Sayfa 1 Toplam 8 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 76 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 6 Ayda Negatife Dönme Planı

Durum
    Qwertyq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Lightbulb 6 Ayda Negatife Dönme Planı

Biraz uzun bir yazı olacak ancak içerik bakımından oldukça zengin yapmaya çalışacağım. 9 aydır HPV Pozitif birisi olaraktan konuyla alakalı (İngilizce-Türkçe) uzun soluklu bir araştırma geçmişim var. Bunların neticesinde diğer insanlar da faydalansınlar diye böyle bir rehber hazırlamak istedim, eğer eksik noktalar görürseniz lütfen tamamlayın.

Yaklaşık 8 ay boyunca hiç bir müdahale de bulunmadıktan sonra yaklaşık 3 hafta önce ilk defa kriyo uyguladım. Şu an oldukça iyi gidiyor nüks çok az bulunmakta doktor Aldara verdi onu da bir sefere mahsus kullanacağım. Tavsiyem bu 6 aylık sürece başlamadan ilk önce güzel bir kriyo/koter yaptırın. Kontrole gittiğinizde doktorunuz kalan birşey varsa yakıp size Aldara önerecektir. 3. Ayda eğer varsa tekrardan yaktırın ve beklemeye geçin. Benim amacım 5.5 ayda falan genotiplendirme yaptırmak olacak ki henüz hiç yaptırmadım.

Herşeyden önce Allah belamı verdi diye düşünmeyin, Allah size sadece bir ihtar verdi, HIV/Herpes taşıyıcı olsaydınız eğer ömür boyu beraber olacağınız bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalırdınız ancak eğer şu an ki duruma doğru bakış açısıyla bakarsanız hem bu sıkıntıdan kurtulabilir hemde bundan sonraki hayatınıza gerekli dersleri çıkararak ve hayatınızı çok daha güzel kılacak güzel yaşam tarzı değişiklikleri gerçekleştirerek devam edebilirsiniz.

Aşağıda bununla alakalı daha detaya ineceğim.

Öncelikle bu bir deri virüsü olup siz tekrardan bu enfeksiyonu kapmadığınız sürece bağışıklık sisteminizin belirli bir süre içerisinde bunu atması mümkündür. Yanlız virüs negatif olmadan semptom göstermeyip, tekrardan kuluçkaya girip uzun bir süre sonra tekrardan ortaya çıkabilir. Bundan dolayı bizim asıl amacımız yediğimiz golü en kısa sürede çıkarmak ve tekrardan negatife dönmektir. Aynı bir futbol maçı gibi, tekrar negatif olduğunuzda bir daha gol yemediğiniz takdirde karşı takım pozitif olmaz.

HPV ile mücadele’yi ben 3 farklı kategoriye ayırıyorum

1- Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi
    2-Bağışıklık sistemini zayıflatan alışkanlıklardan uzak durulması.
    3-Bu ikisini hedef alan yaşam tarzı değişiklikleri

Bu konuyu açtığımız zaman ortaya şöyle bir yol planı / harita karşımıza çıkıyor.

1-AHCC - Bağışıklık sisteminizde enfeksiyona karşı koyan 3 tane farklı T lymphocytes hücre vardır. HPV enfeksiyonunda bunlardan en önemlisi T4 ve T8 killer cells, yani enfeksiyon olduğu alarmını veren T4 ve bununla savaşan cytotoxic T8 hücreleridir. AHCC kullanmaktaki amacımız T4 ve T8 Killer cells sayısını nirvanaya ulaştırarak bir an önce enfeksiyonu vücüdümüzdan atmalarını sağlamak oluyor. Normal bir bağışıklık sistemi virüsle zaten savaşır ama bizim amacımız bağışıklık sistemimizi bu supplement ile destekleyerek belirli bir süre boyunca T4 ve T8 hücrelerinin en yüksek seviyede kalmasını sağlamaktır. Normal şartlar altında kimse sabah kalktığında 5 tane 600 MG AHCC kapsülü almaz, ama bizim amacımız bu enfeksiyonu en kısa sürede atmak olduğundan dolayı AHCC bu 6 aylık planda en kritik rolü oynar. Sabah aç karna 3 MG ( 600 mg 5 kapsül) için, aynı zamanda jel kapsüllerin erimesi için üzerine sıcak birşeyler için. Extacsy kullananlar bilirler dalgayı attıktan sonra patlaması için üzerine sıcak birşeyler içilir. Kapsülün tamamen erimesi, içerisindekinin tamamen sindirilmesi için bu bence çok önemli.

2-Alkol/Sigara/Uyuşturucu: AHCC’yi nasıl lymphocytes hücrelerini yükseltmek için kullanıyorsak bu 3 farklı madde de T4 ve T8 hücrelerini o şekilde azaltır. Siz o değerli hücrelerinizi bu maddelerin yarattığı tahribat ile savaşmaya harcarsınız. Asıl amacımız bu hücreleri olabildiğince tek bir hedef üzerinde yoğunlaştırmaktır. 15 yaşından beri esrar/sigara içen (18 yaşımdan sonra ayık gezdiğim gün sayısı çok nadirdir), 19 yaşından beri belirli aralıklarla extacsy kullanan birisi olaraktan şu an ben hiç birini kullanmıyorum. Eğer sigara içiyorsanız elektronik sigaraya dönün, eğer uyuşturucu kullanıyorsanız bu süreç içerisinde kullanmayın. Alkol de en az uyuşturucu kadar zararlı bağışıklık sisteminize, bu dönem içerisinde öncelik kendinizsiniz, o sebepten dolayı uzak durun.

3-Diyet/Uyku Düzeni : Bağışıklık sisteminizi ayakta tutacak önemli şeylerden bir tanesi diyet ve uyku düzeninizdir. Siz bedeninize ne kadar iyi bakarsanız bağışıklık sisteminiz üzerindeki yükü o kadar hafifletmiş olursunuz. Zinc deri için çok önemli bir mineraldir yeterince almaya çalışın. Yemekleriniz düzenli ve besleyici olsun. Yeşil çaya abanıp kahveyi azaltın.

4-Spor: Haftada 3-5 gün spor yapın. Ağırlık iyidir ama kardiyoyu kesinlikle dahil edin.

5-STRES: Yediğiniz golü düşünmeyi bırakın atacağınız gollere odaklanın. Yukarıda saydığım maddeleri hayatınıza entegre edebilirseniz eğer bundan 6 ay sonra şu an bulunduğunuz konumdan çok daha iyi bir yerde ve inşallah negatif olacaksınız.

Aklıma gelen maddeler şimdilik bunlar, daha sonra gelen olursa ekleyeceğim. Bu süreç boyunca da forum içerisinde çok daha aktif olacağım. Dediğim gibi bu bir bela değil bir uyarı, hayatımızda bazı şeyleri değiştirmemiz gerektiğine dair. Eğer tek partnerizin varsa ve ondan kaptıysanız belki de sadakatını sorgulama vakti gelmiştir. Eğer benim gibi bir çok partneriniz olduysa ( Birleşmiş Milletler bayraklarının hepsi vardır herhalde ) belki de artık güvenebileceğiniz birisi ile uzun süreli bir ilişki zamanı gelmiştir. 6 aylık sürecimi ben tamamiyle planladım, Allah’ın izniyle galip çıkacağım. Siz de kendi bütçenize, zamanınıza ve olanaklarınıza bakarak kendinize bir plan oluşturun ve hiç taviz vermeyin. Unutmayın öncelik sizsiniz.

-Q

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Cevap: 6 Ayda Negatife Dönme Planı

Coookk basarili 👍👍 tesekkur ediyoruz ben ve foruma yeni dahil olan arkadaslar icin uyari niteliginde bi yazi olmus.insallah negatif sonucunuza da bian once ulasirsiniz. (Ben de ben deee

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Bayağı güzel bir yazı hakikaten, zaman ayırıp yazdıgın icin teşekkür ederiz

psikoloji de çok önemli tabi onu da es gecmeyelim. hpv psikolojik bozukluktan da besleniyor hahaha, stres yani

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

teşekkürler Q peki 9 aydır hpvysen neden bukadar bekledin kriyo için ,siğillerin coğalmadımı? ben ilk ögrendiğim andan itibaren kriyoya devam ettim 20 günde bir gidiyordum 5,6 defa gitmişimdir ve süreklilik oldugunda etkili oluyor ve bitiyorlar.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bayağı güzel bir yazı hakikaten, zaman ayırıp yazdıgın icin teşekkür ederiz

psikoloji de çok önemli tabi onu da es gecmeyelim. hpv psikolojik bozukluktan da besleniyor hahaha, stres yani
    Sabitlediğin için teşekkür ederim bende. Kesinlikle dediğin gibi çok önemli, hem mücadelede hem genel olarak. Sonuçta kurtulduktan sonra bile kalıcı tahribat kalabilir psikolojinizde ki negatife döndükten sonra psikolojinizin zarar görmesi tam kazanılmış bir zafer değil aslında.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkürler Q peki 9 aydır hpvysen neden bukadar bekledin kriyo için ,siğillerin coğalmadımı? ben ilk ögrendiğim andan itibaren kriyoya devam ettim 20 günde bir gidiyordum 5,6 defa gitmişimdir ve süreklilik oldugunda etkili oluyor ve bitiyorlar.
    Aslında bunun birkaç sebebi var ama kesinlikle haklısın. 1.sebebi denial yani sandığım değildir vs, olarak düşünmem, belki folliclytis belki yeni bir bendir diye düşündüm o süreç içerisinde de zaten ilişkiden uzak durduğum için (kendime yönelmiştim biraz) biraz zaman vermek istedim (8 ay baya uzun bir zaman yanlız, burada etkilenen ve çekinen psikoloji faktörü de var) , derken geçen ay birçok kan testi yaptırdım HIV ve hepatit testleri negatif çıkmasıyla aldığım moralle bir de dermatoloğa gözüktüm HPV dedi bana. Doktor o haberi verince aslında etkilenmedim benim kafamda zaten yeterince bilgi ve bundan sonraki süreç için bir plan vardı. Benim en baştaki süreçte 9 ay beklemem kesinlikle bir hataydı ki şu an baktığımda eğer ilk başta gitseydim ben şu an atlatmış olabileceğimi düşünüyorum. En son salı günü kontrolde siğillerimi yaktı. 9 aylık süreç boyunca yaklaşık farklı 10 tane siğil çıkarttım. Şu an hepsini yaktı devam eden süreçte nüks var mı falan kontrol edeceğim buraya da yazarım. 1.5 ay sonra muayenem var (Aldara'dan sonra) ondan sonra nüks varsa yaktırmayı düşünüyorum birde 4. Ay gibi bir muayeneye daha gitmeyi.

Durum
    Moderatör

Alıntı Qwertyq Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında bunun birkaç sebebi var ama kesinlikle haklısın. 1.sebebi denial yani sandığım değildir vs, olarak düşünmem, belki folliclytis belki yeni bir bendir diye düşündüm o süreç içerisinde de zaten ilişkiden uzak durduğum için (kendime yönelmiştim biraz) biraz zaman vermek istedim (8 ay baya uzun bir zaman yanlız, burada etkilenen ve çekinen psikoloji faktörü de var) , derken geçen ay birçok kan testi yaptırdım HIV ve hepatit testleri negatif çıkmasıyla aldığım moralle bir de dermatoloğa gözüktüm HPV dedi bana. Doktor o haberi verince aslında etkilenmedim benim kafamda zaten yeterince bilgi ve bundan sonraki süreç için bir plan vardı. Benim en baştaki süreçte 9 ay beklemem kesinlikle bir hataydı ki şu an baktığımda eğer ilk başta gitseydim ben şu an atlatmış olabileceğimi düşünüyorum. En son salı günü kontrolde siğillerimi yaktı. 9 aylık süreç boyunca yaklaşık farklı 10 tane siğil çıkarttım. Şu an hepsini yaktı devam eden süreçte nüks var mı falan kontrol edeceğim buraya da yazarım. 1.5 ay sonra muayenem var (Aldara'dan sonra) ondan sonra nüks varsa yaktırmayı düşünüyorum birde 4. Ay gibi bir muayeneye daha gitmeyi.
    kesinlikle hata yani forumu sadece okuyan misafir arkadaslar...siğil oldugunu farkettiyseniz hemen bir dermatologa basvurun büyük ihtimal o anda zaten kriyo olacaksınız.. bende 9 aydır hpvyim umarım atlasmısımdır tabi 9 ay siğilleri gördüğümden itibaren ,,daha önce bu aptal virüsü tasıyor muydum bilemiyorum..çünkü birden fazla kişiyle oldum ne yazıkki.farklı 10 tane siğil derken nasıl yani farklı?acaba yerine göre mi degişiyor bunu bende merak ediyorum...

Durum
    Yeni Üye

kesinlikle hata yani forumu sadece okuyan misafir arkadaslar...siğil oldugunu farkettiyseniz hemen bir dermatologa basvurun büyük ihtimal o anda zaten kriyo olacaksınız.. bende 9 aydır hpvyim umarım atlasmısımdır tabi 9 ay siğilleri gördüğümden itibaren ,,daha önce bu aptal virüsü tasıyor muydum bilemiyorum..çünkü birden fazla kişiyle oldum ne yazıkki.farklı 10 tane siğil derken nasıl yani farklı?acaba yerine göre mi degişiyor bunu bende merak ediyorum...
    Aynen yaklaşık 7-8 farklı bölge 10 kadar siğil. Ve daha da korkuncu ben bu ilk 8 ayda en az 8 kez jilet kullanmışımdır . Öğreniyor ama insan

Durum
    Moderatör

siğilleri kesmediğin kanatmadıgın sürece o kadar sorun olmaz diye düşünüyorum ki 9 aydan bahsediyorsun 9 aydır 10 tane siğil normaldir onları yoketmeye bak sen sayıya bakma Q geçmiş olsun .

Durum
    Yeni Üye

siğilleri kesmediğin kanatmadıgın sürece o kadar sorun olmaz diye düşünüyorum ki 9 aydan bahsediyorsun 9 aydır 10 tane siğil normaldir onları yoketmeye bak sen sayıya bakma Q geçmiş olsun .
    Çok sağol dostum, şu an aklımda en önemli soru genotiplendirme yapmadan ne kadar beklemem gerektiği. 3 aylık AHCC stokladım bugün ikinci günüm. 6 ayı tamamen bitirsem öyle mi yaptırsam yoksa 4.5 ayda mı yaptırsam diye. Masraf olarak 48 günlük ahcc bir genotiplendirme ücreti kadar.

Bu Konu için Etiketler