Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Devlette koter tedavi sureci

Durum
    hayallamya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Devlette koter tedavi sureci

Dostilerim günaydın, yaklaşık 1 saat önce koter işlemim yapıldı ve tüm gelişmeleri yavaş yavaş da aktarmak istiyorum buraya. Ne yapacağını bilemeyen dostlarım lütfen birbirimize ulaşalım, hemen ay ben kesin kanserim diye endişelenmeyelim, googlelarsanız kesin kansersiniz çünkü. Ben de henüz test yaptırmadım aylar sonra yaptırmayı düşünüyorum. Koteri de siğillerim daha fazla çoğalmadan ve yükü artırmadan doktorumla beraber bir an önce yapılması kararı aldık. Ben hakkında; 21 yaşındayım, kadınım, sporcuyum, yememe içmeme de dikkat eden bir insandım, parti desen full time vardı, ama artık hpvli bir birey olarak erken olgunlaşmak zorunda kaldım çünkü sorumluluklarım var artık. Sigara sosyal içiçiydim. Öğreneli 2 hafta oluyor ve öyle bir yok ettim ki onu artık asla diyorum. Aslında bu hastalık bizi mecburen sağlıklı yaşatıyor bardağın dolu tarafından bakarsak. Okuyan bir kişinin bile içini bir nebze rahatlatabilirsem ne mutlu bana. İlk öğrenen herkes gibi sonsuz bilgi okyanusunda boğuldum, nereden başlayacağımı bilemedim, maddi olarak özelde yaptırmaya gücüm olmadığı için ben öleceğim galiba triplerine girdim, ama hepsi boş. Sakin olun. Devlette jinekoloğa muayene oldum ve 2 gün sonrasına koter verildi ve bugün yapıldı. Doktorum çok şükür ki ilgili, 10 gün sonra tekrar kontrole çağırdı ve bir 10 gün sonra daha kontrole gideceğim. Lokal anestezi öncesi bir güzel batikonlanıyorsunuz daha sonra anestezi iğnesi yapılırken dudak kısmında canımdan can aldı acıdan öldüm sandım ama o da geçiyor. Yakılırken hissetmiyorsunuz. 3 tane vajina girişinde, 4 tane de vulvada vardı totalde bu yolculuğa 7 siğille başlamış oldum ve inanıyorum ki azala azala bitireceğim. Doktorum fucidin krem ve hametan verdi iyileşme süreci için. Siğiller belki tekrar edecek belki etmeyecek bilmiyorum ama umarım etmeyecekler ben kendime iyi bakıcam sözleşme yaptık bedenimle. Çok güçlüyüm. Artı olarak mantarım da var bir yandan onun için de mevcut tedavilere devam edeceğim. Ne olursa olsun ben bunu erken farkedip tedaviye başladım ve hayat devam ediyor. Demem o ki stres içinde ne yapacağını bilemeyen dostlarım, sağda solda başı kopmuş tavuk gibi koşturan arkadaşlarım(2 gün öncesine kadar ben de öyleydim&#128517 , lütfen bana mesaj atın birbirimize destek olalım bu süreçte. Çünkü ben de oldukça yalnız hissediyorum hastane köşelerinde tek başıma beklerken. Hepsi geçecek bir gün buraya hepimiz negatifiz yazıları yazacağız. No pain no gain her gün aktif olalım ve hpvnin kıçına bir tekme atalım. Takviye olarak da her gün düzenli çörekotu bal karışımı, ekinezya çayı, dukan birası, imutor kompleks(yorumları iyiydi baya ahcc gücüm şuan yetmediği için bununla takılıcam), propolis, ev yoğurdu, mutlak yeşilçay, artı olarak kefiri de rutinime ekleyeceğim. Kalan sürecimi aktarıyor olacağım hoşçakalın

Durum
    nasılyani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Devlette koter tedavi sureci

Geçmiş olsun. Doğru yoldasınız. Kafanızdan Hpv fikrini atın. Spora, hayata, işinize odaklanın. Hepsi geçecek. Ayrıca Gardasil 9 aşınızı olmanızı öneririm. Mevcut siğilleri yok etmiyor ama yeni siğil oluşumunu önlemede ve hpvnin vücuttan temizlenmesinde etkin olduğunu gösteren yayınlar var.

Durum
    Tecrübeli Üye

Teşekkür ediyorum, çok kolay olmayacağının da bilincindeyim ama elbette bir gün atlatacağız. Aşıyı da çok istiyorum ama seçimleri bekliyorum biraz siyasi konuşmayalım şimdi tabi de vaatlerde ücretsiz hpv aşıları mevcut Allah büyük. Hemen hayata geçerse bu vaat, ilk iş koşa koşa gidip aşı olacağım

Durum
    Yeni Üye

Aşıyı maddi sıkıntıdan dolayı olmuyorsanız anlarım. Fakat seçimden sonra dolar euro uçuşa geçince aşıya yüzde 100 zam da gelebilir. Şahsi görüşüm aşının kısa vadede ücretsiz olacağını sanmıyorum. Bence zaman kaybetmeyin.

Durum
    Tecrübeli Üye

Merhaba, evet biraz maddiyattan dolaylı ertelemek zorunda kalıyorum. En erken yazın aşı işine girişebilirim onun dışında söylediğim gibi bennce seçimde güzel şeyler olacak hissediyorum hastalığı da atlatacağız, Türkiye’de çok güzel bir yer olacak. Aşı ücretsiz olduğunda buraya koca bir başlık açacağım!

Durum
    Tecrübeli Üye

arkadaşlar selam, kontrolden çıktım şimdi aşağısı tertemiz, nükseden bir şey yok çok şükür. Sigaradan 40 gündür uzağım, düzenli spor salonuna gidiyorum her gün, boşluklarımda yürüyüş yapıyorum, takviye kullanmıyorum şuan ahcc tarzında, protein ağırlıklı beslenip, bol su içip kendime çok iyi bakıyorum. Ama bunların en başı bence sağlam psikolojidir; içtiğim suyu bile şifa olarak düşünüp vücuduma her seferinde ben sağlıklıyım sinyalleri gönderiyorum bedenim de zihnime göre hareket ediyor. Her şeyin başı pozitiflik

Durum
    Yeni Üye

Hastanede B12 ve D vitamini düzeylerine baktırmanı tavsiye ederim. D vitamini 50 üzeri, B12’yi 500 üzeri tutmak hpvyi vücuttan atmada oldukça etkili. Bütün tedavileri uygulayıp siğillerden kurtulamayan kişilerde genelde d vitamini çok düşük çıkıyor ve bütün uğraş boşa gidiyor. İmmutor kompleksi de beta-glukan ve propolis içeriğinden dolayı almanı tavsiye ederim.

Durum
    Tecrübeli Üye

Çok kıymetli bir bilgi, daha önce denk gelmemiştim forumda ya da herhangi bir yerde. Çok çok teşekkür ederim en kısa sürede baktıracağım değerlerime

Durum
    Tecrübeli Üye

Arkadaşlar merhabaaaaa, ben 27 Nisan’da koter yaptırdım ve yaklaşık 4 ay sonra genitalimde bir şeyler gördüm ve doktora gitmeye karar verdim. Doktorcuğum 1 adetinin siğil olduğunu ve diğer kalan küçük küçük sivilcemsi şeylerin molluscum olabileceğinden bahsetti. Hemen ona da baktım o da bir cilt hastalığı imiş dağ ayısıyla mı beraber oldum inanın bilmiyorum kendimi daha yeni sakinleştirebildim. Her ne ise 4 Eylül’de tekrar koter olacağım doktor o diğer küçük sivilcemsi çıkıntıları da yakarız söndürürüz dedi. Süreç baştan başlıyor diye üzüntü çökmüştü ama çok şükür ki ahcc kullanmaya başlıyorum eylülden itibaren. Gardasilin de ilk dozunu olacağım bu hafta. Yenicem seni oğlum

Durum
    Tecrübeli Üye

Bu arada o siğilin çıkmasında bağışıklığıma hak veriyorum rutinim biraz bozulmuştu. Doğum günüm, düğünler vs girdi aralara sigara alkol kaçtı biraz. Neyse şimdi kefir, yeşilçay abanarak ve ahcc kullanarak hayatıma devam edeceğim. Hepimizin kolaylıkla bu virüsü atıp gitmesini diliyorum, forumdaki herkese kocaman sevgiler🤍✨

Bu Konu için Etiketler