Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Su orucu ve hpv

Durum
    Carpediemmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Su orucu ve hpv

Meraba hpv cin 2 -3 seviyeleri icin su orucu deneyeniniz yada arastirma yapaniniz var mi? Aidin salih in kitabinda gordum su orucunu. Biraz arastirinca vücudun, hasar görmüş hücreleri parçalayarak, hücresel geri dönüşüme kazandırmasına faydasi oldugu ile ilgili bilgiler var. Rahim agzi kanseri olup 21 gun orucu deneyip iyi sonuclar aldigini soyleyen birinin videosuna denk geldim. Kanser evresinde mi ise yariyor yoksa cin seviyelerinde deneyip iyi sonuclar alanlar varmi? Bilgilendirebilir misiniz? Tesekkurler simdiden.

Durum
    Ekinegemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Su orucu ve hpv

Oruç her konuda etkilidir. Bunun için hpv veya kanser olmanıza gerek yok. Bunun için aralıklı orucuda deneyebilirsiniz ben her gün aralıklı oruç tutarım. Buradaki asıl amaç yedikleriniz sindirilmeden bir sonraki öğüne atlamamak, sürekli bir şeyler atıştırmamak ve mekanizmayı korumak. Çünkü günümz hastalıkları bir genelde yediğim öğünü sindirmeden tekrardan başka öğünlere atlamaktan kaynaklanır. Vücut aç kaldıktan 36 saat sonra artık kendi içerisinde yiyebilecek, parçalayabilecek bir şeyler arıyor yani dediğiniz doğru. Lütfen oruca tam anlamıyla başlamadan önce genel sağlığınız için lifli gıdaların neler olduğunu, glisemik indeksi yüksek gıdalardan bu süreç içerisinde uzak durmanız gerektiğini (Glisemik indeksi yüksek besinler kan şekerini anlık yükseltip, anlık düşürür bu yüzden çok daha hızlı acıkırsınız), glisemik indeksi yüksek besinlern ne olduğunu, sizi daha fazla tok tutabilecek lifli gıdaların hangileri olduğunu mutlaka deneyerek öğrenin.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Ekinegemen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oruç her konuda etkilidir. Bunun için hpv veya kanser olmanıza gerek yok. Bunun için aralıklı orucuda deneyebilirsiniz ben her gün aralıklı oruç tutarım. Buradaki asıl amaç yedikleriniz sindirilmeden bir sonraki öğüne atlamamak, sürekli bir şeyler atıştırmamak ve mekanizmayı korumak. Çünkü günümz hastalıkları bir genelde yediğim öğünü sindirmeden tekrardan başka öğünlere atlamaktan kaynaklanır. Vücut aç kaldıktan 36 saat sonra artık kendi içerisinde yiyebilecek, parçalayabilecek bir şeyler arıyor yani dediğiniz doğru. Lütfen oruca tam anlamıyla başlamadan önce genel sağlığınız için lifli gıdaların neler olduğunu, glisemik indeksi yüksek gıdalardan bu süreç içerisinde uzak durmanız gerektiğini (Glisemik indeksi yüksek besinler kan şekerini anlık yükseltip, anlık düşürür bu yüzden çok daha hızlı acıkırsınız), glisemik indeksi yüksek besinlern ne olduğunu, sizi daha fazla tok tutabilecek lifli gıdaların hangileri olduğunu mutlaka deneyerek öğrenin.
    aralikli oruc degil baya bildiginiz sadece su tuketildigi bi oructan bahsediyorum. Hpv pozitifligi negatife cevirirmi bu konuda bir bilgi bulamadim. Ama kansere cohu hastaliga iyi grldigini duydum.

Durum
    Purplecrystal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Sadece su tüketilecek öyle mi ? Ben biraz garipsedim ya. Çünkü beslenme diye bir şey olmayacak bağışıklık düşecek virüs nüks edecek gibi.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Evet ben duydum, aslında açlık vücudun bağışıklık sistemini yükseltmek için çok iyi bir araçmış. Ama arada bir şeyler atıştırmamak gerekiyor, örnegin agzına bir şey sürmeden 8 saat gibi. Ama tabi ileri seviyelerde açlığı herkes kaldıramaz bazı insanlarda hipoglisemi olabilir, bende bir ara vardı sonra düzeldi. Bir şeyler yemezsen bayılıyosun gibi :d

Durum
    Canerr7899 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet ben duydum, aslında açlık vücudun bağışıklık sistemini yükseltmek için çok iyi bir araçmış. Ama arada bir şeyler atıştırmamak gerekiyor, örnegin agzına bir şey sürmeden 8 saat gibi. Ama tabi ileri seviyelerde açlığı herkes kaldıramaz bazı insanlarda hipoglisemi olabilir, bende bir ara vardı sonra düzeldi. Bir şeyler yemezsen bayılıyosun gibi :d
    Yanlış hatırlamıyorsam vücudu belli aralıklarla aç bırakmak metobolizmayı hızlandırıyor muş bağışıklığa olumlu etkisi varmış ama dikkatli olmak lazım

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Canerr7899 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış hatırlamıyorsam vücudu belli aralıklarla aç bırakmak metobolizmayı hızlandırıyor muş bağışıklığa olumlu etkisi varmış ama dikkatli olmak lazım
    Zaten 3 10 21 gun seklinde yapiyosunuz. 10 ve 21 gunu direk yapmak zor tabi. Her hastalik icin gun sayisi farkli. 3 gun olani yaptiginizda 7 gun arayla 7 kere yapilmasini oneriyolar.