Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: hiç ilişkiye girmemiş birinin hpvye yakalanması

Durum
    Serkeftin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

hiç ilişkiye girmemiş birinin hpvye yakalanması

Baştan söyleyim yazım biraz uzun

Merhaba, uzun süredir forumu takip ediyorum, çokça yazılarınızı da okudum. Forum gerçektende bana çok iyi geldiği kesin, örneğin dil üstündeki tat kabarcıkların görüp telaş yapan ben, forumda aynı stresi yaşayan diğer arkadaşların deneyimlerini okuyarak rahatlamıştım, ayrıca kesin emin olmak için 2 ayrı doktora da gösterdim jsjsjs. Şimdi kendi HPV ile olan hikayemi anlatmamin zamanı geldi, belki benzer durumları yaşayan ve ileride yaşayacak arkadaşlara bir nebzede de olsa yardımım dokunur, çünkü burdaki hikayelerinizin bana çok şey kattığı kesin, en önemlisi moralimi yerine getirmesi. Ben tam olarak hangi yıl yakalandım bilmiyorum açıkçası, bunun nedeni ise siğiller çıkmadan önce ben de penisimin alt bolgesinde kıl kökü iltihabı olmuştu, tabi ben bunu bilmiyordum ilk farkettigimde korkup hemen randevu almıştım ürolojiden, doktorda önemli değil kıl kökü iltihabı, normalde kendiliğinden de geçer demişti, genede ilaç verip yollamıştı beni. Neyse siğillerin bu olayla alakası ise, ben siğilleri ilk fark ettiğimde belki buna benzer bir durum zannedip pek iplemedim.kendiliginden geçer diye düşündüm. Evet siğiller hiç kıl kökü iltihabini andırmiyor ama işte bosvermistim o zman için. Neyse gel zaman git zaman hiç umrumda dâhi olmadılar 1 yıldan fazla olmuştur. 2021 yılında bir gün nerde gördüm pek emin değilim ama galiba YouTube da Berk Karataş hoca var, orda HPV videosuna denk gelip izleyince ben siğilleri olduklarını ve doktora gitmem gerektiğini anlamıştım. Belki aranızda bazı arkadaşlar benim bir yıldan fazla bir süre siğilleri hiç dert etmememi garipsemiş olabilir ama bendekiler çok küçücük ve estetik açıdan garip durmuyordu. Her neyse ben kendime hpv tanısı koyup, ürolojiden randevu alıp gittim. Ürolog hpv olduğunu söyledi, muayene ederken bir de sende varikosel var dedi. Al sana 2. Şok hahhaa. Bir de varikoselin 3. Seviyesi(en üst). İlçede ikisi içinde şimdilik tedavi ekipmani yok deyip beni merkez ilçeye yönlendirmişti. Benimde iş, askerlik ve başka nedenlerden dolayı 1 yıldan fazla bir süre ilgilenmeyi bıraktım, bununla da kalmayıp hastalığımi unutmuştum, yanlış duymadınız kafamdan silmiştim. Diyeceksiniz gözünün önünde siğiller nasıl unutabilirsin, ama kafama takmıyordum herhalde tam bir unutma değilde sorun etmemiş olabilirim. İnanin ben de o süre zarfında nasıl bir mooda olduğumu bilmiyorum. Her neyse bundan 7 ay önce sevgilim oldu, ilk zamanlar aşktan zaten gözüm hiç bir şey görmüyordu, ve duygusal biri olduğum için sevgiye aşka çok önem veren biriyim. Aradan 4 ay filan geçti, hastalığım aklıma geldi, ben tekrar araştırmaya başladım vs. Strese girmeye başladım, fark ettiğim şu olduki ilkinde pek araştırma yapmadığım gibi, doktorlarımız bilgilendirme konusunda gerçekten dünya umurlarinda değil. Bu kadar ciddi bir hastalıkta bile ilk başta konunun ciddiyetini kavratsaydi belki de ben çoktan bu hastalığı atlatmistim bile.. ki hala da her farkli doktora hpv hakkında konuştuğumda kendileri hiç bilgilendirme ihtiyaci duymuyorlar. her neyse ben tekrar arastirmamla strese girdim, hastalığın ciddiyetini öğrendim. Sevgilimle uzak mesafe ilişkimiz olduğu için, böyle önemli bir konuyu yuzyuzeyken konuşmamız gerektiğine karar verdim, tabi o arada da ben doktora gitmeye başladım, kriyoterapiye başladım.( Burda da doktor sağolsun kriyoterapi nedir ne değildir hiç bilgilendirme yapmadan direk siğilleri yaktı, evli olup olmadığımı sordu, ilişkiye girmememi söylemişti. Gene de hakkını yemiyim iyi bir insan. Kendisi ilçede tek cildiye doktoru olduğu için yeterince yoruluyor zaten. Neyse ben gün geçtikçe konuyu içimde tutamayip sevgilime anlatmak gerektiğini düşünüyordum, ama mantıklı olanin da yüzyüze iken olması gerektiğini düşünüyordum. Her neyse en sonunda açıkladım, kendisi sağolsun olabildiğince sakin kalıp beni teselli etmeye çalıştı. Kendisi de daha önceden pek hpv hakkında bilgi sahibi değildi, ve internet araştırmaya başladı hepimizin yaptığı gibi, ve eskiden hpv vücuttan atılmaz tezini herhalde bir yerde okuyup çok telaş yapmıştı, neyseki ben bildiğim her şeyi söyledim, aids vb. bir hastalık olmadığını kendi kendine bile 2 yıl içinde vücuttan atilabildigini anlattim. hastalığı anlattıktan sonra ilk bir aya yakın ikimz içinde zor gecti, daha önceden niye söylemediğim gibi, veya hastalığın ileride kendisini veya bebeğimizi etkileyip etkilemeyecegi, hastalığın vücuttan tamamaen atılıp ayilmayacagi gibisinden vs. Gerçekten de benim için en zor nokta ise hikayemin bu kısmıydi, lanet bir virüs yüzünden hayatımda en çok değer verdiğim insanın beni terk edip etmeyeceğini, hpvyi neden ilişkinin başında söylemediğim, hastalığı beynimin bastırdığıni(aynı durumu yaşayan var mı öğrenmek isterim) söylediğim halde bana inanıp inanmadığı gibi durumlar yüzünden aşırı strese girmiştim. Aşırı strestem dolayı o güne kadar varikosel hastalığından hiç rahatsız olmayan ben testis ağrısı yaşamaya başlamıştım. Neyseki en sonunda sevgilimle beraber bu süreci atlatmayı başardık, olabildiğince stres yapmamam için konusu ben açmadığım sürece kendisi hiç açmıyor bile. Biliyorum hikayem roman olma yolunda ilerliyor jsjsjs, ama napim anlatınca rahatlıyorum. Bugün hala sevgilim benim yanımda ve bir gün bu amina kodugum hastalığının geçeceğine ikimizde inanıyoruz. Şuana kadar yaptığım tek şey kriyoterapiye gitmek oldu, maddi durumum şuan için karşılamadığı için ahcc veya aşı olmadım. Şuana kadar yanlış değilsem 7 defa kriyoterapiye gittim. Ve son 10 gündür artık 10a yakın sigilden 4-5 tanesi kaldı. Tam net rakam verememin sebebi bendeki siğillerin gözle bile zor ayırt ediliyor olması. Bu arada şükrettigim diğer bir nokta da bu siğillerin boyutu, en azından çok minicik olduklari için beni daha az tedirgin etmeleri jsjsjs. Bir haftadan fazladır propolise başladım , bunun çıkmayan sigillerle şimdilik bi ilgisi olduğunu pek düşünmüyorum çünkü propolisten önce yarısi artık çıkmıyordu. Geri kalanların da belasını s*k*c*m hahhaha.
    Başta da belirttiğim gibi 25 yaşında olup hayatında öpüşme dahil kimseyle hpvyi kapacak bir durum yaşamadığım halde bu lanet virüs nasıl bulaştı bilemiyorum, hiç adaletli davranmadigi kesin bu awk virüsünün.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: hiç ilişkiye girmemiş birinin hpvye yakalanması

birisinin jiletini yanlışlıkla kullanmış olabilir misiniz veya birisi sizinkini ? çok geçmiş olsun bu arada.

Durum
    Yeni Üye

Kişisel temizlikte jilet kullanımında özellikle dikkat ediyorum(ki şuan hiç kullanmıyorum); tırnak makası, lif vb. yine kimseyle paylasmiyorum. Aklıma gelen ihtimaller; bende çıkan kıl kökü iltihabından sonra çıktığı için hasteneden bulaşmış olabilir mi diye düşünüyorum, ama olur mu öyle şey diyorum kendi kendime, doktor eldiven takıyor zaten. Onun dışında kuvvetle muhtemel iki yer var. 4 yıl boyunca Kyk'da kaldım, diğer yer ise otellerde çokça bulunduğum için ordaki klozetlerden şüpheleniyorum.

Başkada aklıma gelen bir neden yok. Enfeksiyon doktoruna hayatımda hiç ilişkiye girmedegim halde hpv bulaşmış diyorum. Doktor inanmıyor 😂, 3-4 defa emin misin diye sordu. Kimseden utanacak halim yok, girdysem girdim derim zaten diyorum. En sonunda hpv olduğuna emin misin dedi, şuan cildiyede kriyoterapi görüyorum, ayrıca 2 ürologda gördü, aksini iddia etmediler dedim...

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Serkeftin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kişisel temizlikte jilet kullanımında özellikle dikkat ediyorum(ki şuan hiç kullanmıyorum); tırnak makası, lif vb. yine kimseyle paylasmiyorum. Aklıma gelen ihtimaller; bende çıkan kıl kökü iltihabından sonra çıktığı için hasteneden bulaşmış olabilir mi diye düşünüyorum, ama olur mu öyle şey diyorum kendi kendime, doktor eldiven takıyor zaten. Onun dışında kuvvetle muhtemel iki yer var. 4 yıl boyunca Kyk'da kaldım, diğer yer ise otellerde çokça bulunduğum için ordaki klozetlerden şüpheleniyorum.

Başkada aklıma gelen bir neden yok. Enfeksiyon doktoruna hayatımda hiç ilişkiye girmedegim halde hpv bulaşmış diyorum. Doktor inanmıyor 😂, 3-4 defa emin misin diye sordu. Kimseden utanacak halim yok, girdysem girdim derim zaten diyorum. En sonunda hpv olduğuna emin misin dedi, şuan cildiyede kriyoterapi görüyorum, ayrıca 2 ürologda gördü, aksini iddia etmediler dedim...
    hpv klozetten bulaşmaz kesinlikle.

Durum
    Yeni Üye

Aklıma gelen ihtimaller bunlar maalesef, her doktor kafasına göre bir şey diyor, inan insan kime güveneceğini şaşırıyor. Gerçek olan tek bir şey var ise o da görünür siğillerin bizi ve çevremizdekileri etkilediği gerçeği...

Bu Konu için Etiketler