Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ben de aranıza katıldım tip6 :(

Durum
    hofpuf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ben de aranıza katıldım tip6 :(

Merhaba herkese...
    28 yaşında bir kadınım, ocak ayındaki yaşadığım iliskiden sonra nisan ayında duş esnasında genital bölgede bazi kabartilar hissettim ve ilk aklıma gelen başıma gelmiş oldu. Ertesi gün ilk iş Beşiktaş'ta bulunan ota jinemed hastanesine gittim. Doktor HPV olduğunu doğruladı. Smear ve hpv tiplemesi için suruntu aldı. Ölü gibi hissettim... Tüm duygularım alınmış, sanki ben yasamiyordum. Bana bulaştıran kişi de başta bende yok dese de incelediginde et beni sandığı birşey olduğunu dogruladi. Onemsizdi artik. Sonuçlar 1 hafta içinde çıktı ama o 1 hafta 1 yıldı benim için beklemek ve daha önemlisi bir başına beklemek. Hic birşey yapmadan durmaktansa en azından aşı olayım mental olarak bu bataktan çıkayım dedim ve ayni gun gardasil 9 oldum. 1 hafta sonunda smear testim negatif ve tip olarak tip6 saptandı. İlk gunler heryerde herşeyi okumaktan ve korkudan mahvoldum. Bu forumla karşılaşana kadar. Mental anlamda çok yardımı oldu buradaki insanların ve uye olup ben de deneyimimi paylasmak istedim. Test sonucunu konusmaya gittigimde doktorum uyutarak koter yapacagiz dedi ve bu beni cok korkuttu. Bu işlemi bu sekilde anestezi altında yapmak istemedim. Bu süreçte elimde vitabioticsin immunace ve osteocare isimli takviyeleri vardi onlari kullanmaya ve chado markasinin immun cayina (icerisinde shitake mantari dahil bircok bitki var) basladim ve beeo markanin propolisini gunde 15 damla meyve suyu icine katarak kullanmaya basladim. Dr. Saraçoğlu'nun genital sigillerle alakali bir videosunu gordum.orada agizdan alinirken sigil uzerine pamukla 1 ay kadar uygulayin onerisi vardi. 3 haftadir iciyordum yaklasik 5 gundur kulak pamuğu ile sigillerin uzerine uyguluyorum yanma vs olmadi. Vajina dudaklarinda bulunan karnabahar seklinde olusumlar vardi bir tanesi büyüktü doktor dikis atabiliriz demisti 🥺 o cok küçüldü sevindirici bir sekilde ucte biri oldu neredeyse. İc kisimda olan baska bir sigildeyse ilk kez bu aksam kararma oldugunu gordum ve bunun iyiye isaret olduğunu dusunerek yazmak istedim. Levent doktorun oldukca tavsiye edildiğini goruyorum ilk is randevu alip gideceğim. Umarım ilerideki süreçte daha olumlu şeyler yazarim. Sağlıcakla kalın...

Durum
    Şaşkın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Ben de aranıza katıldım tip6 :(

Merhabar gecmis olsun. Forumda her tecrube detayli aktarilmis hepimiz bunlardan faydalaniyoruz. Tip 6 risksiz bir tip sadece sigil yonunden dezavantajli. Benim tavsiyem kendiniz mudahale etmeyin kesin sonuc icin doktora gidin.

Durum
    Yeni Üye

Teşekkürler. Levent Türk Hoca'dan randevu aldım. Cmt gunu koter işlemi yapılacak. Süreçle alakalı ilerleyen zamanlarda yazarım sanırım.

Durum
    Yeni Üye

Merhaba tekrardan, kendi sürecimi paylaşacağım demiştim. 4 gün önce sigillerim koter ile yakıldı. Dış kısımdakiler çabuk iyileşti ama vajinanin iç dudak kısmindakiler yara gibi oldu günlük kremlerimi kullanıyorum umarım yakın zamanda geçer. Sanirim bir adet siğil gozden kaçtı kontrole gittiğimde onu da yaktiracagim. Bu süreçte time health marka AHCC kullanmaya başladım. Yeşilçay sevmediğim icin ocean marka yeşilcay kapsülü kullaniyorum. Doktorum kremlerden sonra bitkisel bir yağ karışımı onerdi ona başlayacağım. Ama olumsuz bir durum başıma geldi. @şaşkın in dedigine geldim propolisi siğil üzerinde yaklaşık bir hafta kadar kullandım bir yan etkisi olmadı hatta 2 siğil düştü ama sonrasında alerji oldu inanılmaz bir kaşıntı ve kızarıklık oldu. 1 haftadır zindan oldu hayat sonra doktora gittim onun verdiği kremlerle rahatladim. Bir daha asla 🙅 şuan korkudan içemiyorum bile.

Durum
    Berree - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı hofpuf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba tekrardan, kendi sürecimi paylaşacağım demiştim. 4 gün önce sigillerim koter ile yakıldı. Dış kısımdakiler çabuk iyileşti ama vajinanin iç dudak kısmindakiler yara gibi oldu günlük kremlerimi kullanıyorum umarım yakın zamanda geçer. Sanirim bir adet siğil gozden kaçtı kontrole gittiğimde onu da yaktiracagim. Bu süreçte time health marka AHCC kullanmaya başladım. Yeşilçay sevmediğim icin ocean marka yeşilcay kapsülü kullaniyorum. Doktorum kremlerden sonra bitkisel bir yağ karışımı onerdi ona başlayacağım. Ama olumsuz bir durum başıma geldi. @şaşkın in dedigine geldim propolisi siğil üzerinde yaklaşık bir hafta kadar kullandım bir yan etkisi olmadı hatta 2 siğil düştü ama sonrasında alerji oldu inanılmaz bir kaşıntı ve kızarıklık oldu. 1 haftadır zindan oldu hayat sonra doktora gittim onun verdiği kremlerle rahatladim. Bir daha asla 🙅 şuan korkudan içemiyorum bile.
    Merhaba ben de levent hocaya gidicem memnun kaldınız mı lokal olarak uyuşturup mu yapiyor koteri

Durum
    Yeni Üye

Evet lokal olarak iğne ile uyuşturup koter işlemini yapıyor sonrasında da yakılan yerlere D vitamini enjekte ediyor. Ben islem öncesi çok gerildim neden bilmiyorum. O kadar gerek yokmus. Hızlıca yakma işlemi yapıldı. Şuan bir sıkıntım yok. Ben süreç olarak memnun kaldım.

Bu Konu için Etiketler