Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Negatife dönüp dönmediğimizi test olmadan tahmin yürütebilir miyiz?

Durum
    Cilekkiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Negatife dönüp dönmediğimizi test olmadan tahmin yürütebilir miyiz?

5 aydır siğil çıkarmıyorum varolanları yaktırdıgımdan beri belki de ben görmüyorum varlar? 30 mayısta dermatolojiye gidicem mercek satın almayı düşünüyorum sizce gerek var mı? Görebilirler mi kücük siğil varsa da? Test yaptıramam maddi durumum yok.
    Bu arada negatif olsak da hücre bozulmaları oldugu giib kalır mı yoksa o da gidiyo mu otomatik? Biraz karışık sorular oldu umarım arya konu açtıgıma kızmaz ama biraz konuşalım istiyorum havalardan dolayı depresif hissediyorum. Siğil çıkarmayan arkadaşlar var mı? Ne durumdasınız? Cin hücre sorusu saçma oldu bence ama bilmiyorum konuşalım biraz. Nası hissediyosunuz? Bitsin artık istiyorum bu süreç sanırım aryanın dediği gibi 1 seneyi gozden cikaricaz.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Negatife dönüp dönmediğimizi test olmadan tahmin yürütebilir miyiz?

Alıntı Cilekkiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5 aydır siğil çıkarmıyorum varolanları yaktırdıgımdan beri belki de ben görmüyorum varlar? 30 mayısta dermatolojiye gidicem mercek satın almayı düşünüyorum sizce gerek var mı? Görebilirler mi kücük siğil varsa da? Test yaptıramam maddi durumum yok.
    Bu arada negatif olsak da hücre bozulmaları oldugu giib kalır mı yoksa o da gidiyo mu otomatik? Biraz karışık sorular oldu umarım arya konu açtıgıma kızmaz ama biraz konuşalım istiyorum havalardan dolayı depresif hissediyorum. Siğil çıkarmayan arkadaşlar var mı? Ne durumdasınız? Cin hücre sorusu saçma oldu bence ama bilmiyorum konuşalım biraz. Nası hissediyosunuz? Bitsin artık istiyorum bu süreç sanırım aryanın dediği gibi 1 seneyi gozden cikaricaz.
    Benim eski doktorum 7-8 ay siğil çıkarmadıysan (tabi önceden siğil çıkarıyor olman lazım örneğin ayda 1, 2 ayda 1 falan gibi en iyi ihtimal) kendini negatife dönüyor sayabilirsin demişti. Gerçekten de öyle olmuştu benim.

Durum
    Sercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Negatife dönünce bence hpv kaynaklı lezyonlar olduğu noktada kalır dağa fazla ilerlemez çünkü hpv yok ki hücre bozulması devam etmez o zarar gören bölge de tedavi olursa sorun çözülür ( benim tahminimce tabii ki...)

Durum
    Ekinegemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Sercan aslında sana katılıyorum bir çok araştırmam sonucunda siğiller olsa da insanların iyileştiklerini okudum en azından kaynak olarak redditdeki bir çok insanı gösterebilirim. Redditdeki insanların arasında HIV+ bireylerde mevcut ve onlar bile iyileşebiliyor en azından bir çoğu başarı öyküsünü yazmış. Redditdeki insanlardan öğrendiğim başka bir olgu ise AHCC den ziyade günlük oral veya topikal çinko kullandıkları ve yıkıcı tedavilerine genelde inosine pranobex eklemeleri. Bu forum da ahcc ne ise redditdeki 15.000 grupta ise inosine pronebex ve çinkoda odur. İşin garip tarafı ise yıkıcı tedavilerden sonra inosine pranobex kullanıp ayrıca aldara ile de bölgesel bağışıklığı uyarıp daha hızlı bir sonuç olmaları içeriden ve dışarıdan direkt olarak bağışıklık sistemini koterizasyon veya kriyo + inosinepranobex + aldara ile oraya yönlendiriyorlar ve aldıkları sonuç gayet olumlu. Ben de inosine pranobex kullanıyorum fakat benim siğillerim anal kanalın içinde olduğu için oraya aldara süremiyorum ama bence dış genital siğili olanlar için denemeye değer.

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim eski doktorum 7-8 ay siğil çıkarmadıysan (tabi önceden siğil çıkarıyor olman lazım örneğin ayda 1, 2 ayda 1 falan gibi en iyi ihtimal) kendini negatife dönüyor sayabilirsin demişti. Gerçekten de öyle olmuştu benim.
    Hiç önermemekle beraber, jilet kullandım artık çıkcak mı diye test etmek icin siğiller. Çıkmıyo Allah’a şükür ya da ben görmüyorum çıkıyosa da.
    Evet arya önceden çıkarmıştım ama ne zaman oldugunu bilmiyorum tahminimce en az 2 senedir benimleydi 5 ay önce yaktırdığım siğillerim.

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Sercan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Negatife dönünce bence hpv kaynaklı lezyonlar olduğu noktada kalır dağa fazla ilerlemez çünkü hpv yok ki hücre bozulması devam etmez o zarar gören bölge de tedavi olursa sorun çözülür ( benim tahminimce tabii ki...)
    Evet olabilir stabil de kalabilir niye ilerlesin virüs yok yükü yok hiçbi sekilde.
    Siğil çıkarmadıgıma güvenerek negatf oldugumu varsayıyorum ama kısa bi süre umutlanmamak da lazım. Beynimi kandırıp iyi enerji yollarım en azındanndiyorum. İnanmak başarmanın yarısıdır dhdjd

Durum
    Dayettine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

@ekinegemen makalelerde de zaten hiv+ bireylerin değil Aids aşamasına gelen insanlar için sorun doğurduğu yazıyor. Bu bir deri virüsü olduğu için kan bağışıklığı yardımcı bir faktör sadece. Virüsün atılmasını derimizin bağışıklık hücreleri halledip sadece kanda yer alan NK ların bir önem arz ettiğini düşünüyorlar.

Durum
    Kıdemli Üye

@Dayettine zaten aynı durumdan bahsediyoruz? Hiv+ aşamasında zaten bağışıklık sistemi yavaş yavaş çökmeye başlıyor. Aids aşamasındaki insanı zaten Allahtan başkası kurtaramaz şu zamanda. Bu durumda bizi ilgilendiren bir konu varsa hiv+ olmalı. Günümüzde hiv+ kronik bir hastalıktır. Bu yüzden onların iyileşmesi biz insanlara göre daha zor.

Durum
    Kıdemli Üye

Ayrıca şunu hiçbir zaman unutmayın hpv'nin tedavisi asla bulunmayacak. Bulunursa doktorlar, ilaç sektörleri, eczaneler hepsi kaybeder.

Durum
    wegeend - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ben 30 yaşında kapmış olmalıyım. Yaklaşık 32 yaşlarında sigilim nuksetti. 2 adet, önceleri çok korktum. Ne yapacağım diye, özel hastanelere Bi ton para verdim. Kriyo yapıp yolladılar. Sonra farkettim ki devlet hastaneleri de aynı işi yapıyor hemde ücret vermeden yaklaşık 20 30 kere gitmisimdir. En ufak birsey bile gözüme takılsa gidip dondurturdum. Yaklaşık 2 senedir hiç sigilim çıkmadı. Ama bu seferde penis başında ve alt birleşme yerinde benekler oluştu. 2 kere doktora gittim. Bunların egzama olduğunu söyledi. Kreme bağımlı olarak yaşıyorum diyebilirim. Ama hiç sigilim çıkmadı. Küçük varsa şimdiye kadar yok olmuştur sanırım. 37 yaşına gireceğim. E tabi bu süre zarfında hiç cansel ilişkiye girmedim. Ve 17 yıldır sigara içerken bu meret sayesinde 1 günde bıraktım. Yeter ki kurtulayım diye. 4 senedir de sigara içmiyorum. Sanırım kurtuldum bu meretten ama egzama başıma bela oldu. Bi yerde okumuştum. Hpv egzama oluşumunu tetikliyormus diye