Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tüp bebek sonrası hpv

Durum
    derbeder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Tüp bebek sonrası hpv

Merhaba arkadaşlar sitede çok yeniyim nasıl kullanacağımı yeni öğrenmeye çalışıyorum hikayem şöyle 32 yaşındayım 2014 yılında sevgilim (şimdi ki eşim) sürtünme sonrası makatta 2 adet siğil çıkınca hpv olduğumu öğrendim. O zaman ki doktorum temizledi ve bir daha nüks olmadı. O zaman bilinçsiz davranmışım hiç araştırmadım. Sigara sağlıksız beslenme vs her şeyidevam etti taki 2023 senesi şubat ayına kadar 2021 de tüp bebek yaptırdık 2022 mart ayında rahim ağzı kısalığı nedeniyle ve kanımdaki yüksek enfeksiyon medeniyle hamileliğim sonlandırıldı değresyon geçirdim bu hayatta en büyük isteğim anne olmaktı kızımı bu şekilde kaybettim çünkü son ana kadar bebeğimin kalp atışlarını dinledim. Sonrasında tekrar tüp bebek tedavisi vs yaşadım 2023 şubat ayında transfer oldum sonuç negatif. Bu zamana kadar genital bölgemde herhangi bir şey çıkmadı şubat sonunda bir şey farkettim sivilce gibi 2 dr’a gittim siğil olmadığını söyledi ama içim içimi yiyordu parça alıp patolojiye göndermesini ben istedim ve sonuç hpv. Dr kriyoterapi vs uyguladı bn bitti sanıyorum 6 nisanda hakan hocaya gittim 70 taneye yakın siğil yaktı eşimde birşey yok halen hemen ahcc takviyesine başladım aşı olmak istemedim.2 haftadır ahcc kullanıyorum. Görünürde bir şeyim yok. Ama ben ilişikiye girmekten korkuyorum hakan hoca ilişkiye girebileceğimi söyledi. Eşim çok ısrarcı çünkü o kadar üzülüyorum ki.

Durum
    Kıdemli Üye

Cevap: Tüp bebek sonrası hpv

Çok uzattım kıymetli vaktinizi aldığım için özür diliyorum tek tek hepinizden. Kurtulmamışız demekki ve benim bacağımda yüzümde de düz siğiller çıkar ara ara. Artık her şeyden bıktım gerçekten bazen her şeyi bırakıp kendimi ölüme mi bıraksam diye düşünmeye başladım

Durum
    Pişman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı derbeder Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar sitede çok yeniyim nasıl kullanacağımı yeni öğrenmeye çalışıyorum hikayem şöyle 32 yaşındayım 2014 yılında sevgilim (şimdi ki eşim) sürtünme sonrası makatta 2 adet siğil çıkınca hpv olduğumu öğrendim. O zaman ki doktorum temizledi ve bir daha nüks olmadı. O zaman bilinçsiz davranmışım hiç araştırmadım. Sigara sağlıksız beslenme vs her şeyidevam etti taki 2023 senesi şubat ayına kadar 2021 de tüp bebek yaptırdık 2022 mart ayında rahim ağzı kısalığı nedeniyle ve kanımdaki yüksek enfeksiyon medeniyle hamileliğim sonlandırıldı değresyon geçirdim bu hayatta en büyük isteğim anne olmaktı kızımı bu şekilde kaybettim çünkü son ana kadar bebeğimin kalp atışlarını dinledim. Sonrasında tekrar tüp bebek tedavisi vs yaşadım 2023 şubat ayında transfer oldum sonuç negatif. Bu zamana kadar genital bölgemde herhangi bir şey çıkmadı şubat sonunda bir şey farkettim sivilce gibi 2 dr’a gittim siğil olmadığını söyledi ama içim içimi yiyordu parça alıp patolojiye göndermesini ben istedim ve sonuç hpv. Dr kriyoterapi vs uyguladı bn bitti sanıyorum 6 nisanda hakan hocaya gittim 70 taneye yakın siğil yaktı eşimde birşey yok halen hemen ahcc takviyesine başladım aşı olmak istemedim.2 haftadır ahcc kullanıyorum. Görünürde bir şeyim yok. Ama ben ilişikiye girmekten korkuyorum hakan hoca ilişkiye girebileceğimi söyledi. Eşim çok ısrarcı çünkü o kadar üzülüyorum ki.
    Merhaba geçmiş olsun . Ya benim anlamadığım o kadar doktorun görmediği ni hakan hoca görüyor ve 70 tane diyor ilk deilsin giden her hastasına en az 50 deyip yakıyor. Yani tmm varsa vardır ama 70 tanenin bir tanesinide diğer doktorlar görürdü diye düşünüyorum. Bence Bi başka doktor araştırın hakan hoca güven vermiyor

Durum
    Kıdemli Üye

Teşekkür ederim pişman. Asetik asit ile gösterdi bende gördüm 100 kat yakınlaştırınca tabi ki onlar siğilse eğer ki

Durum
    Kıdemli Üye

Aslında benim burada sormak istediklerim
    1- yıllar sonra genital bölgede çıkması
    2- seneler içinde çok ağır şeyler yaşadım sağlıksız beslendiğim hiç yemek yemeden sadece sigara içtiğim günler oldu neden şimdi çıktı
    3- acaba kullandığım tüp bebek hormon iğneleri mi çıkmasında en büyük etken
    4- eşimde görünürde bir şey yok kondom ile ilişki olabilir mi hakan hoca kondomsuzda ilişki olabileceğini söylüyor
    5- sigara 5 tane içebileceğime kadar söyledi ama ben 2 günde bir va 2-3 tane içiyorum çünkü daha kızımın acısını yaşamadan çok ağır şeyler yaşadım sigara iyi geliyor bana (

Durum
    Ruzgargulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

merhaba, öncelikle çok geçmiş olsun. Her şeyden önce bence biraz pozitif olmaya çalışın. Yalnız değilsiniz, hepimiz burda benzer süreçlerden geçiyoruz. HPV 16 pozitif olduğumu öğrendiğim gün ağzımın her yerinde yara çıktı üzüntüden. Birkaç gün yemek bile yiyemedim. Ama forumdaki negatif hikayelerini okudukça moral buldum ve şimdi ben de artık eskisi gibi takmıyorum. Düşüncem şu: En azından bunu erken evrede fark ettim ve bir şekilde atlatacağım.

Bence şu an tekrar siğil çıkarmanız stres ve üzüntüyle çok alakalı. Ben de aşırı stresli ve üzgün olduğum bir dönemde siğil çıkardım ve o zaman fark ettim hpv olduğumu. Halbuki yıllardır tek partnerim var ve muhtemelen uzun bir süredir pozitiftim ama vücudum bunu baskıladı. Üzüntü ve stres ile bağışıklığım zayıflayınca da semptom verdim. Bence sizde de yaşadığınız süreçler bağışıklığınızın zayıflamasına sebep olmuş olabilir.

Benim de gittiğim tüm doktorlar aktif kondilom yoksa eğer ilişkiye girebileceğimizi söyledi. Fakat forumda pek tavsiye edilmiyor pinpon etkisi olabilir diye, cinsel perhize de girilebilir. Tamamen sizin aranızdaki ilişkiye ve siğil durumunuza bağlı.

2014'te pozitifseniz eğer takipte olmanız gerekirdi aslında. Hiç mi tekrardan smear ve hpv testi vermediniz?

Durum
    Kıdemli Üye

Merhaba rüzgargulu çok teşekkür ediyorum 2014 senesinde sürtünme ile makatımda 2 tane siğil vardı o zaman hiç bir şey bilmiyordum evet hpv onu biliyorum ama testmiş tipmiş bilmiyordum araştırmamıştım açıkcası. 2023 şubat ayında pap smear verdim temiz çıkmıştı. Hpv testi hiç vermedim gittiğim drlar gereksiz olduğunu söylediler. Aklıma takılan daha öneceleri de çok stresli ağlamaktan helak olduğum günler oldu. Eşim de bir şey olmadığı için ahhc vb şeyler tüketmiyor maalesef alkol vs de dikkat etmiyor. Tek başıma dikkat etmek zorunda kalıyorum. Alkol zaten kullanmıyorum. Sigara 1 -2 gğn içmiyorsam sonra ki gün mutlaka 2-3 tane içiyorum. Ahhc dışında propolis ekstresi, c vitamin, yeşil çay ve imuneks kullanıyorum.

Durum
    Şaşkın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Merhaba gecmis olsunn. Malesef aşi da olmayacaksaniz sizin tek basiniza dikkat etmeniz size hic bir fayda saglamaz. Pinpon etkisi devam eder. Siz nasil dikkat ediyorsaniz esinizde ayni sekilde tedaviye baslamali. Ayrica cinsel iliskiye girdiginiz icin yillardir pozitifsiniz. Doktorlar her ne kadar devam edebilirsiniz desede sizin surecten de forumda onlarca kisinin hikayesindende anlasilan cinsel perhiz cok onemli.

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Şaşkın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba gecmis olsunn. Malesef aşi da olmayacaksaniz sizin tek basiniza dikkat etmeniz size hic bir fayda saglamaz. Pinpon etkisi devam eder. Siz nasil dikkat ediyorsaniz esinizde ayni sekilde tedaviye baslamali. Ayrica cinsel iliskiye girdiginiz icin yillardir pozitifsiniz. Doktorlar her ne kadar devam edebilirsiniz desede sizin surecten de forumda onlarca kisinin hikayesindende anlasilan cinsel perhiz cok onemli.
    Teşekkürler şaşkın. Ben zaten biliyorum eşiminde benimle birlikte tedavi olması gerektiğini ama onda görünür hiç bir şey olmadığını söyledim. Erkeklere yapılan testin de güvenilir olmadığı söyleniyor. Yıllardır pozitifsem neden belirti vermedi. İlk defa genital gölgemde siğil çıktı çünkü

Durum
    Şaşkın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı derbeder Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler şaşkın. Ben zaten biliyorum eşiminde benimle birlikte tedavi olması gerektiğini ama onda görünür hiç bir şey olmadığını söyledim. Erkeklere yapılan testin de güvenilir olmadığı söyleniyor. Yıllardır pozitifsem neden belirti vermedi. İlk defa genital gölgemde siğil çıktı çünkü
    Bağısikliginiz bu donemde daha fazla dusmustur belki. Ya da aldiniz ama uykudaydi soz konusu hpv olunca tek bir neden sonuc iliskisi olamiyor malesef. Doktor boyle soylemisti. Siz moralinizi bozmayin tedavinize baslayin esiniz rahat cunku erkekte sigil disinda sıkınti yaratmiyor. Kadinlarda durum ayni degil. Bu yuzden onun tedavi olmamasi onu degil sizi koti etkiler. Aman ihmal etmeyin ama kafayada cok takmayin.