Sayfa 3 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 88 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gel oku gel (AŞI, AHCC VE YAPILACAKLAR)

Durum
    Cubar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: HPV :confused:

Kesinlikle. Ancak ben uzun süredir kapsül kullanıyorum yaklaşık 1 senedir. 1 ay ara vererek NT Biotic isimli probiyotiği kullanıyorum 45 milyara yakın yararlı bakteri var. Bir süre sonra ev yapımı şeylerle uğraşma zor oluyor.

Sağlıklı beslenmeden bahsedilen neredeyse tüm diyetler probiyotik fakiri.. Hele hele bu kadar antibiyotik kullanan insanlar için iki katı önemli. Bağırsak gerekli görevini yerine getiremediği sürece dünyanın en kaliteli besinini alabilirsin, büyük bir kısmı çöpe gidecek.

İlla ben bir şeyler kullanacağım diyenler için.

D vitamini
    Probiyotik
    İmmutor

Bence gayet etkili ve yeterli.

Alıntı l0laden Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çiğ sütten ev yoğurdu ve kefir. Çare, yararlı bakteri.

Durum
    l0laden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Ben mümkün olduğunca az endüstriyel ürüne girme taraftarıyım. O yüzden kefir, özellikle marketlerde satılanlardan uzak durmak lazım. Probiyotik, preparatların faydalarını bilmiyoruz, o yararlı bakterilerin ne kadarı sindirim sistemine ulaşabiliyor, neler oluyor maalesef yeterli bilimsel çalışma yok. Türkiyede zaten yürütülen bir şey yok da, yurt dışında da ispatlanan bir fayda yok maalesef.

Beta Glukan'ın yararlanımı ile ilgili bir çok farklı görüş var. Özellikle mikron ölçüleri ile alakalı. 1.3-1.6 beta glukanların günde maksimum 50mg yararlanımı olacağı diğerlerinin sindirilemediği veya faydasının görülmediği ile ilgili çalışmalar var. Immutor 100mg , kaç mikron ölçüsünde hazırlandığı ile ilgili hiç bir bilgi yok. Ben de kullanıyorum ama çok büyük bir değişim gözlemlemedim kendimde.

Alıntı Cubar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle. Ancak ben uzun süredir kapsül kullanıyorum yaklaşık 1 senedir. 1 ay ara vererek NT Biotic isimli probiyotiği kullanıyorum 45 milyara yakın yararlı bakteri var. Bir süre sonra ev yapımı şeylerle uğraşma zor oluyor.

İlla ben her şeyi kullanacağım diyenler için.

D vitamini
    Probiyotik
    İmmutor

Bence gayet etkili ve yeterli.

Durum
    Kıdemli Üye

Zaten kısa vadede ne kullanırsak kullanalım faydasını göremeyeceğiz ben bunları hayatım boyunca kullandım hpv oldum mu oldum

O yüzden yukarıda bahsettiğim gibi biraz genetik şans.

NT Biotic'i araştırabilirsin bence bu işin Ferrarisi. Ancak tabii ki ev yapımı yaptığın kefirin içerisinde çok daha fazla yararlı bakteri var.

Siz neler kullanıyorsunuz, yaklaşımınız benimkine çok benziyor merak ettim

Multivitamin alıp hepsinden kurtulmayı planlıyorum ben açıkçası.

Şu ürün bana çok başarılı geldi. Ekstra olarak D ve C vitamini kullanmak lazım bence.

Solgar Formula VM - 75 90 Tablet | Vitaminler

Ben mümkün olduğunca az endüstriyel ürüne girme taraftarıyım. O yüzden kefir, özellikle marketlerde satılanlardan uzak durmak lazım. Probiyotik, preparatların faydalarını bilmiyoruz, o yararlı bakterilerin ne kadarı sindirim sistemine ulaşabiliyor, neler oluyor maalesef yeterli bilimsel çalışma yok. Türkiyede zaten yürütülen bir şey yok da, yurt dışında da ispatlanan bir fayda yok maalesef.

Beta Glukan'ın yararlanımı ile ilgili bir çok farklı görüş var. Özellikle mikron ölçüleri ile alakalı. 1.3-1.6 beta glukanların günde maksimum 50mg yararlanımı olacağı diğerlerinin sindirilemediği veya faydasının görülmediği ile ilgili çalışmalar var. Immutor 100mg , kaç mikron ölçüsünde hazırlandığı ile ilgili hiç bir bilgi yok. Ben de kullanıyorum ama çok büyük bir değişim gözlemlemedim kendimde.

Durum
    Kıdemli Üye

Normal bir beslenme alışkanlığı, Türk Mutfağı içerisinde protein ve baklagilden zengin (B Vitamini ve Flavonoidleri) Salata, yani anti oksidandan zengin bir beslenme alışkanlığı ile Multivitamin kullanımı gereksiz oluyor. Zaten kullanılan multi vitaminlerinin yararı olmadığı "multi vitamin study" diye aratırsanız görebilirsiniz. Hatta uzun vadede kardiyovasküler problemlerde ciddi oranda risk oluşturduğu da ispat edilmiş. Kısa süreli kullanımda "manasız" , "ne faydası ne zararı" var şeklinde tespit edilmiş. O yüzden ben kesinlikle multi vitamin desteklerine karşıyım.

NT Biotic'i biliyorum, hepsi birbirinin aynısı. NTP Gold vb. bunlar belirli bir formülasyona göre üretilen endüstriyel ürünler. Düşünsene, doğa da varolan bir bakteriyi bile belirli bir lab ortamında işlem görmüş formuyla vücuda alıyoruz. Genetiğimize ne kadar uygun? Binlerce yıldır, neolitik dönemden bugüne, insan bedeni bakterileri ve vitaminleri doğadan, besin yoluyla, sindirim kurallarına uygun şekilde almış. Biz son 50 yıldır, besin destekleriyle insan oğlu'nun evrimine ters biçimde bu alışkanlığı değiştirmeye çalışıyoruz. Bizim DNA'mızda, kapsüller, besin destekleri yok. Düzgün ve kuralına uygun beslenmemiz gerekir.

Ben şuan hiç bir şey kullanmıyorum Immutor haricinde. Yurt dışından, AHCC - Kinoko Platinum aldım. Geldiğinde ona başlayacağım, ha HPV'yi çok kafama takar kurtulmak istersem ve iğne yapabilecek birisini bulursam Allokin Alpha'yı kullanacağım.

Bunların haricinde, iyi bir REM uykusu... (Işıktan yoksun şekilde) Düzenli egzersiz, klasik türk mutfağı beslenmesi, kefir, yoğurt... Bana uyan formül, aklıma yatan bu. Bunların yanında, Krill Yağı (astaxanthin güçlü bir anti oksidan) veya EPA,DHA oranı yüksek kaliteli bir omega-3 ( New Life EPA olabilir ) desteği alınabilir.

Anahtar kelime vücudumuz için, "Oksidatif Stres" (Ing. Oxidative Stress) bunu azaltmamız lazım. Bu da anti oksidan ağırlıklı beslenerek olabilir.

Alıntı Cubar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten kısa vadede ne kullanırsak kullanalım faydasını göremeyeceğiz ben bunları hayatım boyunca kullandım hpv oldum mu oldum

O yüzden yukarıda bahsettiğim gibi biraz genetik şans.

NT Biotic'i araştırabilirsin bence bu işin Ferrarisi. Ancak tabii ki ev yapımı yaptığın kefirin içerisinde çok daha fazla yararlı bakteri var.

Siz neler kullanıyorsunuz, yaklaşımınız benimkine çok benziyor merak ettim

Multivitamin alıp hepsinden kurtulmayı planlıyorum ben açıkçası.

Şu ürün bana çok başarılı geldi. Ekstra olarak D ve C vitamini kullanmak lazım bence.

Solgar Formula VM - 75 90 Tablet | Vitaminler

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

HPV sizi kanser eder diyelim mesela. CIN2 - CIN3 dokularına hiç dokunulmaması, sizin bağışıklık sisteminizin bir şekilde baskılanmış olması( HIV, Kemoterapi vb) ve 20 yıl belki daha fazla bunun böyle sürmüş olması sonucunda anca kanser olabilirsiniz. Oda istatistiki olarak düşük bir yüzdedir...
    Genetik faktorlerden de bahsetmissiniz @cubar
    Ben 25 yillik hayatimda hic duymadim bizim sulalede kanser hastasi olan. Kalp var seker var ama kanser kimse yok. O kusaktan bu kusaga derken beni mi buldu 20 yil cok uzun bi sure bence cunku ben en fazla 2 senedir hpv oldugumu dusunursem (ki ben 1,5 yildir oyleyim diye biliyorum) hsil gelmem cok garip bence. Once ascus mu ne o olcak sonra lsil gelcem de hsil gelebiliyim... kaldi ki o evreleri bile ogrenemeden smearlerim hep temiz cikardi. Bence 20 yildan daha az surede kanser etme orani var. Bagisiklik sistemim dusuk degildir yani kisin herkes gibi 1 kere grip olurum da belki olmam da. Kan degerlerim deseniz herseyim normal hatta turkiyede d vitamini cogu insanda azdir ben de o bile coktu ustelik kis aylarinda. Sanirm yazin tatilin hakkini vermemden kaynaklaniyor
    İsin psikolojik kismi once insan kendini dusunurdu simdi dogmamis insallah dogacak olan cocuklarimi dusunur oldum. Acaba konizasyon olunda dusuk yapicakmiyim diye. Erkek arkadasimla bulas konusunda kavga etmelerimiz de cabasi.. anlayacaginiz hic kmse bu kadar dikkatli degil saglik konusunda ay bende bisey mi var diye doktora bile gitmiyorz anca dusup bayilinca hastaneye kaldiriliyoruz o zaman ogreniliyor. Evet bz bu konuda bilincliyiz bilmeyen coook insan var bu da bizim sansimiz diyelim

Durum
    Kıdemli Üye

Hsil'in bir kanser hücresine dönüşmesi 20 yılı bulur, kendi başına bırakırsanız.

Alıntı gicik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genetik faktorlerden de bahsetmissiniz @cubar
    Ben 25 yillik hayatimda hic duymadim bizim sulalede kanser hastasi olan. Kalp var seker var ama kanser kimse yok. O kusaktan bu kusaga derken beni mi buldu 20 yil cok uzun bi sure bence cunku ben en fazla 2 senedir hpv oldugumu dusunursem (ki ben 1,5 yildir oyleyim diye biliyorum) hsil gelmem cok garip bence. Once ascus mu ne o olcak sonra lsil gelcem de hsil gelebiliyim... kaldi ki o evreleri bile ogrenemeden smearlerim hep temiz cikardi. Bence 20 yildan daha az surede kanser etme orani var. Bagisiklik sistemim dusuk degildir yani kisin herkes gibi 1 kere grip olurum da belki olmam da. Kan degerlerim deseniz herseyim normal hatta turkiyede d vitamini cogu insanda azdir ben de o bile coktu ustelik kis aylarinda. Sanirm yazin tatilin hakkini vermemden kaynaklaniyor
    İsin psikolojik kismi once insan kendini dusunurdu simdi dogmamis insallah dogacak olan cocuklarimi dusunur oldum. Acaba konizasyon olunda dusuk yapicakmiyim diye. Erkek arkadasimla bulas konusunda kavga etmelerimiz de cabasi.. anlayacaginiz hic kmse bu kadar dikkatli degil saglik konusunda ay bende bisey mi var diye doktora bile gitmiyorz anca dusup bayilinca hastaneye kaldiriliyoruz o zaman ogreniliyor. Evet bz bu konuda bilincliyiz bilmeyen coook insan var bu da bizim sansimiz diyelim

Durum
    hpv16 için çare arıyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı gicik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen sansli doktora denk gelmissin. Ozel muaynaneden devlete kadar gittigim butun doktorlar vah vah tuh tuh kafaya takmicaksin takiyosaniz da partnerinizle ayrilin. Karsinizdakini asilatin bi daha ugrasmasin sigil derdiyle yada hayatinizin sonuna kadar bununla yasamaya alisin sigil ciktikca bana gelin diyolar. Ha bi kac tanesi yok mu psikoloji cok onemli ne kadar cok takarsan o kadar kendini hasta edersin bagisiklik cok onemli tek eslilik cok onemli, duzenli sigil tedavisi cok onemli boyle boyle azalarak bitecek diyen.. bunlari diyenler genelde dermatologlar. Kadin dogumculari hic saymiyorum bile. Yasin 45 olsaydi cocuklarin olsaydi direkt rahmini alirdik diyen bi kac doktorla bile konustum ki ben suan bana 1 haftaya yapilacak olan konizasyondan korkuyorum..
    Ahcc desen doktorlar bi haber en cok dermatologlar duyunca vitamin takviyesiyse yurtdisindan getirip kullanabilirsin diyolar. Kadin dogumcularin bagisikligini guclendir dedigini bile duymadim. Ki coook doktor gezdim buraya da yaziyorum her firsatta gercekten cok
    Cok guzel bi yazi olmus evet cogu dusuncene saygiyla katildim ama doktorlar konusunda cok katilamadim
    Bu arada propolis demissin ama kullanmiyosun sanirim nedenini merak ettim. Ben bi sure imutor kullandim sonra duzenli ilac kullanma aliskanligim yok diye sikildim biraktim unuttum. tekrar baslamayi dusunuyorum. Ama propolis mi imutor mu bi de senden duymak isterim
    Sevgili gıcık👀👀👀
    Yaşım 35,5 ve bende elimde hpv16 lı bir servisk kanseri tarama sonucu belgesiyle,yanımda eşim le aile doktorumuz un verdiği bi yönlendirme kağıdıyla gittiğimiz hastanedeki hekimde direkt biyopsi yapıcaz dedi ve çocuğunuz var zaten eğer sonuçlar olumsuzsa ben rahim ağzını ve rahimden büyük bir bölümü alırım dedi👀👀
    Şimdi hani korkutmaktadır diye bahsettiğin leep i ben olmuşum hasta çıkış formunda yazıyor.... Biyopsi dediği ki suçlamıyorum ameliyattan önce ameliyathane kısmında vb hrp ağladım kansermişim diye birsürü insanı aradım bildiğin sempatik görünen bi manyak gibiydim... Herhalde diyorum açmışken leep yapacak sebebi vardı yapmış olmuş bitmiş eline sağlık👍
    Şimdi sonuç bekliyoruz, ama çok daha rahatım kadınlar külübü burası geziniyom... Arkadaslarla reel hayatta buluşup kim ameliyat oldu nasıl geçti vb konuşup stres atıyoz... Hatta şu an aydına geldik deniz kenarındayız bir kaç günde burda heçircez önemli olan sağlıklı düşünce pozitif lik ki ben bol duamı ibadetlerimede tekrardan şöyle güzelce sarıldım...
    Korkma leep ten inşallah kolayca geçer gider...
    Ben atlattım bilmeden leep olduğunu sende atlatır gidersin.. Bilmemek daha iyi zira😀

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Hsil'in bir kanser hücresine dönüşmesi 20 yılı bulur, kendi başına bırakırsanız.
    Bizim anlamadıgımız da bu lOladen,eger böyleyse neden sevgili doktorlarımız direk rahmi alırız şöyle olur böyle olur muhabbetine çeviriyor işi 20yılda insanın başına erşey gelebilir zira

Durum
    Kıdemli Üye

En mantıklısını yapıyorsun yazıda da belirttiğim gibi bana kalırsa da İmmutor , AHCC ve yeşil çay kullanımı dışında hepsi placebonun ötesi değil.

Normal bir beslenme alışkanlığı, Türk Mutfağı içerisinde protein ve baklagilden zengin (B Vitamini ve Flavonoidleri) Salata, yani anti oksidandan zengin bir beslenme alışkanlığı ile Multivitamin kullanımı gereksiz oluyor. Zaten kullanılan multi vitaminlerinin yararı olmadığı "multi vitamin study" diye aratırsanız görebilirsiniz. Hatta uzun vadede kardiyovasküler problemlerde ciddi oranda risk oluşturduğu da ispat edilmiş. Kısa süreli kullanımda "manasız" , "ne faydası ne zararı" var şeklinde tespit edilmiş. O yüzden ben kesinlikle multi vitamin desteklerine karşıyım.

NT Biotic'i biliyorum, hepsi birbirinin aynısı. NTP Gold vb. bunlar belirli bir formülasyona göre üretilen endüstriyel ürünler. Düşünsene, doğa da varolan bir bakteriyi bile belirli bir lab ortamında işlem görmüş formuyla vücuda alıyoruz. Genetiğimize ne kadar uygun? Binlerce yıldır, neolitik dönemden bugüne, insan bedeni bakterileri ve vitaminleri doğadan, besin yoluyla, sindirim kurallarına uygun şekilde almış. Biz son 50 yıldır, besin destekleriyle insan oğlu'nun evrimine ters biçimde bu alışkanlığı değiştirmeye çalışıyoruz. Bizim DNA'mızda, kapsüller, besin destekleri yok. Düzgün ve kuralına uygun beslenmemiz gerekir.

Ben şuan hiç bir şey kullanmıyorum Immutor haricinde. Yurt dışından, AHCC - Kinoko Platinum aldım. Geldiğinde ona başlayacağım, ha HPV'yi çok kafama takar kurtulmak istersem ve iğne yapabilecek birisini bulursam Allokin Alpha'yı kullanacağım.

Bunların haricinde, iyi bir REM uykusu... (Işıktan yoksun şekilde) Düzenli egzersiz, klasik türk mutfağı beslenmesi, kefir, yoğurt... Bana uyan formül, aklıma yatan bu. Bunların yanında, Krill Yağı (astaxanthin güçlü bir anti oksidan) veya EPA,DHA oranı yüksek kaliteli bir omega-3 ( New Life EPA olabilir ) desteği alınabilir.

Anahtar kelime vücudumuz için, "Oksidatif Stres" (Ing. Oxidative Stress) bunu azaltmamız lazım. Bu da anti oksidan ağırlıklı beslenerek olabilir.

Durum
    Kıdemli Üye

Çünkü Türkiyede, önleyici hekimlik yok. En büyük problem bu. Hemen alalım, keselim biçelim.

Yurt dışında, rahim ağzı değişimleri her hastanın doktor da kaydı olmak koşuluyla belirli periyodlarda kontrol edilir. Buna ''Screening'' denir. 3-6-9 HPV türüne ve rahim ağzı dokusundaki değişime göre, SMEAR yapılarak hücre değişimleri ve verilen cevap takip altında bakılır. Eğer durum gerilemiyor veya ilerliyorsa o zaman ''girişimsel'' tedavi yöntemleri değerlendirilir.

Bizim sevgili doktorlarımızın çoğu aşı firmalarının ağzıyla ve yönlendirmesiyle hareket eder. Şuan gittiğinizde bile sağlık ocaklarında " RAHİM AĞZI KANSERİ AŞINIZI YAPTIRIN " yazıyor. Böyle bir uyarı olabilir mi? Ne demek kanser aşısı? Bunu okuyan birisi sanki kansere çare bulunmuş gibi görür. Hah işte, bunu yazan Halk Sağlığı Birimleri, dolayısıyla Sağlık Bakanlığı.

İmamın, pırtladığı yerde cemaat, abartır. Hekimlerimizde böyle maalesef. Bilim ve bilimsel gerçeklikten yoksun, güncel olmayan bilgilerle hayatlarını ve mesleklerini sürdürüyorlar.

Her özel hastane grubu, Tıp Üniversiteleri kurdu. 1000 - 1200 liraya çalışan doktorlar yakında bayrakları devralacak. Hal böyle olunca, bu meslek tüm ideallerini yitirerek, sıradan profesyonel bir iş koluna bürünecek. Bugünler iyi günlerimiz, siz ileride gelen yeni nesil doktorları bir bekleyin.

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim anlamadıgımız da bu lOladen,eger böyleyse neden sevgili doktorlarımız direk rahmi alırız şöyle olur böyle olur muhabbetine çeviriyor işi 20yılda insanın başına erşey gelebilir zira

Bu Konu için Etiketler