Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv sikligi Turkiyede kadinlarda .100 bin de 4 oranında görülüyor

Durum
    Sercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Hpv sikligi Turkiyede kadinlarda .100 bin de 4 oranında görülüyor

En son izlediğim videoda bir prof dr her yuzbin kadında 4 kisi hpv dedi. Bu kadar az bi sayı beni çok şaşırttı. Son 10 yıldır hayatında tek kişi olan 2009 yılında hpv aşısı ilk çıktığında hemen yaptırmış bu konuyu önemseyen , son 4 yıldır da eşimde olması sebebiyle coook temkinli davranan benim bile başıma geldiyse nasıl olur da bu oran 100 binde 4 olabilir ... eğer oran gerçekten buysa burda olan bizler çok mu şanssızız 😞 😓

Tersini düşünüyorum 10 kadından 8 inde hpv var diyen videolar da gördüm . Böyle düşünürsek de en yaygın tipler ya siğil yapiyor ya öncül lezyon yapiyor. Peki herkes mi bu hpv ile uğraşıyor. Ben etrafımda hiç duymuyorum bizler kadar bu işin peşine düşmüş kişiler. E bunlar farkında değiller hepsi kanser e mi gidiyor ...

Sağlıklı bireyin cinsel aktif yaşamı neredeyse ölünceye kadar devam edecek... e biz partnerin bekçisi olmadığımıza göre tekrar tekrar bu virüsü Alabiliriz. E gençken böyle zor oluyor daha da yaşlanınca ne olucak...

Durum
    derbeder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Hpv sikligi Turkiyede kadinlarda .100 bin de 4 oranında görülüyor

Sercan bitmiyor maalesef ben inanmıyorum 2013 den beri eşimle birlikte olurken neden şimdi ? Doktorlarda çok emin değil ben sadece dikkat etsem eşim etmiyor sigara da içiyorum günde 2 adet yani kötü örnek olmak istemiyorum evet negatif oluyorsun ama birimizden biri negatiften tekrar pozitife dönerse bizde dönüyoru sadece uykuda.

Durum
    derbeder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Ve bizim doktorlarımız patolojiden aonuç gelene kadar siğil değil diyen bir ülkedeyiz.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Hiç mantıklı değil. Yüz kişiden 4ü demek istemiş olabilir mi? Ki bence 100 kişiden 4ü de çok az. Hpv cok yaygın, siğil belirtisi vermeyince ve test yapılmayınca hemen anlaşılmıyor.

Durum
    melina17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cok mantikli bir sebebi var. Ne yazik ki Turkiye’de cogu kadin; evli ya da bekar; dogum harici kadin dogum doktoruna duzenli muayene olmuyor. Cevremde universite mezunu bircok kadin akrabam, arkadasim olmasina ragmen bunlarin buyuk bir cogunlugu birkac yilda bir kadin dogum doktoruna gidiyor. (Zaten rahim agzi kanserinin ilerlemis sekilde tespitinin, hpvnin ilerleme sebebinin en onemli sebebi bu) Dolayisi ile verisel olarak bu sekilde olmasinin normal olabilecegini dusunuyorum.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı melina17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok mantikli bir sebebi var. Ne yazik ki Turkiye’de cogu kadin; evli ya da bekar; dogum harici kadin dogum doktoruna duzenli muayene olmuyor. Cevremde universite mezunu bircok kadin akrabam, arkadasim olmasina ragmen bunlarin buyuk bir cogunlugu birkac yilda bir kadin dogum doktoruna gidiyor. (Zaten rahim agzi kanserinin ilerlemis sekilde tespitinin, hpvnin ilerleme sebebinin en onemli sebebi bu) Dolayisi ile verisel olarak bu sekilde olmasinin normal olabilecegini dusunuyorum.
    O zaman sadece tespit edilenler bu şekilde... Bazı tiplerin siğil yapmadığını da düşünürsek hpv'den bir haber yaşayanlar da var aslında. Yine de yüzde çok az, ama dediğiniz doğru olabilir @melina

Durum
    melina17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman sadece tespit edilenler bu şekilde... Bazı tiplerin siğil yapmadığını da düşünürsek hpv'den bir haber yaşayanlar da var aslında. Yine de yüzde çok az, ama dediğiniz doğru olabilir @melina
    Tabi bir de kendi kendine negatife donen kisiler var. ilk gittigim doktor sehir yasaminda olmayan kisilerin daha yuksek bagisiklik ile bu gibi virusleri daha hizli yenebildigini soylemisti. Virusun ortalama iki yilda temizlendigini dusunursek bence mantikli 😊