Sayfa 2 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 76 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 6 Ayda Negatife Dönme Planı

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: 6 Ayda Negatife Dönme Planı

Alıntı Qwertyq Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok sağol dostum, şu an aklımda en önemli soru genotiplendirme yapmadan ne kadar beklemem gerektiği. 3 aylık AHCC stokladım bugün ikinci günüm. 6 ayı tamamen bitirsem öyle mi yaptırsam yoksa 4.5 ayda mı yaptırsam diye. Masraf olarak 48 günlük ahcc bir genotiplendirme ücreti kadar.
    Aynen öyle, o yuzden genotiplendirmeyi iyice ahcc kullandıktan sonra yaptırma taraftarıyım. Az buz değil ücreti... Ahcc kullanmaya devam et, iyice kullan öyle genotiplendirme yaptır bana kalırsa

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı Qwertyq Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok sağol dostum, şu an aklımda en önemli soru genotiplendirme yapmadan ne kadar beklemem gerektiği. 3 aylık AHCC stokladım bugün ikinci günüm. 6 ayı tamamen bitirsem öyle mi yaptırsam yoksa 4.5 ayda mı yaptırsam diye. Masraf olarak 48 günlük ahcc bir genotiplendirme ücreti kadar.
    Bana sorarsan bitince yaptır bidaha boşa strese girme derim

Durum
    l0laden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Bu arada kapsüllerin erimesi için sıcak bir şeyler içmeniz gibi yanlış bir yönlendirme yapılmış. Kesinlikle sıcak bir sıvı ile tüketmenize gerek yok. İlaçların çevresindeki kapsüller mide öz suyu olan PH2.0 da zaten çözünmek üzere tasarlanmıştır. Sıcak bir içecek ile ancak ürünün özütüne zarar verirsiniz. Ayrıca günlük 3mg değil 3000 mg = 3gr/gün olarak kullanımı önerilmiştir. Klinik çalışmalarda bu şekilde yapılmıştır, doğru.

Her ilaç gibi, sadece 1 bardak suyla almanız sizin için en doğrusu olur. Extacy'nin patlaması da üzerine sıcak veya soğuk bir şey içilmesiyle ilgisizdir. Herhangi bir bilimsel gerçekliği yoktur. Sokak uyuşturucusu ile tıbbi bir besin desteğinin karşılaştırılması olsa olsa talihsizliktir. O da hap bu da hap gibi bir mantıkla hareket edilmez.

Yazdığınız yazı için teşekkürler ama biraz yanlış bilgiler de içeriyor. Toplumun yarısında herpes vardır mesela, dudağınızda çıkan bir uçuk Herpes sebebiyle olur. Genital herpes de çok can sıkıcıdır ama o da epidermik bir virüstür ve çılgın sorunlara yol açmaz. Sadece genital bölgede uçuk çıkarır ve moral bozar. Bunu HIV ile kıyas etmeniz, talihsizlik olmuş yine.

Amaç lenfositleri yani savaşçı hücreleri bünyede çoğaltmak ve sürdürülebilirlik sağlamak. CD4/CD8 (T4(Helper T-Cell / T8 Supressor T-Cell) sayımını yaparak trendine baktırabilirsiniz. Vücudda ve kan dolaşımında antijen/yabancı bir hücre yoksa CD4 ve CD8 sayıları ciddi düşüş gösterebilir. Normal olan bu dur. HPV kan dolaşımında aktif olmadığı için, HPV virüsüne vücudun vereceği cevap mukozal bağışıklık denen cell-mediated response olur. AHCC'de tıpkı kefir gibi bu aktiviteyi destekler ve arttırır.

Oksidatif stres (Oxidative Stress) vücudda ki genel bağışıklığı baskılar ve kanda serbest radikallerin dolaşımını arttırır. Bu serbest radikaller dolayısıyla CD4 ve CD8 aktivitesi baskılanır. Burada iyi huylu güzel hücrelere yer açmak için, anti oksidan olarak zengin bir diyet yapmanız gereklidir. Vücuddaki oksidatif stress seviyesi ne kadar azalırsa kan da bu hücre dolaşımı da o kadar rahat olacaktır.

Sonuç olarak AHCC'nin anti oksidan etkileri görülmüştür ancak en iyi anti oksidan ajanları besinlerle alabilirsiniz. Vitamin D (Bu seviyeyi kesin ölçtürün D3 Hidroksi harici testte baktırın) Vitamin E , Vitamin C, Krill Yağı, Balık Yağı gibi besinlerle kendinize destek çıkın.

Yazdığınız yazıda katıldığım tek nokta, Uyku ve spor.

Vücut bir orkestra gibidir, belirli bir harmoni ve denge içerisinde hareket etmesi gerekir. Ne eksik/ne fazla. Ne zaman ki tüm enstrümanlar birbirleriyle uyumlu halde çalışır (Vücud kimya/dengesi) o zaman her şey yoluna girer.

Geçmiş olsun

Not: Sağlık profesyoneli değilim.

Durum
    Moderatör

@lOladen siğil konusuna ne diyorsun,sence 10 tane farklı siğil türü çıkarmış olabilirmi yada olabilirmiyiz ,,?

Durum
    l0laden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Aynı virüs farklı şekillerde siğil yapabilir. Tabii ki mümkün. Oradaki viral yükün/virüs yoğunluğunun, deri üzerindeki durumun vb. alakası vardır. 10 farklı tipte virüs olmasındansa aynı tipte bir virüsün 10 farklı tipte siğil yapması daha olası.

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @lOladen siğil konusuna ne diyorsun,sence 10 tane farklı siğil türü çıkarmış olabilirmi yada olabilirmiyiz ,,?

Durum
    Moderatör

Alıntı l0laden Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı virüs farklı şekillerde siğil yapabilir. Tabii ki mümkün. Oradaki viral yükün/virüs yoğunluğunun, deri üzerindeki durumun vb. alakası vardır. 10 farklı tipte virüs olmasındansa aynı tipte bir virüsün 10 farklı tipte siğil yapması daha olası.
    teşekkürler @l0laden

Durum
    hpv16 için çare arıyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Arkadaslar bu bilgiler için tesekkurler... Ancak ben normal sağlık ocağında yaptırdımfığımız pap smear testi sonucunda normal sağlık ocağındaki güleryüzlü doktorumuzun cep telefonumu araması ve hpv 16 olduğumu vbvb anlatmasıyla öğrendim durumu... Elimede bir kaç kağıt verip birlaç ta devlet hastanesindeki hangi bölüm ve kimle görüşceğimin nosu vb ile merkezdeki hastaneye giderek biyopsi yaptırdım.. Daha doğrusu jinekoloji doktoru rahim içi farklı yerlerden biyopsi almam gereek ona göre öğrenebilirim yayılımını dedi..
    Sağlıkocaklarında bu test ücretsiz.. Ve tiplemeside yazıyor ...
    Ama erkekler için bizim bulunduğumuz ilçede test yok onu 24 ağıstosta biyopsi sonucumu merkeze almaya gideceğiz .. Eşimin testi için orada danışacağım...
    Eşimdede vardır diye korkumdan ona da ahcc alıp içip biterene kadar kardeşçe yaşamaya karar kıldık...
    Ancak yinede sende kesin hpv 16 lısın diye ona bakmakta, belkide bugüne değin hep erken uyuduğu bennyemesemde o hep bal kaymak ceviz vb yer haftada 2 akşam okulu dakilerle maçı vb vardır... Adam hep baktı kendine , peynirini yumurtasını hep yedi.. Bende salak salak uykusuzluklar ev işleri.. Okul işlerini eve taşımalar.. Evdeki 2 çocuğumuxun ödevleri ütüleri beslenmeleri derken kendime bakmayı unuttum hemde yıllardır...
    Ancak dank etti ahcc de 2. Günümdü bıgün umarım kesilip biçilmeden atlatırımmm hepimi z atlatırız...

Durum
    Qwertyq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı l0laden Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada kapsüllerin erimesi için sıcak bir şeyler içmeniz gibi yanlış bir yönlendirme yapılmış. Kesinlikle sıcak bir sıvı ile tüketmenize gerek yok. İlaçların çevresindeki kapsüller mide öz suyu olan PH2.0 da zaten çözünmek üzere tasarlanmıştır. Sıcak bir içecek ile ancak ürünün özütüne zarar verirsiniz. Ayrıca günlük 3mg değil 3000 mg = 3gr/gün olarak kullanımı önerilmiştir. Klinik çalışmalarda bu şekilde yapılmıştır, doğru.

Her ilaç gibi, sadece 1 bardak suyla almanız sizin için en doğrusu olur. Extacy'nin patlaması da üzerine sıcak veya soğuk bir şey içilmesiyle ilgisizdir. Herhangi bir bilimsel gerçekliği yoktur. Sokak uyuşturucusu ile tıbbi bir besin desteğinin karşılaştırılması olsa olsa talihsizliktir. O da hap bu da hap gibi bir mantıkla hareket edilmez.

Yazdığınız yazı için teşekkürler ama biraz yanlış bilgiler de içeriyor. Toplumun yarısında herpes vardır mesela, dudağınızda çıkan bir uçuk Herpes sebebiyle olur. Genital herpes de çok can sıkıcıdır ama o da epidermik bir virüstür ve çılgın sorunlara yol açmaz. Sadece genital bölgede uçuk çıkarır ve moral bozar. Bunu HIV ile kıyas etmeniz, talihsizlik olmuş yine.

Amaç lenfositleri yani savaşçı hücreleri bünyede çoğaltmak ve sürdürülebilirlik sağlamak. CD4/CD8 (T4(Helper T-Cell / T8 Supressor T-Cell) sayımını yaparak trendine baktırabilirsiniz. Vücudda ve kan dolaşımında antijen/yabancı bir hücre yoksa CD4 ve CD8 sayıları ciddi düşüş gösterebilir. Normal olan bu dur. HPV kan dolaşımında aktif olmadığı için, HPV virüsüne vücudun vereceği cevap mukozal bağışıklık denen cell-mediated response olur. AHCC'de tıpkı kefir gibi bu aktiviteyi destekler ve arttırır.

Oksidatif stres (Oxidative Stress) vücudda ki genel bağışıklığı baskılar ve kanda serbest radikallerin dolaşımını arttırır. Bu serbest radikaller dolayısıyla CD4 ve CD8 aktivitesi baskılanır. Burada iyi huylu güzel hücrelere yer açmak için, anti oksidan olarak zengin bir diyet yapmanız gereklidir. Vücuddaki oksidatif stress seviyesi ne kadar azalırsa kan da bu hücre dolaşımı da o kadar rahat olacaktır.

Sonuç olarak AHCC'nin anti oksidan etkileri görülmüştür ancak en iyi anti oksidan ajanları besinlerle alabilirsiniz. Vitamin D (Bu seviyeyi kesin ölçtürün D3 Hidroksi harici testte baktırın) Vitamin E , Vitamin C, Krill Yağı, Balık Yağı gibi besinlerle kendinize destek çıkın.

Yazdığınız yazıda katıldığım tek nokta, Uyku ve spor.

Vücut bir orkestra gibidir, belirli bir harmoni ve denge içerisinde hareket etmesi gerekir. Ne eksik/ne fazla. Ne zaman ki tüm enstrümanlar birbirleriyle uyumlu halde çalışır (Vücud kimya/dengesi) o zaman her şey yoluna girer.

Geçmiş olsun

Not: Sağlık profesyoneli değilim.
    Düzeltmeler için teşekkürler, benim kafamda kendime göre hazırladığım bir plandı bu. Sıcak birşeyler içmeye gelince yurtdışında kullanılan MDMA kristallerinin koyulduğu kapsüller bu AHCC ile kullanılan kapsüllerle aynı. Her ne kadar mide de erimeye tasarlanmış olsa da ben her ne ilaç kullanırsam kullanıyım sonrasında genelde hep sıcak birşeyler içmeye alışmışım . Zarar gelmeyeceğinden yine de önermek istedim. Gerekli kan ölçümlerini bir ay önce kadar falan yaptırmıştım lenfosit sayım oldukça yüksek. Bu arada Herpes virüsünü herkesin taşıdığı doğrudur fakat bahsettiğiniz uçuk tarzı herpes ve genital herpes birbirinden farklı şeyler Allah ikincisinden korusun . Kefire ve yeşil çaya abanmaya devam zaten o konuda sıkıntı yok. Ben hala AHCC'ye değer veriyorum baya belki baya para yatırdığımdandır ama konuyla alakalı makaleleri ve success storyleri okudukça kesinlikle denemeye değer.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam büyük ihtimalle 1-2 farklı tip var toplamda 10 kadar siğil genotiplendirme henüz yapmadığımdan belki de bilemeyeceğiz ama 2-3 hafta daha geçsin nüks durumunu paylaşırım sizlerle de.

Durum
    Yeni Üye

Bir de birşey danışmak istiyorum. Şimdi 9 ay en azından kesin geçti ben virüsü kapalı, bağışıklık sisteminin virüsü yenmesi için baya uzun bir zaman, sizce aynı tipleri yeni kapmış birisine göre daha yakın zamanda atabilirmiyim? Geçen süreden dolayı.

Bu Konu için Etiketler