuzu arayın dedim çünkü 2 gündür soruyorsunuz buraya, ben kendi bilgim dahilinde cin2 veya cin3 olabilir dedim.

Durum
    Kıdemli Üye

Çok gergindim, stres kontrolümü yapamıyorum belki de ekstra şefkat bekledim naiflik vs kusura bakmayın sizden özür diliyorum. Doktorumla konuştum CİN 3 ve leep olursa rahim ağzı yetmezliği olabilir daha yaşın 23 dedi. Çok kücük bi parça kalıcak eğer temizlersek dedi.(rahim) Napıcagımı bilmiyorum kimseye söyleyemiyorum bu forumdan başka araştırıp tecrübe okudugum hiçbir yer yok. Burası da negatif etkileyince iyice streslendim. Şimdi deflagyn ile gerileyip gerilemediğine bakıcaz. Şimdi bunları burda anlattım ama yanlış yer de olabilir umarım ikinci kez azar yemem. İyi akşamlar

Durum
    Admin

Çok gergindim, stres kontrolümü yapamıyorum belki de ekstra şefkat bekledim naiflik vs kusura bakmayın sizden özür diliyorum. Doktorumla konuştum CİN 3 ve leep olursa rahim ağzı yetmezliği olabilir daha yaşın 23 dedi. Çok kücük bi parça kalıcak eğer temizlersek dedi.(rahim) Napıcagımı bilmiyorum kimseye söyleyemiyorum bu forumdan başka araştırıp tecrübe okudugum hiçbir yer yok. Burası da negatif etkileyince iyice streslendim. Şimdi deflagyn ile gerileyip gerilemediğine bakıcaz. Şimdi bunları burda anlattım ama yanlış yer de olabilir umarım ikinci kez azar yemem. İyi akşamlar
    Önemli değil, teşekkür ederim. Şöyle ki telaşlanmayın. Ben de neredeyse sizin yaşınızdayken; ya 23 ya 24 yaşındayken leep oldum. Hem de cin3'ten. Doktor seçimi ve doktorun iyi bir leep yapması çok önemli. Leep yapılınca hamile kalmak konusunda sıkıntı olmuyor çünkü şu an hamileyim, hatta forumda bu konuda başlık bile açtım, cin3'ten leep olmuş biri olarak sürecimi paylaştım. Benim en çok düşündüğüm ve bana söylenen ''erken doğum'' ihtimaliydi. Rahim ağzı yetmezliği erken duruma sebep oluyor çünkü normal rahim uzunluğunu bir miktar kısaltıyor leep yapmak, cin derecesi ne kadar ileri ise o kadar gibi...

Benim doktorumun iyi bir leep yaptıgını söylemişti bir başka doktor.
    Ve şunu söyleyeyim benim hamileliğimin 5.ayında erken doğum riski konuldu, bunun için bir ilaç kullandım ve kullanıyorum şu an. Ve işten izin alıp/ yani çalışmaya mecburen ara verip evde uzanır pozisyonda-yatar pozisyonda takıldım, yani bunu yapmam gerekiyordu. Çünkü ne kadar ayakta kalıp kendini yorarsan bebek rahme o kadar baskı yapıyor, bu da rahim ağzını tetikleyen bir şey.

Şu an çok şükür 9.ay bitecek az kaldı ve erken doğum riskim bitti, 10-12 gün sonra doğum yapacağım.
    Ama muhtemelen leep olduğum için, sık söylenen ''erken doğum riski'' durumuyla karşılaştım. Bebeğim erken doğmadı ama doğmasın diye uğraştım zaten. Senin de ilk hamileliğinde (cocuk dusunuyorsan) böyle bir riskin olma ihtimali var, ama hamile kalmanı engellemez asla merak etme.

Eğer istanbuldaysan sana 2 doktor önerebilirim, özel mesaj atarsan.

Bu Konu için Etiketler