Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Negatife dönüp dönmediğimizi test olmadan tahmin yürütebilir miyiz?

Durum
    Lıly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Negatife dönüp dönmediğimizi test olmadan tahmin yürütebilir miyiz?

Çilek kız durumunu çok merak ediyorum o siğil miymiş yoksa başka bir şey mi

Durum
    Cilekkiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Lıly Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çilek kız durumunu çok merak ediyorum o siğil miymiş yoksa başka bir şey mi
    Bilmiyorum lily, hala gitmedim gözükmüyo şuan bir şey . Bakalım ağustos ortası gibi kontrole gidicem o zaman yazarım

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Ekinegemen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayrıca şunu hiçbir zaman unutmayın hpv'nin tedavisi asla bulunmayacak. Bulunursa doktorlar, ilaç sektörleri, eczaneler hepsi kaybeder.
    Tamam da o zaman başka hastalıkların da tedavisi bulunmasın ve birbirine bağlı olarak süreç yürüsün, böyle bir şey olamaz ki. Bence hpv'nin vücutta nasıl bir etki yaptıgı ve bunun mekaniği tam çözülemiyor, ya da çözülse bile buna tam etki edecek bir tedavi yöntemi üretilemiyor.

Durum
    Ekinegemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Merhaba Arya seni tekrardan gördüğüme sevindim 🥹 fakat durum şöyle ki hiçbir ilaç insanları tedavi etmeye yönelik değil. Şeker hastalığından örnek vereyim bir çok sağlıkşo yaşayan ekmek dahil tüm karbonhidratları hayatından çıkaran insanlar şeker hastalığını yenmiş durumda bunun en büyük örneği sağlıklı yaşıyoruz instagram sahibinin eşi ve kendisi. Fakat günümüzde şeker hastalarına ilaç ve diyet olarak bolca karbonhidrat öneriliyor amaç iyileştirmek değil ilaçlarla süründürüp ticaret yapmak. Canan karatay bu düşüncesi ile 5-6 gün önce tazminat almaya hak kazandı. Canan karatayda ilaç şirketlerinin artık bir ticarethane olduğunu söylemişti. Canan kararaya göre D vitamini her insanda 100pg/ml b12 ise 1000 pg/ml olmalıymış ama günümüzde doktorlar 30 seviyeler yeterli olarak görüyor ve en kötüsü de doktorlar d vitamini eksikliği için günlük 1000 iu d vitamini yeterli görmesi. Araştırmalar sonucunda günlük 1000 iu ile d vitamini yükseltebilen hiç kimse yok.

Durum
    Kıdemli Üye

+ Şunuda öğrendim diyebilirim, insanlar karbonhidratsız yaşayamaz algısı var günümüzde karbonhidrat = enerji fakat insanle asıl karbonhidratsız yaşar, yağsız yaşayamazmış bunu öğrendim. Canan karataya göre kolestrol tamamen ilaç şirketlerinin uydurmasından ibaret olup kolestrol diye bir hastalığın olmamasıymış. Bir diğer konu Tansiyonu yükselten gıdanın tuz değil şeker olduğu gerçeği ama günümüzde tansiyon hastalarına en çok yasaklanan gıdanın şeker olması. Rafine veya doğal hiç farketmez. Kolestrol olayında bir diğer konu ise zamanında zeytin yağının doktorlar tarafından zararlı olarak nitelendirilip margarinlern ortaya çıkması. Sence mantıklı düşününce doğal zeytinyağı mı daha zararlıdır? yoksa Margarin mi?

Durum
    Kıdemli Üye

Dr. Savan Günay diyor ki;
    - D vitamini 80-100 nanogram/ml arasında olmayan hiç kimse bağışıklık sistemim yüksek demesin. Sağlıklı yaşıyoruz sitesindeki insanların d vit seviyeleri bazen 200 bazen ise 100 üstünü buluyor ama hiç 100 altına düşmüyor ama hiç toksike bir yan etkisi yok dede ve babanneme diyeceğimiz o iki insan hepimizden daha sağlıklı görünüyor ahahahaha. Şunuda eklemeliyim ben veganım mesela hayvansal bir gıda tüketmem ama bir şeylere inanıyorsam bunuda paylaşmak zorundayım tereyağı, tereyağı çok sağlıkmıymış ben mesela tüketmem ama yiyenleriz güvenle yiyebilir kolestrolden korkmayın ve canan karatayı takip edin.

Benim araştırmalarım ve bana göre sağlıklı bir insanın ve/veya yaşam için yapılması gereken önemli şeyler şunlardır;
    1- Rafine şeker ve ürünleri hayatınızdan çıkarın.
    2- Bağırsak florasını koruyon (probiyotik tüketin)
    3- Karbonhidratlardan, glutenlerden, gdolu ürünlerden uzak durun. (Gdo= Soya, Mısır, Buğday)
    4- D vitamini seviyeniz 80-100 arası olsun
    5- B12 seviyeniz 800-1000 arasında olsun (benim 971)
    6- Folik asit seviyeniz 10'un üzerinde olsun (Benim 16)
    7- Kırmızı eti daha az tüketin ve Sigarayı bırakın. Sadece hpv için değil, sigara içerken trigleriserid seviyelerim 122 den aşağı inmezdi sigaran 20 gün sonra 66 ya indi. (kolestrolden değil, trigleriseridden korkun)
    8- Magnezyum seviyeleriniz 2'nin altına düşmesin.
    9- Günlük uzmanlar tarafından önerilen Çinko ihtiyacınızı mutlaka vücudunuza alın.
    10- Çok fazla ilaç kullanıyorsanız ilaç toksitelerini vücudunuzdan uzaklaştırmak için glutatyon takviyeside alabilirsiniz.

Durum
    Kıdemli Üye

Size ekmek yemeyin demiyorum bu arada internet sitesi üzerinden kasabada, köyde, kırsal alanda yaşıyor iseniz ata tohumu alıp ekebilir, Büyükşehirde yaşıyor iseniz ata tohumu ile yapılmış ekmekler sipariş edebilirsiniz.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Yazdıklarından çok etkilendim, haklısın ve sağlıklı yaşıyoruz hesabını eşim de takip ediyor, o anlatıyordu emeğine sağlık gerçekten

Durum
    Lıly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Merhaba çilek kız durumun ne oldu cidden merak ediyorum lütfen haber ver

Durum
    Cilekkiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Lıly Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba çilek kız durumun ne oldu cidden merak ediyorum lütfen haber ver
    Merhaba lily, daha gitmedim kontrole ama bi beklentim yok bıraktım sağlıklı hayatımı siğil filan cıkmıyo durumlar nedir bilmiyorum gittiğimde mutlaka yazıcam