Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv tip 31,39,59,68

Durum
    Ekby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv tip 31,39,59,68

Smear testim ASCUS, ardından hpv testimde 31,39,59 ve 68 pozitif çıktı. Genital siğiller ile farkettim. Doktorum kolposkopi yapilmasi gerektigini soyledi ve sakin olmami istedi. Tip 16 ve 18 negatif oldugu icin rahatlayabilir miyim? Yoksa bu cikanlar da onun kadar riskli mi.. beni neler bekliyor

Durum
    Purplecrystal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Hpv tip 31,39,59,68

Yüksek Risk Grubu: Tip 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 67, 68, 69, 82, 73
    OlasıYüksek Risk Grubu: Tip 26, 53, 66

Çok üzgünüm 4 tane yüksek tipin var.

Durum
    Kıdemli Üye

Ve çok hızlı bir şekilde rahim ağzında yaralar oluşturup cin seviyelerine gelmiş olabilir. Kolposkopi şart. Kolposkopiden sonra doktorun parça alır. Cin seviyesini pataloji tarafından belirlendikten sonra yol izler. Cin1 de genelde Deflagyn jel kullanılıyor fakat cin2 cin3 seviyelerinde leep işlemi yapılıyor. Fakat ben cin1 bile değilken leep oldum neden çünkü doktorum yaralarımın çok olduğunu söylediği için tip 18 ve orta grup 53 taşıyorum. Sürecin böyle ilerler lütfen ihmal etme

Durum
    Cilekkiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Purplecrystal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ve çok hızlı bir şekilde rahim ağzında yaralar oluşturup cin seviyelerine gelmiş olabilir. Kolposkopi şart. Kolposkopiden sonra doktorun parça alır. Cin seviyesini pataloji tarafından belirlendikten sonra yol izler. Cin1 de genelde Deflagyn jel kullanılıyor fakat cin2 cin3 seviyelerinde leep işlemi yapılıyor. Fakat ben cin1 bile değilken leep oldum neden çünkü doktorum yaralarımın çok olduğunu söylediği için tip 18 ve orta grup 53 taşıyorum. Sürecin böyle ilerler lütfen ihmal etme
    Rahim ağzındaki yaralarla cin oluşturan hücrelerin bi alakası yok kafa karıştırmayalım. Rahim ağzındaki yara demek kronik servisit demek bu da rahim ağzı iltihabı demek. Öte yandan cin oluşturan kanser öncesi hücreler ise hpv virüsünün yarattığı servikal tahribattır. Açılımı ise cervical squamous intraepithelial neoplasia dır.
    Oysaki servisit ise metaplazi olarak geçer. Ve yaşa bağlı olarak tahribata göre işlem uygulanır hemen leep olmaz doktor bilir karar verir kimsey korkutmayalım.

Durum
    Kıdemli Üye

Bi alaksı yok demiyim şimdi alakasj elbette var hpv de hasar bırakıyor ama genel olarak gonorrhea-klamidya-trikomanasis enfeksiyonları yapıyor zamanında tedavi edilmediği içinde enfeksiyon kronikleşiyor yarayı büyütüyor doktorum böyle anlatmıştı

Durum
    Kıdemli Üye

4 tip yüksek farkında mısınız o yaralar dediğimiz şey ilerde cinlere geçiyor

Durum
    Kıdemli Üye

Doktorumun yara diye kullandığı tabir rahim ağzındaki kolposkopi de gözüken hpv yaraları

Durum
    Kıdemli Üye

Klamidya falan ne alaka sen kafa karıştırdın bence. Ben sürecini gayet iyi anlattım arkadaş hpv pozitif hemde 4 tipten doktoruda kolposkopi demiş zaten klamidya ne alaka beynimizi yaktın çilek 😀

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Sorun yok diyemem. Tip 31 çok tehlikeli. Muhtemelen yeni kaptın virüsü. 6 ayda bir smear vermeni tavsiye ederim

Durum
    Kıdemli Üye

Benim demek istediğim o rahim ağzı yarasına enfeksiyonlar da sebebiyet veriyo. Cin lezyonlarını kastediyorsanız onların ismi yara değil yanlış anlaşılıyor siz rahim yarasj dediğinizde. Kaç bin tane tip olursa olsjn insanın vücudu ve virüsü ne zaman aldıgı zaman süreç, ve yaşam tarzı büyük oranda etkili. Bi güclü tip de en büyük hasarı verir uzun vaadede ya da kısa vaadede (bok gibi yaşantıyla), çok tipli olup da verebilir sessiz kalkr bazı tipleri bazıları sonradan evoke olur.

Cok sabit bakıyosunuz. Cinin ingilizce açılımını bile yazdım yani amacım kafa karıştırmak değildi araştırabilirsinizz rahim ağzı yarası dediğinizde kronik servisit cıkıcka karşınıza. Sonra kronik servisitin sebeplerine inerseniz de saydıgım enfeksiyonların sebebiyet verdiğini görceksiniz. Nasıl adlandırırsanız adlandırabilirsiniz yaralarınızı da beni ilgilendirmiyo herkes google açtıgında görür Zaten iyi akşamlar