Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci ... 345
Toplam 49 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 49 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv negatif sonrası doktor görüşmesi

Durum
    bloggg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Hpv negatif sonrası doktor görüşmesi

ilişkimin üzerinden 7 ay geçtikten sonra görmüştüm ben siğil

Durum
    rhcp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Arkadaslar neden moralinizi bozuyorsunuz negatif ciktiysaniz sukredin ve yolunuza bakin benim icin negatif pozitiflikten daha onemlisi pap smear sonucum evet kontrol altinda olacagiz 6 ayda bir pap smear verecegim ve korunmasiz iliskiye girmeyecegim baska bir sey yok yapacagaim.

Durum
    Nihil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı rhcp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar neden moralinizi bozuyorsunuz negatif ciktiysaniz sukredin ve yolunuza bakin benim icin negatif pozitiflikten daha onemlisi pap smear sonucum evet kontrol altinda olacagiz 6 ayda bir pap smear verecegim ve korunmasiz iliskiye girmeyecegim baska bir sey yok yapacagaim.
    6 ayda bir smear fazla değil mi? Yani şöyle düşünüyorum. Şimdi toplumun yüzde 80 i hayatlarında hpv ile karşılaşıyor. O zaman yüzde 80 kadın 6 ayda 1 smear verse laboratuvarlar yetişemez. Hastaneler lablar tüm mesai smear hpv testlerine vermek zorunda kalırdı.

Bir de şunu merak ediyorum diyelim yüksek riskli hpv çıkmadı. Bu yüksek riskli hpv bulunmadığı ve herhangi bir zaman hortlamayacagi anlamına gelmiyor. Herkes potansiyel yüksek risk hpv taşıyıcısı olabilir yani. E nasıl olcak o zaman?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Nihil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6 ayda bir smear fazla değil mi? Yani şöyle düşünüyorum. Şimdi toplumun yüzde 80 i hayatlarında hpv ile karşılaşıyor. O zaman yüzde 80 kadın 6 ayda 1 smear verse laboratuvarlar yetişemez. Hastaneler lablar tüm mesai smear hpv testlerine vermek zorunda kalırdı.

Bir de şunu merak ediyorum diyelim yüksek riskli hpv çıkmadı. Bu yüksek riskli hpv bulunmadığı ve herhangi bir zaman hortlamayacagi anlamına gelmiyor. Herkes potansiyel yüksek risk hpv taşıyıcısı olabilir yani. E nasıl olcak o zaman?
    Yüksek riskli sigil tipi taşıyanlara 6 ayda bir smear yaptırıyorlar ama negatif olduktan sonra da 1 kez falan 6 ayda bir smear alabiliyor bazı doktorlar diye biliyorum. Sonradan senede 1'e dönüyor.

Durum
    Mucadele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Benimde merak ettiğim şimdi bende tıp 66 var, İngiltere'de yaşıyorum ve bu tip için aşı var dediler randevu verdiler aşı yapılacak 1 ay sonra,yani hpv kapan birisinin aşı yaptırması ne kadar doğru acaba merak ettim deneyimleyen varmı bunu.

Durum
    Admin

Alıntı Mucadele Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde merak ettiğim şimdi bende tıp 66 var, İngiltere'de yaşıyorum ve bu tip için aşı var dediler randevu verdiler aşı yapılacak 1 ay sonra,yani hpv kapan birisinin aşı yaptırması ne kadar doğru acaba merak ettim deneyimleyen varmı bunu.
    Mantıken benim kafada oturmuyor, ama yaptıran çok ve yaptırın diyen doktor çok. Herkes oluyor sen de ol gitsin

Durum
    Vitor90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her ay hpv vücuttan atılıyor mu atılmıyor mu diye konuşmaktan ben gerçekten sıkıldım.

Bunu düşünen kardeşlerim. Cevap basit. 2 seçeneğin var.

1. Hpv'nin vucuttan atılmadığını düşün ve hayatında hpv yokmuş gibi yaşa devam et, canın isterse sigilleri tedavi ettir, isterse ettirme, ilişkiye gir ya da girme. Farketmez. Sonuç olarak bu kafaya göre ''hpv ömür boyu sende kalacak'' artık ugrasmaya degmez ömür boyu hpvlisin, bütün partnerlerine de bulaştıracaksın. Okay midir? Buna okaysek konu kapanır.

Seçenek 2:

Atılacağına inanırsın, bunun için bir şeyler yaparsın ugrasırsın negatif olursun olduktan sonra süreci kendin izlersin... Ve benim gibi belki negatif olduktan sonra 3 yıl geçse de, forumdaki negatif olan arkadaşların üzerinden 1-2 yıl geçse de yeniden nüks etmediğini anlarsın. Tıbbın geliştiğine inanmış olursun. 10 sene önce yazılan yazıları, 10 sene önce yapılan araştırmaların gelişmiş olabileceğini düşünürsün. En azından geleceğe dair bir umudun olur.

Yok kardeşim ben atılmadıgını dusunuyorum diyorsanız da hay hay güzel arkadaşlar sorun yok benim için.
    Ama ben ve benim gibi negatif olan kişiler kanlı canlı örneğiz ve ben 3 yıldır herhangi bir nüks yaşamadım.
    Fakat bu konuda ikna edilmeye zorlanmaktan epey sıkıldım. Yani hpv vücuttan atılıyor mu aatılmıyor mu sorusu zaten doktorlar arasında da hala tartısmalı bir konu ama singapur kongresinde atıldığına dair şeyler konuşulmuş ve kanıtlanmış.

Ama umudu olan kişiye, atıldıgına inanıp bu uğurda çabalamak isteyen kişiye tavsiyelerim sonsuz.
    Fakat siz olumlu söylenen seylere, atıldıgına dair kulak asmayıp gelip 1 kişi atılmıyor diye her defasında sorgulayacaksanız, o zaman benim size önerdiğim tedavi yöntemleri de boş, şunları yiyin bunları yapın demem de boş.
    Arya ordamisin

Durum
    Admin

Alıntı Vitor90 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arya ordamisin
    orda mısın derken ? Burası özel mesaj bölümü değil. Forumda herhangi bir başlıkta, sms atar gibi orda mısın vs şeklinde yazışmalardan çok, soru-cevap şeklinde ilerlemenizi tavsiye ederim.

Durum
    Serra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Define Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar geçen haftalarda test sonucunun negatif geldiğini paylaşmıştım sizinle. Bugün doktora sonucu göstermeye gittim. Doktor negatif olmanın bundan komple kurtulduğunu göstermeZ. Hiç ilişki de bulunmasan dahi bağışıklığın düştüğün de tekrar pozitif olabilirsin dedi. Yani bu vucuttan atılmıyor mu sizce diye sordum. Komple atılabilir ama komple atılıp atılmadığını negatif sonucundan cıkaramıyoruz bu yüzden seni hayatın boyunca 6 ayda bir kontrol edeceğiz dedi. 6 ay sonrasına randevu verdi. Özel hastane olsa müşteri görüyor diyeceğim de köklü eğitim ve araştırma hastanelerinden biri. 😔😔😔😔

Aşı olmadınız mı ?