Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Biraz akıl almaya ihtiyacım var;(

Durum
    busbus2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Biraz akıl almaya ihtiyacım var;(

Merhaba arkadaşlar, ben hpv yüksek riskli tiplerden bikaçını(16 ve 18 değil) 2021 kasım ayında kaptım. Bir sene önce smear testi vermiştim ve temiz çıkmıştı. Genital bölgemde öncesinde 6 tane falan siğil vardı ama 3 tanesi kendi kendine geriledi. Geri kalan siğillerimi de yaktırmayı düşünüyorum.20 yaşındayım ve ekonomik olarak ailemden yardım alıyorum.Şu ara bulunduğum bölgeden ve durumdan dolayı sadece devlet hastanesine gidebilirim. Bu süreci devlet hastanesinde yürüten varsa nasıl geçti memnun kaldılar mı? Ayrıca genel olarak verebileceğiniz tavsiyeler var mı? Açıkçası smear testim anormal çıkar ve biyopsi kolposkopi gibi işlemleri yaptırmak zorunda kalırım diye korkuyorum

NOT İlk siğillerimi yaklaşık bir sene önce çıkardım ve toplam 6 tane falandı şu zamana kadar 3 tanesi. 3 aydır ahcc kullanmaya başladım

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Biraz akıl almaya ihtiyacım var;(

Alıntı busbus2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, ben hpv yüksek riskli tiplerden bikaçını(16 ve 18 değil) 2021 kasım ayında kaptım. Bir sene önce smear testi vermiştim ve temiz çıkmıştı. Genital bölgemde öncesinde 6 tane falan siğil vardı ama 3 tanesi kendi kendine geriledi. Geri kalan siğillerimi de yaktırmayı düşünüyorum.20 yaşındayım ve ekonomik olarak ailemden yardım alıyorum.Şu ara bulunduğum bölgeden ve durumdan dolayı sadece devlet hastanesine gidebilirim. Bu süreci devlet hastanesinde yürüten varsa nasıl geçti memnun kaldılar mı? Ayrıca genel olarak verebileceğiniz tavsiyeler var mı? Açıkçası smear testim anormal çıkar ve biyopsi kolposkopi gibi işlemleri yaptırmak zorunda kalırım diye korkuyorum

NOT İlk siğillerimi yaklaşık bir sene önce çıkardım ve toplam 6 tane falandı şu zamana kadar 3 tanesi. 3 aydır ahcc kullanmaya başladım
    Tek tük siğil çıkarıyorsan elma sirkesi + pamuk yöntemini deneyebilirsin. Forumda arama butonunda aratabilir, veya bloguma girip yazmış oldugum konular arasında taratabilirsin.
    Kısaca bahsedeyim; 3-4 gün (geceleri yap) boyunca siğilin üstüne minik bir pamuğu elma sirkesine batırarak (suyunu alıp) siğilinin üzerine tutuyorsun. Oynamasın diye bantlayabilirsin (eğer zor bir bölgede değilse). Bu şekilde uyuyorsun veya 4-5 saat duruyorsun. Bunu 2-3 veya maks 4 gece yaparsan o siğil düşer. Ama dediğim gibi 2-3 tane siğilin varsa yapılır bu, öyle 10-15 siğil için uzun uzadıya uğraşılmaz.

Durum
    Carpediemmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Biraz akıl almaya ihtiyacım var;(

Alıntı busbus2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bende yuksek riskli tip 51 var subat ayindan beri devlet hastanesiyle ugrasiyorum. Daha cin seviyesini ogrenemedim. Ozele gidebilecek maddiyatim yok. Bulundagum ilde bi tane jinekolojik onkolog var prof belkide bu yuzden surec uzuyordur. Ogrendigimde ahcc kullanmaya basladim. 5.kutumdayim