hepsisosyal
Blog Sitemiz : hpvliyiz.wordpress.com
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gsteriliyor
    Kdemli ye
    yelik tarihi
    17.Ocak.2023
    Tecrbe Puan
    1

Negatife dnp dnmediimizi test olmadan tahmin yrtebilir miyiz?

5 aydr siil karmyorum varolanlar yaktrdgmdan beri belki de ben grmyorum varlar? 30 maysta dermatolojiye gidicem mercek satn almay dnyorum sizce gerek var m? Grebilirler mi kck siil varsa da? Test yaptramam maddi durumum yok.
    Bu arada negatif olsak da hcre bozulmalar oldugu giib kalr m yoksa o da gidiyo mu otomatik? Biraz kark sorular oldu umarm arya konu atgma kzmaz ama biraz konualm istiyorum havalardan dolay depresif hissediyorum. Siil karmayan arkadalar var m? Ne durumdasnz? Cin hcre sorusu sama oldu bence ama bilmiyorum konualm biraz. Nas hissediyosunuz? Bitsin artk istiyorum bu sre sanrm aryann dedii gibi 1 seneyi gozden cikaricaz.

Administrator Arya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Cevap: Negatife dnp dnmediimizi test olmadan tahmin yrtebilir miyiz?

Alnt Cilekkiz Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    5 aydr siil karmyorum varolanlar yaktrdgmdan beri belki de ben grmyorum varlar? 30 maysta dermatolojiye gidicem mercek satn almay dnyorum sizce gerek var m? Grebilirler mi kck siil varsa da? Test yaptramam maddi durumum yok.
    Bu arada negatif olsak da hcre bozulmalar oldugu giib kalr m yoksa o da gidiyo mu otomatik? Biraz kark sorular oldu umarm arya konu atgma kzmaz ama biraz konualm istiyorum havalardan dolay depresif hissediyorum. Siil karmayan arkadalar var m? Ne durumdasnz? Cin hcre sorusu sama oldu bence ama bilmiyorum konualm biraz. Nas hissediyosunuz? Bitsin artk istiyorum bu sre sanrm aryann dedii gibi 1 seneyi gozden cikaricaz.
    Benim eski doktorum 7-8 ay siil karmadysan (tabi nceden siil karyor olman lazm rnein ayda 1, 2 ayda 1 falan gibi en iyi ihtimal) kendini negatife dnyor sayabilirsin demiti. Gerekten de yle olmutu benim.

Kdemli ye
    yelik tarihi
    17.Mays.2020
    Tecrbe Puan
    4

Negatife dnnce bence hpv kaynakl lezyonlar olduu noktada kalr daa fazla ilerlemez nk hpv yok ki hcre bozulmas devam etmez o zarar gren blge de tedavi olursa sorun zlr ( benim tahminimce tabii ki...)

Kdemli ye
    yelik tarihi
    21.Aralk.2022
    Tecrbe Puan
    1

Sercan aslnda sana katlyorum bir ok aratrmam sonucunda siiller olsa da insanlarn iyiletiklerini okudum en azndan kaynak olarak redditdeki bir ok insan gsterebilirim. Redditdeki insanlarn arasnda HIV+ bireylerde mevcut ve onlar bile iyileebiliyor en azndan bir ou baar yksn yazm. Redditdeki insanlardan rendiim baka bir olgu ise AHCC den ziyade gnlk oral veya topikal inko kullandklar ve ykc tedavilerine genelde inosine pranobex eklemeleri. Bu forum da ahcc ne ise redditdeki 15.000 grupta ise inosine pronebex ve inkoda odur. in garip taraf ise ykc tedavilerden sonra inosine pranobex kullanp ayrca aldara ile de blgesel bakl uyarp daha hzl bir sonu olmalar ieriden ve dardan direkt olarak baklk sistemini koterizasyon veya kriyo + inosinepranobex + aldara ile oraya ynlendiriyorlar ve aldklar sonu gayet olumlu. Ben de inosine pranobex kullanyorum fakat benim siillerim anal kanaln iinde olduu iin oraya aldara sremiyorum ama bence d genital siili olanlar iin denemeye deer.

Kdemli ye
    yelik tarihi
    17.Ocak.2023
    Tecrbe Puan
    1

Alnt Arya Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Benim eski doktorum 7-8 ay siil karmadysan (tabi nceden siil karyor olman lazm rnein ayda 1, 2 ayda 1 falan gibi en iyi ihtimal) kendini negatife dnyor sayabilirsin demiti. Gerekten de yle olmutu benim.
    Hi nermemekle beraber, jilet kullandm artk kcak m diye test etmek icin siiller. kmyo Allaha kr ya da ben grmyorum kyosa da.
    Evet arya nceden karmtm ama ne zaman oldugunu bilmiyorum tahminimce en az 2 senedir benimleydi 5 ay nce yaktrdm siillerim.

Kdemli ye
    yelik tarihi
    17.Ocak.2023
    Tecrbe Puan
    1

Alnt Sercan Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Negatife dnnce bence hpv kaynakl lezyonlar olduu noktada kalr daa fazla ilerlemez nk hpv yok ki hcre bozulmas devam etmez o zarar gren blge de tedavi olursa sorun zlr ( benim tahminimce tabii ki...)
    Evet olabilir stabil de kalabilir niye ilerlesin virs yok yk yok hibi sekilde.
    Siil karmadgma gvenerek negatf oldugumu varsayyorum ama ksa bi sre umutlanmamak da lazm. Beynimi kandrp iyi enerji yollarm en azndanndiyorum. nanmak baarmann yarsdr dhdjd

Kdemli ye
    yelik tarihi
    22.Haziran.2022
    Tecrbe Puan
    2

@ekinegemen makalelerde de zaten hiv+ bireylerin deil Aids aamasna gelen insanlar iin sorun dourduu yazyor. Bu bir deri virs olduu iin kan bakl yardmc bir faktr sadece. Virsn atlmasn derimizin baklk hcreleri halledip sadece kanda yer alan NK larn bir nem arz ettiini dnyorlar.

Kdemli ye
    yelik tarihi
    21.Aralk.2022
    Tecrbe Puan
    1

@Dayettine zaten ayn durumdan bahsediyoruz? Hiv+ aamasnda zaten baklk sistemi yava yava kmeye balyor. Aids aamasndaki insan zaten Allahtan bakas kurtaramaz u zamanda. Bu durumda bizi ilgilendiren bir konu varsa hiv+ olmal. Gnmzde hiv+ kronik bir hastalktr. Bu yzden onlarn iyilemesi biz insanlara gre daha zor.

Kdemli ye
    yelik tarihi
    21.Aralk.2022
    Tecrbe Puan
    1

Ayrca unu hibir zaman unutmayn hpv'nin tedavisi asla bulunmayacak. Bulunursa doktorlar, ila sektrleri, eczaneler hepsi kaybeder.

Yeni ye
    yelik tarihi
    19.Mart.2021
    Tecrbe Puan
    0

Ben 30 yanda kapm olmalym. Yaklak 32 yalarnda sigilim nuksetti. 2 adet, nceleri ok korktum. Ne yapacam diye, zel hastanelere Bi ton para verdim. Kriyo yapp yolladlar. Sonra farkettim ki devlet hastaneleri de ayn ii yapyor hemde cret vermeden yaklak 20 30 kere gitmisimdir. En ufak birsey bile gzme taklsa gidip dondurturdum. Yaklak 2 senedir hi sigilim kmad. Ama bu seferde penis banda ve alt birleme yerinde benekler olutu. 2 kere doktora gittim. Bunlarn egzama olduunu syledi. Kreme baml olarak yayorum diyebilirim. Ama hi sigilim kmad. Kk varsa imdiye kadar yok olmutur sanrm. 37 yana gireceim. E tabi bu sre zarfnda hi cansel ilikiye girmedim. Ve 17 yldr sigara ierken bu meret sayesinde 1 gnde braktm. Yeter ki kurtulaym diye. 4 senedir de sigara imiyorum. Sanrm kurtuldum bu meretten ama egzama bama bela oldu. Bi yerde okumutum. Hpv egzama oluumunu tetikliyormus diye