Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 29 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv 16

Durum
    elise - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Hpv 16

Alıntı filiz1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar dun cok kötüydüm. Hala da cok iyi sayilmam. Biran hayatim film seridi gibi gecti önümden. Peki bizler rastgele yaptirip ogrendik diyelim. Ya ogrenmeseydik. Ve bizim gibi bir suru insan var. Ve bir cogu varligindan bile habersiz. Hic bir rahatsizligim yok . Zaten hpv 16 sinsice ilerliyormus. Kanser olunca mi ogrenecektim. Hatta boyle bir virusun varligindan haberim yoktu. Suan biraz daha sakinim. Ama inallah bunun da ustesinden gelecegiz. Daha doktora gitmedim gelecek hafta bakalim beni nneler bekliyor
    Bu yüzden zaten senede 1 kez smear testinin yapılmasını istiyorlar hatta her hastanede mutlaka yazıyor 25 yaşından sonra senede 1 kez smear, 30 yaşından sonra senede 1 mamografi, 50 yaşından sonra senede 1 kolon kanseri araştırması yapılması gerekiyor bunlar kişilerin kendi sorumluluğunda ama siz şanslısınız bir an önce farkına varmış ve artık doktor kontrolündesiniz endişelenmeniz gereken bir şey yok, geçmiş olsun

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı elise Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu yüzden zaten senede 1 kez smear testinin yapılmasını istiyorlar hatta her hastanede mutlaka yazıyor 25 yaşından sonra senede 1 kez smear, 30 yaşından sonra senede 1 mamografi, 50 yaşından sonra senede 1 kolon kanseri araştırması yapılması gerekiyor bunlar kişilerin kendi sorumluluğunda ama siz şanslısınız bir an önce farkına varmış ve artık doktor kontrolündesiniz endişelenmeniz gereken bir şey yok, geçmiş olsun
    Aynen öyle, tahmin ettiginiz gibi zor bir süreç olmayacak. rahim hücrelerinde degişiklige sebep olduysa basit bir operasyonla (leep diyoruz buna) temizlenecek ve hayatınıza biraz cinsel diyet yaparak ve yapabiliyorsanız alkol sigarayı azaltarak/bırakarak devam edeceksiniz. bu kadarcıık basit

Durum
    filiz1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Tesekkur ederim alkol yada sigara kullanmiyorum cok duzenli bir yasamim var bu sene grip dahi olmadim. Ama demekki daha iyi bakmam lazim kendime yarin aktara gidip gerekenleri alacagim

Durum
    Ezgi30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ben de hpv 16 sigillerim yoktu basti. Leep olduktan sonra iyilesme surecim biraz sorunlu oldu. Ve su an sigillerim de cikti. Minik minik 8 9 tane var aldara verdi doktor. Elma sirkesi sur dedi. Ve genital temizleme jeli verdi. Amann sigilim yoktu onla ugrasmicam derken o da cikti. Valla ben de saskinim iki farkli doktora gittim biri sigil yok dedi oteki sigil dedi. Biri vucudundan atarsin dedi oteki atilmaz sadece yenersin dedi ne zaman bagisikligin zayiflar yeniden cikar dedi. Kafam allak bullak en basa dondum.

Durum
    GUNESX1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Son durumunuz nedir filiz? Ben de hpv 16 var. 9 ay oldu benim

Durum
    Umuut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Arkadaşlar peki aranızda ahcc kullanan var mı? Ben 6 ay önce tip 16 taşıdığımı öğrendim, dr kolposkopi istemedi ,smearım temiz çıkmıştı ve 6 ay sonra smear tekrarı istedi.yazdiklarinizi okudukça korkuyorum, ciddiyetsiz bir dr yüzünden belk7de zaman kaybettim ve içerde ne olduğunu bilmiyorum belki içeride siğil var bilmiyorum...bu arada 2 aydır ahcc kullanıyorum, leep vb tedavileri almadan sadece ahcc kullanımı tip 16 yı yemleme yeterli olabilir mi? Fikri olan?? Arya sence???

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

hücresel değişikliği acc tedavi eder mi açıkçası sanmam. cin1 ve cin2 yi belki geriletebilir ancak cin3 zor illa bir operasyon isteyebilir buna bel bağlamayın. siz ahcc ye devam edin ne olmanız gerekiyorsa olun ama Keep olacaksanız ıyı bir doktora olun parça alınma şekli ılerde önem tasıyacak çünkü, hamile kalmak isterseniz bebeğinizin tutunmasını zorlaştıracak şekilde bir çıkartma yapmamaları gerekir. benim leep'im o acıdan iyiydi bir sonraki doktorum da leepimin iyi yapıldığını soylemıstı. o nedenle tabii ki hayat bilemeyiz ama düşük olma ihtimali daha azalır. doktor doğrular olanı yapmış 6 ayda bir smear alınır ayrıca. bask tipler yoksa ve görünürde de sigil yoksa tam bir tip 16sındır çünkü tip 16 siğil yapmaz, yapıyorsa baska tipler de olabilir.

Durum
    Banlı Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hücresel değişikliği acc tedavi eder mi açıkçası sanmam. cin1 ve cin2 yi belki geriletebilir ancak cin3 zor illa bir operasyon isteyebilir buna bel bağlamayın. siz acc ye devam edin ne olmanız gerekiyorsa olun ama keep olacaksanız ıyı bir doktora olun parça alınma şekli ılerde önem tasıyacak çünkü, hamile kalmak isterseniz bebeğinizin tutunmasını zorlaştıracak şekilde bir çıkartma yapmamaları gerekir. benim leep'im o acıdan iyiydi bir sonraki doktorum da leepimin iyi yapıldığını soylemıstı. o nedenle tabii ki hayat bilemeyiz ama düşük olma ihtimali daha azalır. doktor doğrular olanı yapmış 6 ayda bir smear alınır ayrıca. bask tipler yoksa ve görünürde de sigil yoksa tam bir tip 16sındır çünkü tip 16 siğil yapmaz, yapıyorsa basks tipler de olabilir.
    Teşekkür ederim arya, 6 ay önce 49 tipe bakılmış ve sadece tip16 çıkmıştı, inşallah test doğrudur ve kuluçkada olan başka tipler yoktur..dr kizmamin sebebi 16 olmasına rağmen kolposkopi önermemesi çünkü ikuduklarima gore 16 olunca çoğu dr hemen kllkoskopiye yönlendiriyormus benim dr bu hastalığı ciddiye almıyor galiba çünkü bağışıkligimin virüsü baskilayacagini söyledi tabi şeker kalp gibi hastalıkların olmazsaymis.. smear yanıltıcı kolposkopi olmadigim için içerde hücresel değişiklik ve siğil var mı bilmiyorum,dr araştırıyorum kolposkopi isteyeceğim umarım temizimdir...

Durum
    Banlı Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hücresel değişikliği acc tedavi eder mi açıkçası sanmam. cin1 ve cin2 yi belki geriletebilir ancak cin3 zor illa bir operasyon isteyebilir buna bel bağlamayın. siz acc ye devam edin ne olmanız gerekiyorsa olun ama keep olacaksanız ıyı bir doktora olun parça alınma şekli ılerde önem tasıyacak çünkü, hamile kalmak isterseniz bebeğinizin tutunmasını zorlaştıracak şekilde bir çıkartma yapmamaları gerekir. benim leep'im o acıdan iyiydi bir sonraki doktorum da leepimin iyi yapıldığını soylemıstı. o nedenle tabii ki hayat bilemeyiz ama düşük olma ihtimali daha azalır. doktor doğrular olanı yapmış 6 ayda bir smear alınır ayrıca. bask tipler yoksa ve görünürde de sigil yoksa tam bir tip 16sındır çünkü tip 16 siğil yapmaz, yapıyorsa basks tipler de olabilir.
    Teşekkür ederim arya, 6 ay önce 49 tipe bakılmış ve sadece tip16 çıkmıştı, inşallah test doğrudur ve kuluçkada olan başka tipler yoktur..dr kizmamin sebebi 16 olmasına rağmen kolposkopi önermemesi çünkü ikuduklarima gore 16 olunca çoğu dr hemen kllkoskopiye yönlendiriyormus benim dr bu hastalığı ciddiye almıyor galiba çünkü bağışıkligimin virüsü baskilayacagini söyledi tabi şeker kalp gibi hastalıkların olmazsaymis.. smear yanıltıcı kolposkopi olmadigim için içerde hücresel değişiklik ve siğil var mı bilmiyorum,dr araştırıyorum kolposkopi isteyeceğim umarım temizimdir...

Bu Konu için Etiketler