Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 4 sene sonra tüm tedbirlere rağmen pozitif sonuc nasil olabilir 😞

Durum
    Sercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

4 sene sonra tüm tedbirlere rağmen pozitif sonuc nasil olabilir 😞

Merhaba hemen madde madde özetleyeyim. Benim durum çok tuhaf * esim ( erkek) 2019 da hpv kaptı. 2019Ekimde sigilinden tip 6 çıktı.
    *o günlerde Benim testler tüm tipler negatif geldi . Daha önceden de gardasil 4 tam dozlarda asiliydim. Buna ragmen 10 ay cinsel ilişki aramizda yoktu. bu esnalarda eşim 6 ay ahcc kullandı tam doz. İçki yok sigara yok gece hayatı uykusuzluk yok sigiller hep yakıldı temizlendi kontroller devam...
    * 2020 temmuzda prezervatif ve boxer ile cinsellik başladı.
    2022 ye kadar olan süreç bu şekilde devam etti. Ben 6 ayda bir test yaptiriyordum ve hep negatif çıkıyordum.
    * 2022 ağustosta yani 3,5 sene sonra boxer çıkarttık ama prezervatif devam etti. Son 6 ayda Birkaç defa kaza ile çıktı yırtıldı ama 30 saniyede fark edilip tedbir alındı. Ben yine testlerimi yaptırıyordum. Hep negatif çıkıyordum.
    * biz eşimin (erkek) artık attigini düşünerek bu 2023 5 mayısta İstanbul maviden hpv testi verdik. Hem 4 yıl geçti hem yaşı gençti hem aşılarını oldu hem hiçbir dezavantaj yaratacak alışkanlığimiz yok. Hem ahcc kullandı. Hem korona dönemi vitaminler kullandı. Hem hep korunduk . Hem ben ben de aşıliyim ve nagatifim . Kesinlikle eşim attı diye düşünüyordum. Gitmişken ben de test vereyim dedim

SONUC = EŞİM NEGATIF
    BEN SONRA TIP 67 POZITIF.

Neredeyse 1 yil cinsel perhiz, tamamlanan Asilar, ahcc ler , tam korunmalar, zamanla düşmesi gereken viral yük, sigil yakmalar duzenli doktor kontrolleri, zararlı alışkanlıklar yok bira bile içilmedi ve boyle gecen 4 yilin ardindan o negatif olurken ben nasil pozitif oldum arkadaslar NASIL OLUR ARKADASLAR ALLAH ASKINA ?

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: 4 sene sonra tüm tedbirlere rağmen pozitif sonuc nasil olabilir 😞

Merhaba. Tip 67 orta risk
    Bence öyle bir tip bile yok aslında
    Testi nerde verdiniz ?
    Tip 67 yi kapsayan başka bir laboratuvarda test vermeni tavsiye ediyorum
    Muhtemelen negatif çıkacaksın

Durum
    Özel Üye

Alıntı Sercan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba hemen madde madde özetleyeyim. Benim durum çok tuhaf * esim ( erkek) 2019 da hpv kaptı. 2019Ekimde sigilinden tip 6 çıktı.
    *o günlerde Benim testler tüm tipler negatif geldi . Daha önceden de gardasil 4 tam dozlarda asiliydim. Buna ragmen 10 ay cinsel ilişki aramizda yoktu. bu esnalarda eşim 6 ay ahcc kullandı tam doz. İçki yok sigara yok gece hayatı uykusuzluk yok sigiller hep yakıldı temizlendi kontroller devam...
    * 2020 temmuzda prezervatif ve boxer ile cinsellik başladı.
    2022 ye kadar olan süreç bu şekilde devam etti. Ben 6 ayda bir test yaptiriyordum ve hep negatif çıkıyordum.
    * 2022 ağustosta yani 3,5 sene sonra boxer çıkarttık ama prezervatif devam etti. Son 6 ayda Birkaç defa kaza ile çıktı yırtıldı ama 30 saniyede fark edilip tedbir alındı. Ben yine testlerimi yaptırıyordum. Hep negatif çıkıyordum.
    * biz eşimin (erkek) artık attigini düşünerek bu 2023 5 mayısta İstanbul maviden hpv testi verdik. Hem 4 yıl geçti hem yaşı gençti hem aşılarını oldu hem hiçbir dezavantaj yaratacak alışkanlığimiz yok. Hem ahcc kullandı. Hem korona dönemi vitaminler kullandı. Hem hep korunduk . Hem ben ben de aşıliyim ve nagatifim . Kesinlikle eşim attı diye düşünüyordum. Gitmişken ben de test vereyim dedim

SONUC = EŞİM NEGATIF
    BEN SONRA TIP 67 POZITIF.

Neredeyse 1 yil cinsel perhiz, tamamlanan Asilar, ahcc ler , tam korunmalar, zamanla düşmesi gereken viral yük, sigil yakmalar duzenli doktor kontrolleri, zararlı alışkanlıklar yok bira bile içilmedi ve boyle gecen 4 yilin ardindan o negatif olurken ben nasil pozitif oldum arkadaslar NASIL OLUR ARKADASLAR ALLAH ASKINA ?
    Şişlide Galen Lab a git. Tekrardan test ver. Bir önceki testten ve tip 67 den bahsetme. 15 gün sonra test sonucun çıkar. Mavi de iyi bir lab fakat başka bir labda check etmekte fayda var.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

bence siz en başından beri pozitiftiniz ama viral yükünüz az diye testlerde çıkmamış olabilir. 30 saniye veya 10 saniye hiç fark etmez hpv mikro çatlaklardan içeri girer. hem siz hem o pozitifken cinselliğe devam edilmesi de hpv yi devam ettirmiş.

Durum
    Kıdemli Üye

En başından beri mavi de dahil Çeşitli yerlerde negatif çıkmıştı test sonuclarimda. 4 yil önceden bu yana pozitif olduğumu ve çıkmadığını düşünelim. Bu durumda vücudum 4 senedir bunu atamamis demek oluyor. Cinsellik ilk 1 yıl hiç olmadı. Sonraki 2,5 yıl boxer ve kondom ile devam etti... son 6 aydır boxer çıkınca kondom kazaları oldu. Dedigim gibi artık vücudu atmıştır diye düşünüp içimizi rahatlattık. Netice gerçekten o negatif oldu. Ben nasıl pozitif kaldım anlayamıyorum. Bu hpv çok tuhaf. Tum yaptıklarım ve bildiklerim boşa gitti. Cok üzgünüz. Yaşım da var 42 yaşındayım. Korkuyorum ve umutsuzluk yasiyorum

Durum
    Kıdemli Üye

Mesajınızı okuduktan sonra Gelen Lab aradim. Şehir dışına test gönderemiyoruz dediler. Kendi bünyesindeki doktor numuneyi alıyormuş. Ama ben şehir dışındayım. Bulunduğum şehirdeki tekrar baktıralım... Maviyi arayıp bir yanlışlık olabilir mi diye de sordum. Yanlis olma ihtimali yok. Negatiflikte yanılma olabilir ama pozitiflikte yok dedi

Durum
    Kıdemli Üye

Umarim dediğiniz gibi ilerler aksi takdirde bildiğim inamadigim her sey çöpe gitmiş olucak.

Ben asiliydim...

Ilk 1 yıl cinsellik olmadı.

Bu süreçte sigiller alındı, aşılar oldu, ahcc kullandı. Tüm zarar verme ihtimali olan alışkanlıklardan uzak geçen bi 4 yıl. Hatta korona nedeniyle başladığımız sürekli d vitamini takviyelerimiz...

Sonraki 2 buçuk yıl boxer hiç çıkmadı...

Son 6 aydır prezervatif devam...Bu son 6 ayda da viral yük iyice azalmıştır diye düşünüyorum çünkü eşimin sonucu negatif geldi...

Simdi tüm bunlar çöpe gittiyse 42 yaşımdan sonra umudum çok azalmış olucak

Durum
    nasılyani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Yalancı pozitiftik olabilir. Mavi labta pozitif olup diğer lablarda negatif olmak diye bu forumda açılmış başlık bile var.

Durum
    Kıdemli Üye

Cevap veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Gelişmeler oldukça sizlere yazicam.

Durum
    Özel Üye

Bence sıkıntı yok. Tip 67 zaten sorun yaratacak bir tip değil. Bence devlette bir smear ve Hpv testi verin eğer temizse kafanıza takmayın. Tip 16,18,31 dışındaki tipleri çok kafaya takmayın. Daha da geniş tutarsak yüksek riskler hariç diğerlerini kafaya takmayın. 6 ayda bir smear verin yeterli. Boxer vs kullanmayın. Bu sizde stres yapar ve bağışıklığınız düşer. Günde 1 damla D3K2 kullanın ve yaşantınıza odaklanın.