Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: hpv şüphesi

Durum
    sellymelly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

hpv şüphesi

Merhabalar herkese, benim hikayem biraz uzun ancak sizlerin desteğine çok ihtiyacım olduğu bir dönemdeyim. Şubat ayının başında iç bacak bölgemde sağ tarafta 4, sol tarafta 1 tane olmak üzere yüzeyi pürüzsüz, toplu iğne başı gibi küçük, küme halinde değil tek ve beyaz renkli, neredeyse tamamen et benine benzeyen oluşumlar farkettim. O sıralar çamaşırıma nioli yağı damlatıyordum, inanılmaz bir genital kaşınmayla birlikte bunların çıktığını görünce alerji sandım ve yağı damlatmayı bıraktım. Yağı bir de koluma damlatıp alerji olup olmadığını anlamak istedim ve kolumda da aynı şekilde müthiş bir kaşıntıyla birlikte kabarcıklar yaptı. Yağı bırakınca genital kaşıntım geçti ancak bu oluşumlar geçmedi. Ne bir ağrı sızı, ne de başka bir şikayet göstermedikleri için pek de önemsemedim açıkçası. Sonrasında kafama takılmaya başladı ve araştırmaya başladığımda bunların hpv siğili olabileceklerini öğrendim. Siğillerin hızlı bir şekilde çoğaldıklarını öğrendiğim için bir müddet beklemek istedim bendekiler çoğalacak mı diye. 3 ay oldu hala bir çoğalma söz konusu değil. Ayrıca ben siğil olmadıklarını düşündüğüm için iki kez jiletle kıllarımı da aldım, yine bir yayılma olmadı. Sol taraftaki tek bir tanesi de geçen ay kocaman bir sivilceye döndü ve patlayınca o oluşum da kayboldu gitti. Artık hpv şüphesinin kafamı kurcalamasına dayanamadım ve dün devlet hastanesinde bir jinekoloğa gittim, bacak aramda oluşumlar var dememle birlikte uzan bi bakalım demesi bir oldu ve görür görmez siğil olmuş dedi. Smear alalım bi dedi ama regl akıntım bitmediği için Smear alamadı. Hpv mi yani hocam dedim e yani siğili hpv yapar gibi bir cevap verdi. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü çünkü hpv çıkmayacağından basit bir et beni falan olduğundan çok emindim. Doktorun inanılmaz rahat tavırları da bir garip geldi. Hpv testi yaptırmalı mıyım dedim 20 yaşındasın teste gerek yok dedi, siğiller için krem yazdı. Peki aşı? Dediğimde ise sen ve partnerin isterseniz vurdurabilirsiniz dedi. Ben doktorun yaklaşımından hiç emin olmadığım için bir de cildiyeye randevu almak istedim. Pazartesi ona da bir göstericem. O da siğil bunlar ve evet hpv sin derse ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Smear testinde hpv olup olmadığım kesin bir şekilde çıkıyor mu yoksa ekstra hpv testi mi yaptırmalıyım kesinleşmesi için? Devlet hastenelerinde hpv testi yapılıyor mu? Ben şu an hpv isem siğilleri tedavi ettirmek dışında başka yapacağım bir şey yok mu basit bir şey mi bu? 2 yıldır düzenli bir partnerim var ve onda hiçbir şekilde siğil yok, dün doktor partnerinde de kesin vardır dedi ancak yok. Biz korunmasız birlikte de olduk bu oluşumların çıkması sürecinde. Hpv isem onda neden siğil oluşmadı? 2 yıl önce başka birinden bulaşmış ve şimdi baş göstermiş olabilir mi? Kafamda bir sürü soru var ve kafam patlayacak gibi hissediyorum gerçekten. Henüz 20 yaşındayım ve böyle bir şeyle karşılaşmak beni çok sarstı. Yardımcı olabilirseniz çok sevineceğim, şimdiden teşekkür ederim.

Durum
    Şaşkın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: hpv şüphesi

Bunu ogrenmenin tek yolu hpv testi yaptirmak. Devlet yapar ama sonuc 2 aya anca cikiyor 4 ay olup sonucu gelmeyen bile biliyorum. O yuzden ozel hstane ya da muayene ucreti vermeden her hangi bir labaratuvara test ucretini vererek hpv testi yaptirin. 1 haftaya ogrenirsiniz. Smearle hpv belli olmaz

Durum
    sellymelly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

@Şaşkın, teşekkür ederim geri dönüşün için

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

merhaba, siz hpv iseniz neden onda siğil oluşmadının cevabı şu: belki de o, siğil yapmayan hpv türü taşıyordur. bu şekilde olursa çoğu kişi hpv olduğunu anlamadan sadece bulaştırıyor ve kendinde de hpv oldugunu bilmiyor. ayrıca düzenli bir partneriniz olup da iki kişiden biri hpv ise, öbürünün olmama şansı yok. prezervatif bile tam korumuyor ki hadi diyelim her zaman prezervatif kullandınız; yine de %50-60 risk var.

Durum
    Nohpvnocry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Üzerinin parlak olmasından bahsetmeniz bunların moskullum olabileceği kanaatini uyandırdı bende. Test yaptırmak en iyisi

Durum
    Nohpvnocry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Molluskum*

Durum
    HpvSoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Molluskum onlar kesip içini bosalt.Ama jilet kullanma.icini de peçete bastırıp bosalt virüs ici.Cevreye sicrarsa artar

Durum
    Kıdemli Üye

Jinekolog kısmını okumadım sigil dediyse dermatologa git emin olmadan kesme hpv kesince yayılır.Molluskum patlar hpv patlamaz karışık resmen yazdiklarin

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı HpvSoru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Molluskum onlar kesip içini bosalt.Ama jilet kullanma.icini de peçete bastırıp bosalt virüs ici.Cevreye sicrarsa artar
    Molluskum derse doktor bu şekilde yapabilirsin ama hpv mi molluskum mu emin olmadan yapma

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı HpvSoru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Molluskum derse doktor bu şekilde yapabilirsin ama hpv mi molluskum mu emin olmadan yapma
    bence hiçbir şekilde bu şekilde yapmasın. molluskumlar da da kriyoterapi yapılıyor.

Bu Konu için Etiketler