Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Anal siğil

Durum
    Şaşkın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Anal siğil

Alıntı Lıly Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle söyliyim 8 aydır hiç siğilim yok çok şükür doktora düzenli kontrole gittim o da yok dedi ama hiç anaskopla bakmadı şimdi kendim endişeleniyorum ya varsa diye sanırım idea kliniğe randevu alacağım
    Bana kalirsa da yok ama git icin rahat etsin bence

Durum
    Purplecrystal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Bunu bilemeyiz işte ideaya git baktır fiyatıda makul. biz var ya da yok desek doğru olmaz sen git baktır içindeki kuşkunu yok et hayatına bak 🌸

Durum
    Ekinegemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

ArananADAM makat içindeki siğiller ağrı, kanama yapmaz. Anüs bölgesine çok yakın ise kaşıntı yapabilir. Fakat anal kanalın arkasında yani anüsün iç bölgesinde rektumun başlangıcında ise Akıntı yapabilir ama bu çok düşük bir ihtimal. Ben de hiçbir zaman akıntı olmadı ben sadece dış çevrede vardı ve geçmişti diye kontrol amaçlı kolonoskopi yaptırdım bir de ne göreyim içerisi dışarısından beter. Eğer bu tür şüpheleriniz varsa anal kanala baktırın. Rektal muayene (parmak ile muayene veya Anüse parmak sokmak) bununla maalesef anlaşılmıyor siğilin var olup olmadığı.

Durum
    Kıdemli Üye

ek bilgi ekleyeyim anal kanala kriyoterapi yapılmıyor en uygun yolu genelde koter. Koter de ise siğiller dış anüse yakın ise 1 hafta dışkılama esnasında acı yaşayabiliyorsunuz ama anal kanalın arkasında ise %30-40 acı çekiyorsunuz veya hiç çekmiyorsunuz.

Durum
    ArananADAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ekinegemen makat içindeki siğil ağrı yapıyor mu. Ben basur diye gittim ama birşey yok dediler kloskopi ye gönderdiler içerde siğil olsa agrı kaşıntı kanama yapamarmı acaba

Durum
    ArananADAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Makatda çok ağrı var doktor mr çekti elle 2 kere kontrol yaptı. Birşey yok dedi ne kadar çok agrı çektiğimi görünce kloskopi yaptır dedi EKG röntgen kan tahlili verdi yaptır dedi

Durum
    Canerr7899 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Ekinegemen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçeride var derken kolonoskopi ve rektoskopi ile baktırdım. Varlığını anlamadım sadece önlem için baktırdım varmış.
    İçerde ki siğilleriniz ne kadar derinde acaba anoskop yaptırmadan mı direkt kolonoskobi ve retroskobiyle baktırdınız benim duyduğum makat girişinin bir kaç cm ilerisinde çıkıyor daha ötede çıkmıyor

Durum
    Lıly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Merhaba arkadaşlar bugün idea kliniğe gittim ve anaskopla içine baktırdım doktor bir şey olmadığını söyledi. Neden bilmiyorum içim rahat etmiyor, aranızda anaskopla baktıran idea kliniğe giden var mı? İçim rahat edebilir mi?

Durum
    Kıdemli Üye

Lily bence bakıldıysa ve yoksa daha kurcalama cidden Lslsösşwçsşşs içimde o kadar çok yaygınmış ki doktor kolonoskopide göremediğimiz kadar fazlaydı o yüzden dikiş atmak zorunda kaldım dedi şuanda anal kanalımın içinde sayısız dikiş var

Durum
    Kıdemli Üye

yanlış anlaşılma olmadan düzelteyim dikişte kastım anal kanalda fazla olunca doktor o bölgelere dikiş atmış temziledikten sonra yani makat deliğine değil