Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Şişmiş lenf bezleri-hpv-hsv

Durum
    decameron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Şişmiş lenf bezleri-hpv-hsv

Merhaba arkadaşlar benim hikayem biraz uzun.
    2017 ocak ayında kasıklarımda başlayan ağrılar sebebiyle epey doktorlara gittim.
    Testislerimde vardı daha çok ağrı ve ürologlarla çok fazla uğraştım.
    Bu arada penis ve çevresinde uçuk gibi şeyler çıkmaya başladı. 2017 Ocak-şubat civarları.
    Kız arkadaşımda hpv 18 olduğu tespit edildi ve o zaman bende de var diye düşündük ama bu uçuklar hpvden değildi.
    Araştırdım ve hsv olabileceğine karar verdim. Siğil hiç çıkmadı bende 7 aydır,sadece ara ara uçuk gibi şeyler. Ama kız arkadaşımda hem siğil hem uçuk görünüyordu.
    Herneyse,kasıklarımdaki ağrıların sebebini ocaktan-hazirana kadar öğrenemedim ve en son kasık ultrasonuyla reaktif lenf nodlarımın görüldüğü söylendi. Biz biraz korktuk ilaçlar kullanıldı geçmedi. Şişlik dışardan belli olmuyor ama ağrı yapıyor pantolon ve kemer takınca. 15 haziran gibi ultrason sonuçlarımdan sonra boğazımda da kötü ağrılar başladı ve 1.5 ay oldu boğazımda da ağrılar hala devam ediyor. Benden 1 hafta sonra kız arkadaşım da boğaz ağrısı şikayetinden bahsetti.
    Kız arkadaşımda CIN 2 çıktı bu süreçte. Ayrıca onun tedavisiyle uğraşıyoruz . Onun da boğazları benimle aynı süreçten 1.5 aydır ağrıyor. Boğaz ultrasonu çekildim ve orada da şişmiş reaktif lenf nodları var diye gözüktü.
    Sizce bunlara sebep olan şeyler neler hpv mi hsv mi başka enfeksiyonlar mı? HIV testi olduk ikimiz de negatifiz. Ama bu
    boğaz ağrıları bizi korkutuyor,takılma hissi,sık sık şişme hissi,sol gırtlak tarafında ağrı. Lenf şişmesi mi bunlara sebep oldu diye düşünüyoruz ve doktorlardan net bi çare bulamıyoruz.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Şişmiş lenf bezleri-hpv-hsv

Alıntı decameron Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar benim hikayem biraz uzun.
    2017 ocak ayında kasıklarımda başlayan ağrılar sebebiyle epey doktorlara gittim.
    Testislerimde vardı daha çok ağrı ve ürologlarla çok fazla uğraştım.
    Bu arada penis ve çevresinde uçuk gibi şeyler çıkmaya başladı. 2017 Ocak-şubat civarları.
    Kız arkadaşımda hpv 18 olduğu tespit edildi ve o zaman bende de var diye düşündük ama bu uçuklar hpvden değildi.
    Araştırdım ve hsv olabileceğine karar verdim. Siğil hiç çıkmadı bende 7 aydır,sadece ara ara uçuk gibi şeyler. Ama kız arkadaşımda hem siğil hem uçuk görünüyordu.
    Herneyse,kasıklarımdaki ağrıların sebebini ocaktan-hazirana kadar öğrenemedim ve en son kasık ultrasonuyla reaktif lenf nodlarımın görüldüğü söylendi. Biz biraz korktuk ilaçlar kullanıldı geçmedi. Şişlik dışardan belli olmuyor ama ağrı yapıyor pantolon ve kemer takınca. 15 haziran gibi ultrason sonuçlarımdan sonra boğazımda da kötü ağrılar başladı ve 1.5 ay oldu boğazımda da ağrılar hala devam ediyor. Benden 1 hafta sonra kız arkadaşım da boğaz ağrısı şikayetinden bahsetti.
    Kız arkadaşımda CIN 2 çıktı bu süreçte. Ayrıca onun tedavisiyle uğraşıyoruz . Onun da boğazları benimle aynı süreçten 1.5 aydır ağrıyor. Boğaz ultrasonu çekildim ve orada da şişmiş reaktif lenf nodları var diye gözüktü.
    Sizce bunlara sebep olan şeyler neler hpv mi hsv mi başka enfeksiyonlar mı? HIV testi olduk ikimiz de negatifiz. Ama bu
    boğaz ağrıları bizi korkutuyor,takılma hissi,sık sık şişme hissi,sol gırtlak tarafında ağrı. Lenf şişmesi mi bunlara sebep oldu diye düşünüyoruz ve doktorlardan net bi çare bulamıyoruz.
    Merhabalar,

Şimdi ben doktor değilim ama şöyle düşündüm belki hpv oral yolla bulasmıs olabilir birbirinize... Ve dogal olarak agız ve bogaz cevresınde olabılır ama bu dusuk ıhtımal fakat doktorlar en iyisini bilir durumla ılgılı tabi. Benimkisi sadece basit bir seçenek ihtimali.

Durum
    blackswan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

boğaza kamerayla baktılar mı? bakınca görülüyormuş lezyon varsa. yoksa larenjit gibi bahsettiğiniz belirtiler, kız arkadaşınıza da bulaşması kolay olur yani.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı blackswan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    boğaza kamerayla baktılar mı? bakınca görülüyormuş lezyon varsa. yoksa larenjit gibi bahsettiğiniz belirtiler, kız arkadaşınıza da bulaşması kolay olur yani.
    o sekilde kamerayla baktıran varmı ya nası bişey oluyor o biraz anlatsın

Durum
    Kıdemli Üye

@hepeve, ben korkup baktırmıştım şöyle oluyor, önce bi madde sıktırıyolar burnuna böyle yakıcı mentol gibi bi şey, anestezik etkili. yutma ya da yut diyolar o sıvıyı. uyuşuyor burnun boğazın. minik tel gibi bi şeyin ucunda kamera var, karşıda da koca ekran. doktor ordan girip anlatıyor bak bu böyle buranda bu var şuranda şu var (-hocam şu dilimin arkasındaki v şeklindeki şişlikler? +o hepimizde var çocuğum) şeklinde diyaloglar. bakıyolar ses tellerinin bittiği yere kadar sanırım. alanı neresiyse komple bakıyolar işte ağız burun kulak. sıkıntısız bi işlem

Durum
    sfnyc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye
    Nereden
    SF

doktor gibi yorum yapmak sacma olur tabi ama kisisel gorusum hpv den dolayi olmadigi.
    hastaligin nuksettigi ve kafayi yedigim zamanlarda yerli yabanci bir suru dokuman okudum bu veya buna benzer tek bir hikaye gormedim. baska doktorlari da ziyaret edin istiyorsaniz.

maksimum kucuk dil cevresinde olabiliyordu, ordan suphelendigimde doktordan yardim istedim. doktor erkekti ve biraz -o sigil oraya nasil indi- sorusu kafasinda canlanarak benden iki adim uzak durdu neyse ki ne o ne ben korktugumuz seyle karsilasmadik

Durum
    Kıdemli Üye

@sfync, homofobik doktor etiği koktu her yer mis gibi ımmh shdhdj

Durum
    sfnyc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye
    Nereden
    SF

@sfync, homofobik doktor etiği koktu her yer mis gibi ımmh shdhdj
    instagrama önlükle foto atip genç,karizmatik,doktor imaji ile kızlari en derin yerinden vuranlardandı

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı sfnyc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    instagrama önlükle foto atip genç,karizmatik,doktor imaji ile kızlari en derin yerinden vuranlardandı
    of en sevdiğim jahdhd

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

@hepeve, ben korkup baktırmıştım şöyle oluyor, önce bi madde sıktırıyolar burnuna böyle yakıcı mentol gibi bi şey, anestezik etkili. yutma ya da yut diyolar o sıvıyı. uyuşuyor burnun boğazın. minik tel gibi bi şeyin ucunda kamera var, karşıda da koca ekran. doktor ordan girip anlatıyor bak bu böyle buranda bu var şuranda şu var (-hocam şu dilimin arkasındaki v şeklindeki şişlikler? +o hepimizde var çocuğum) şeklinde diyaloglar. bakıyolar ses tellerinin bittiği yere kadar sanırım. alanı neresiyse komple bakıyolar işte ağız burun kulak. sıkıntısız bi işlem
    ciddimisin yaaa asıl dün yazdıgın korku gerilim aksiyon buymus asdjrjjdfjkdl teşekkürler @blackswan :*

Bu Konu için Etiketler