Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ağzımda siğil olabilir mi? Doktor ve Lab önerisi

Durum
    Teranosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ağzımda siğil olabilir mi? Doktor ve Lab önerisi

Merhabada arkadaşlar, ben genitalde tip 51 ve tip 39 ile mücadele ediyorum daha yeni cin 1 olduğumu öğrendim. Bugün ise yemek yedikten sonra azı dişimin hemen arkasında sanki orada yemek kalmış gibi bir hissiyata kapıldım ve flaşı açıp baktım. Sert, ağız içimin renginde siğile benzer bir şey gördüm tabi daha doktora göstermediğimden net bir şey diyemiyorum. Sizden Ankara'da oral hpv alanında uzman bir doktor önermenizi rica ediyorum özelde veya devlette olması fark etmez. Bir de Ankara'da oral hpv genotiplendirme testi yapan yer de önerirseniz çok sevinirim. Şüpheli ilişkiyi yaşayalı 11 ay kadar oluyor daha önce böyle bir lezyon fark etmemiştim bulaştan 11 ay sonra siğil çıkartmak mümkün mü? Ya da daha öncesinde çıktı da ben mi fark etmedim bilmiyorum ama psikolojik olarak pek iyi hissetmiyorum her şey sanki üstüme geliyormuş gibi hissediyorum hpvsiz günlerimi çok özlüyorum. Ne zaman iyi hissetsem bir şey çıkıyor resmen onu görmezden gelmeme izin vermiyor. Hem genitalde hem oralde bu virüse sahip olanlarınız varsa neler yapıyorsunuz?

Durum
    wegeend - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Ağzımda siğil olabilir mi? Doktor ve Lab önerisi

Merhaba, bildiğim kadarıyla hpv ağıza da yerleşiyormuş. bence bir an önce bir cildiye doktoruna gözük çünkü hpv cildiye konusu diye biliyorum. Çok tehlikeli bir bölge ağız, yayılma olursa sıkıntı yaşayabilirsin.

Durum
    Tatsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Daha önce forumda yazılmış isimler var. Yakın zamanda bende gidicem şuan ameliyatlı olduğum için gidemiyorum. Wegeen arkadaşımız cildiye yazmış ama ağız için KBB Doktorları bakar yanlış bilgi.
    Doktorları ismi;
    Prof.dr.Şefik Hoşal ve Prof. Dr. Haldun Oğuz yazılmış gidersen eğer deneyimlerini paylaşırsan memnun olurum. Bende Ankara’da yaşıyorum

Durum
    Matt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cumartesi günü Haldun Oğuz’a görüneceğim. Ben de buradan düşüncelerimi paylaşabilirim sonrasında.

Durum
    Teranosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Matt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cumartesi günü Haldun Oğuz’a görüneceğim. Ben de buradan düşüncelerimi paylaşabilirim sonrasında.
    Çok sevinirim.

Durum
    Yeni Üye

Benim anüs çevremde siğiller mevcut. 2 hafta önce Ankara’da Doç. Dr. Aydın Köşüş’e muayene oldum. Kriyo uyguladı siğillerime. Aslında kendisi kadın doğum uzmanı, ancak erkeklerde de siğil tedavisi uyguluyor. Orada anüsümden smear testi verdim. Aynı zamanda ağzımdan da sürüntü testi verdim. Test sonucu negatif geldi. Ama içim rahat etmiyor bir türlü. Birkaç yıldır boğazımda yutkunduğumda bir yumru hissediyorum, sanki çok iyi yutkunsam gidecekmiş gibi… Ama gitmiyor işte. Sürüntü sadece ağız içimden alındığı için Haldun Oğuz’a görünmek istedim. En azından boğazıma kadar baksın diye. 🥲 Psikolojik olarak hepimiz aynı yollardan geçiyoruz ve seni çok iyi anlıyorum. Ama güçlü olmamız gerekiyor. Hoş, bu tavsiyeyi verirken bile kendimi güçlü hissetmiyorum. Ama işte güçlü olmamız gerekiyor.

Durum
    Yeni Üye

Bununla birlikte yine Cumartesi Haldun Oğuz’dan sonra 2. kriyo için Aydın Köşüş’e gideceğim. HPV aşısının da ilk dozunu vurulacağım orada.

Durum
    Pişman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Matt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim anüs çevremde siğiller mevcut. 2 hafta önce Ankara’da Doç. Dr. Aydın Köşüş’e muayene oldum. Kriyo uyguladı siğillerime. Aslında kendisi kadın doğum uzmanı, ancak erkeklerde de siğil tedavisi uyguluyor. Orada anüsümden smear testi verdim. Aynı zamanda ağzımdan da sürüntü testi verdim. Test sonucu negatif geldi. Ama içim rahat etmiyor bir türlü. Birkaç yıldır boğazımda yutkunduğumda bir yumru hissediyorum, sanki çok iyi yutkunsam gidecekmiş gibi… Ama gitmiyor işte. Sürüntü sadece ağız içimden alındığı için Haldun Oğuz’a görünmek istedim. En azından boğazıma kadar baksın diye. 🥲 Psikolojik olarak hepimiz aynı yollardan geçiyoruz ve seni çok iyi anlıyorum. Ama güçlü olmamız gerekiyor. Hoş, bu tavsiyeyi verirken bile kendimi güçlü hissetmiyorum. Ama işte güçlü olmamız gerekiyor.
    Anusten smear alınmıyor diye biliyorum turkiyede . Anus dışından suruntu mu aldı yok içeriden de mi

Durum
    Yeni Üye

Anüs içerisinden aldı.

Durum
    Yeni Üye