Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv 16

Durum
    glstn91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Hpv 16

merhaba 👋🏻 Sakin ol zamanla bu telas ortadan kayboluyor. Yanliz degilsin unutma. Bende tip 16 yim her turlu soruyu sorabilirsin.

Durum
    filiz1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Peki siz nasil ogrendiniz. Ne durumdasiniz ben daha doktora gitmedim.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı filiz1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Smear daha yapilmadi
    İyice arastırmadan önce hpv negatif olanlar kısmına bakmanı tavsiye ederim ,,moralini bozma psikolojimiz herseyden önemli . sanırım keteme falan gittin rahim agzı kanseri taraması için ve o şekilde ögrendin .simdi yapman gereken smear testi iyi bir kadın dogum uzmanına gitmen .

Durum
    Yeni Üye

Evet en kisa zamanda gidecegim. Toplum saglik merkezi yapti

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Filiz öncelikle hosgeldin cok panik olman cok normal su an moralmen de cökmüşsündür ama inan biz su an nasıl bu kadar rahatsak sen de aynen böyle olacaksın. Kanser olmak, ölmek, en tehlikelisi vs bu tür konuları aklından cıkar. En dirençlisi evet bu dogru ama aşılamayacak bir şey yok, negatif olan arkadasım oldu, kısmetse yakın zamanda ahcc ile negatif olanlar kısmına yazacak hem de tip 16 idi. tip16 olup negatif olan cok.

Sen testlerini vs düzenli yaptır bi baktır ondan sonra konusalım bozma moralini.

bide başlık acarken kategorilere dikkat edelim, açtığın başlığı ''hpv tipleri'' kısmına tasıdım.

Durum
    Velonsem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv 16 da siğil yoksa bu virüsü taşıyoruz ve kanser olmamız riski kuvvetli mi demek. Virüs daha ilerleyen zamanlarda ne gibi değişiklikler gösterebiliyor?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Velonsem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hpv 16 da siğil yoksa bu virüsü taşıyoruz ve kanser olmamız riski kuvvetli mi demek. Virüs daha ilerleyen zamanlarda ne gibi değişiklikler gösterebiliyor?
    Hpv 16 kanser riskli yüksek ve dirençli bir tiptir, hatta en dirençlisi diyebiliriz. Korkutmak gibi olmasın yanlıs anlamayın bu böyle, olanı söylüyorum. Ama bu kanser olacagınız anlamına gelmez hatta %90 hiç olmayacaksınız bile. ilerleyen zamanlarda muayane veya kontrol edilmediginde hiç doktora gitmezseniz, rahımde hucresel degısıklıkler yaparsa ve devam ederse 8-10 yıl sonra kanser olma ıhtımalınız var. Ama kontrole gitmemeniz icin bir sebep göremiyorum, kontrol varsa her sey guvende merak etmeyin. Sigil olmaması psikolojik anlamda biraz daha rahat etmenızı saglar.

Durum
    Velonsem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bağışıklık sisteminin güçlü olması siğillerin yok olması için mi gerekli yada bağışıklık sistemi güçlü olan bir kişinin siğil çıkarmayacağı anlamına mı geliyor. Bağışıklık sistemi zayıflarsa siğil mi çıkıyor ? Siğili olmayan taşıyıcı karşı cinse hemen bulaştırıyor mu virüsü?

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı Velonsem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bağışıklık sisteminin güçlü olması siğillerin yok olması için mi gerekli yada bağışıklık sistemi güçlü olan bir kişinin siğil çıkarmayacağı anlamına mı geliyor. Bağışıklık sistemi zayıflarsa siğil mi çıkıyor ? Siğili olmayan taşıyıcı karşı cinse hemen bulaştırıyor mu virüsü?
    bütün sorularına cevabım evet

Durum
    Yeni Üye

Arkadaslar dun cok kötüydüm. Hala da cok iyi sayilmam. Biran hayatim film seridi gibi gecti önümden. Peki bizler rastgele yaptirip ogrendik diyelim. Ya ogrenmeseydik. Ve bizim gibi bir suru insan var. Ve bir cogu varligindan bile habersiz. Hic bir rahatsizligim yok . Zaten hpv 16 sinsice ilerliyormus. Kanser olunca mi ogrenecektim. Hatta boyle bir virusun varligindan haberim yoktu. Suan biraz daha sakinim. Ama inallah bunun da ustesinden gelecegiz. Daha doktora gitmedim gelecek hafta bakalim beni nneler bekliyor

Bu Konu için Etiketler