Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ciddi bir başlangıç öncesi

Durum
    hayatzor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Lightbulb ciddi bir başlangıç öncesi

Hepinize merhabalar. 25 yaşında bir erkek olarak HPV yi kız arkadaşımdan habersiz olarak aldım. HPV ile tanışalı yaklaşık 3 ay oluyor. İlk başta çok küçük birkaç siğil vardı fakat ben bunları jilet ile traş olurken her zaman olabilen kıl kökü kanaması sandım ve farkına varmadım. Benim tahminim kanamadan dolayı sayıları daha da arttı. Kız arkadaşımdaki sayı 4-5 i geçmezken bende 10-12 civarı oldular. Kız arkadaşım doktora gittiğinde aldara krem önerildi. İlk ay aldara krem kullandım fakat hiçbir faydasını görmedim. Daha sonra siğillerin bazıları büyüyordu, sayı olarak belki 1 tane yeni çıkıyordu. Ben de tablo tam oturana kadar aksiyon almama kararı aldım ve 3 ayın sonunda siğillerin durumu sabitlendi diyebilirim. 10-15 arası siğilim var ve bunlardan sadece 1 tanesi orta büyüklükte diğer hepsi benim gözümde küçükler. 1 ay sonra tam anlamıyla tedaviye başlayacağım, forumdan okuduğum kadarıyla ahcc kullanımının faydası çok yüksekmiş, sigara alkol zaten kullanmıyor ve düzenli spor yapıyorum. Bu HPV den kurtulacağım kafaya koydum fakat aklımdaki soruların hepsini sormak istiyorum sürece tam anlamıyla net bir kafayla başlayabilmek için

1- Kız arkadaşımla cinsel ilişkiye devam ediyoruz. Kadın doğum doktoru istediğiniz gibi devam edebilirsiniz dedi fakat forumda cinselliği kesmeye dair bazı yazılar gördüm. Bu tedavi sürecinde her türlü cinsel ilişki yasak mı ?

2- Siğillerin 2 yıl içerinde yüzde 90 oranında kaybolduğu yazıyor ve konuşuluyor. Herhangi bir tedavi uygulamadan beklemek ile siğiller gerçekten kayboluyor mu?

3- Tedavinin daha başarılı olması için kriyo ile siğillerin temizlenmesinin faydalı olduğunu okudum Arya kullanıcısından. Ben siğillere dokunmadan tedaviye başlayıp kaybolmalarını gözlemlemek istiyordum. Kriyo ile temizleyip tedaviye başlamak daha mı başarılı sonuçlar veriyor?

Bu 3 sorunun cevabını öğrenirsem ve eğer başka tavsiyeleriniz varsa çok memnun olurum

Durum
    Şaşkın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: ciddi bir başlangıç öncesi

Öncelikle virüs viral yükü sigillerde daha yogundur (sağlam deri de var tabiki) o yüzden beklemek kendize yapacaginiz en buyuk kotuluk olur. Sigil ciktikca gidip dondurabilir ya da yakabilirsiniz. Ne yapiyorsaniz yapin ama hic beklemeden kurtulun. Sigiller yakildiktan sonra yaklasik 3 4 ay cikmaya devam edecek. Burada onemli olan viral yükünüzün fazlalili bagisikliginizin guclulugu. Kimisinde ayda 2 sigil cikarken kimisinde 40 60 sigil olabiliyor. Fark etmez hepsi inatla yakilacak moral bozulmayacak.

Hpv pozitifken sigil olsun ya da olmasin cinsel iliskiye kondomlu ya da kondonsuz girmeniz negatif olmanizi engeller. Deri virusudur ve vucut bagisikligi gelismez. Yani her temas sonrasi tekrar tekrar birbirinizi enfekte ederseniz. Viral yukunuz 5 diyelim devam ettikce 6 7 8 diye ilerleyeme devam eder. (forumda tecrubeleri okuyabilirsiniz 6 yildir pozifit olan iliskiye devam edip ayyy niye kurtulamiyorum diyen cok kisi var) Ayrica sigil varken bulas %80 %90'dir. Benim tavsiyem ikinizde nagatif olana kadar iliskiyi kesmeniz. Ha o kadar bekleyemem diyorsaniz da mutlaka 4 ay falan hic sigil cikmazaa o zaman devam etmeniz.

Sigilden örnek aldirip hpv tipini ogrenmenizde ne kadar yogun sigil cikacagi hakkinda bilgi verebilir. Ozellikle kiz arkadasiniz icin tehlikeli bir virus. Kadinlara etkisi bir tek sigil degil. Kendinizi onemsemiyor olabilirsiniz ama karsinizdaki kisiyi dusunun.

Yasam kosulalriniz zaten düzgun ahcc+ d vitamini ve eksik varsa b12 ile bagisiklik guclendirin. Baska yapacaginiz bir sey yok. Gecmis olsun.

Durum
    Cilekkiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Çok güzel yazmışsın şaşkınn forumun özeti gibi smear verdin mi deflagyn sona ermişti diye hatırlıyorum

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Şaşkın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle virüs viral yükü sigillerde daha yogundur (sağlam deri de var tabiki) o yüzden beklemek kendize yapacaginiz en buyuk kotuluk olur. Sigil ciktikca gidip dondurabilir ya da yakabilirsiniz. Ne yapiyorsaniz yapin ama hic beklemeden kurtulun. Sigiller yakildiktan sonra yaklasik 3 4 ay cikmaya devam edecek. Burada onemli olan viral yükünüzün fazlalili bagisikliginizin guclulugu. Kimisinde ayda 2 sigil cikarken kimisinde 40 60 sigil olabiliyor. Fark etmez hepsi inatla yakilacak moral bozulmayacak.

Hpv pozitifken sigil olsun ya da olmasin cinsel iliskiye kondomlu ya da kondonsuz girmeniz negatif olmanizi engeller. Deri virusudur ve vucut bagisikligi gelismez. Yani her temas sonrasi tekrar tekrar birbirinizi enfekte ederseniz. Viral yukunuz 5 diyelim devam ettikce 6 7 8 diye ilerleyeme devam eder. (forumda tecrubeleri okuyabilirsiniz 6 yildir pozifit olan iliskiye devam edip ayyy niye kurtulamiyorum diyen cok kisi var) Ayrica sigil varken bulas %80 %90'dir. Benim tavsiyem ikinizde nagatif olana kadar iliskiyi kesmeniz. Ha o kadar bekleyemem diyorsaniz da mutlaka 4 ay falan hic sigil cikmazaa o zaman devam etmeniz.

Sigilden örnek aldirip hpv tipini ogrenmenizde ne kadar yogun sigil cikacagi hakkinda bilgi verebilir. Ozellikle kiz arkadasiniz icin tehlikeli bir virus. Kadinlara etkisi bir tek sigil degil. Kendinizi onemsemiyor olabilirsiniz ama karsinizdaki kisiyi dusunun.

Yasam kosulalriniz zaten düzgun ahcc+ d vitamini ve eksik varsa b12 ile bagisiklik guclendirin. Baska yapacaginiz bir sey yok. Gecmis olsun.
    İkiniz de negatif olana kadar demişsiniz, erkekler negatif olduğunu nasıl anlayabiliyor. kadınlarda sanırım serviksten örnek alınıyor ama erkeklerde durum nasıl

Durum
    Özel Üye

Alıntı hayatzor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İkiniz de negatif olana kadar demişsiniz, erkekler negatif olduğunu nasıl anlayabiliyor. kadınlarda sanırım serviksten örnek alınıyor ama erkeklerde durum nasıl
    Erkekten test alan labaratuvarlar var ama hem test sonucunun negatif cikmasina hemde en az 4 5 ay sigil cikarmamaya sahit olmak negatif olma konusunda isaret diyebiliriz.

Durum
    Özel Üye

Alıntı Cilekkiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel yazmışsın şaşkınn forumun özeti gibi smear verdin mi deflagyn sona ermişti diye hatırlıyorum
    Hahah teşekkür ederim. Biri iliskiye devam ediyoruz ya da sigili gozlemleyecegim diyince ozellikle uzerine basarak anlatmak istiyorum ki kimse bu hastaligi daha fazla hayatinda tutmasin.
    Ben smear icin 6 ay dolmasini bekleyecegim hem smear hemde hpv testi verecegim. Deflagyn bittikten hemen sonra test vermek yalanci negatiflik verebiliyor deniyor. 1 ay bekleyin diyorlar ben 6 ay dolsun hpv de yaptirayim diye 2 ay bekleyecegim. 20 temmuz gibi doktora gidecegim

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Şaşkın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hahah teşekkür ederim. Biri iliskiye devam ediyoruz ya da sigili gozlemleyecegim diyince ozellikle uzerine basarak anlatmak istiyorum ki kimse bu hastaligi daha fazla hayatinda tutmasin.
    Ben smear icin 6 ay dolmasini bekleyecegim hem smear hemde hpv testi verecegim. Deflagyn bittikten hemen sonra test vermek yalanci negatiflik verebiliyor deniyor. 1 ay bekleyin diyorlar ben 6 ay dolsun hpv de yaptirayim diye 2 ay bekleyecegim. 20 temmuz gibi doktora gidecegim
    Hmm evet mantıklı beklemek. Smear icin beklenilir mi emin olamadım ben heycandan bekleyemezdim heralde. hpv testi için benim de temmuzda 6 ay doluyo tedaviye başlayalı, ama test vermicem seneye vermeyi düşünüyorum. 30mayısta da gecenki kolpoda smear alınmıştj onun sonucunu alcam bakalım nası gelcek heycanlıyım. Az kaldı şaşkın 2 aya kurtulmuş oluruz belki

Durum
    Yeni Üye

Peki ben şimdi siğilleri aldırarak sürece başlayacağım anladığım kadarıyla. Koterizasyon mu yoksa kriyo mu daha etkili ve estetik olarak başarılı oluyor?

Durum
    Kıdemli Üye

Koterizasyon daha güclü çözüm kökten yakıyolar tek seans. Çıktıkça yaktırırsınız. Ama kriyo meşakkatli cünkü tek seansta düşmüyo uğraşıyosun 5-6 seans. Ben koter oldum iz kalmadı

Durum
    Özel Üye

Alıntı Cilekkiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hmm evet mantıklı beklemek. Smear icin beklenilir mi emin olamadım ben heycandan bekleyemezdim heralde. hpv testi için benim de temmuzda 6 ay doluyo tedaviye başlayalı, ama test vermicem seneye vermeyi düşünüyorum. 30mayısta da gecenki kolpoda smear alınmıştj onun sonucunu alcam bakalım nası gelcek heycanlıyım. Az kaldı şaşkın 2 aya kurtulmuş oluruz belki
    Tek temennim bu. Bir tek dert hpv degil cunku eminimki herkesin hayatinda fazlasi vardir ama genel olarak da zor bir dönemime denk geldi. Kurtulup adını bile unutmak icin cok cabaliyorum ciddi de butce ayiriyoruz zorunlu olarak. Herkes sifa bulsun🙏 Bende umut olabileyim