Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Goguste (memede) hpv olurmu ?

Durum
    Bade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Goguste (memede) hpv olurmu ?

Suan bir seyler fark etdim gogus ucunda beyaz bir hisse vardi.hpv olma olasiligi ne dakadar ola bilir ? Of ya bir ora kalmisdi.bu konuda bilgisi olan lutfen yazsin

Durum
    blackswan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Gogusde (memede) hpv olurmu ?

memede olmaz diye biliyorum ben.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Olmaz. Bade lütfen türkçe yazarsan.. Kurduğun cümleleri düzeltme gereksinimi duyuyorum. Lütfen özenli kullanalım forumu.

Durum
    Banlı Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olmaz. Bade lütfen türkçe yazarsan.. Kurduğun cümleleri düzeltme gereksinimi duyuyorum. Lütfen özenli kullanalım forumu.
    Tamam daha ozenli olurum.netde okudum memede hpv goruluyormus.bir kadin yazmisdi memesinde hpv sonuclu kondilom yarandigi icin cocuguna sud veremiyormus(((

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Bade Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamam daha ozenli olurum.netde okudum memede hpv goruluyormus.bir kadin yazmisdi memesinde hpv sonuclu kondilom yarandigi icin cocuguna sud veremiyormus(((
    4 yıl önce yazılmış bir soruyu gördün muhtemel. sana şöyle açıklayayım:

"Siğiller, derinin üst tabakasına ya da mukozaya yerleşen humman papiloma virüs (HPV) olarak bilinen bir virüse ait enfeksiyonlardır. Siğillerin şekli bulundukları bölgeye ve siğilin tipine göre değişiklik gösterir. Siğiller genellikle deriye benzer renkte kabarık, nasır görünümünde ve sert yapıdadırlar. Siğiller 4 ana grupta değerlendirilir."

yani o posttaki çocuğunu emzirme sıkıntısı yaşayan kadının siğili, bizim bildiğimiz genital siğillerden değil. tüm siğiller hpv'den kaynaklı ancak bunların milyon tane tipi var. genital bölgede çıkanlar da bizim haşır neşir olduğumuz 6 ve 11.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı blackswan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 yıl önce yazılmış bir soruyu gördün muhtemel. sana şöyle açıklayayım:

"Siğiller, derinin üst tabakasına ya da mukozaya yerleşen humman papiloma virüs (HPV) olarak bilinen bir virüse ait enfeksiyonlardır. Siğillerin şekli bulundukları bölgeye ve siğilin tipine göre değişiklik gösterir. Siğiller genellikle deriye benzer renkte kabarık, nasır görünümünde ve sert yapıdadırlar. Siğiller 4 ana grupta değerlendirilir."

yani o posttaki çocuğunu emzirme sıkıntısı yaşayan kadının siğili, bizim bildiğimiz genital siğillerden değil. tüm siğiller hpv'den kaynaklı ancak bunların milyon tane tipi var. genital bölgede çıkanlar da bizim haşır neşir olduğumuz 6 ve 11.
    Evet allahın belası lanetsiğiller ashsndndkldj

Durum
    Kıdemli Üye

@hepeve, hem de ne bela

Durum
    Banlı Üye

Alıntı blackswan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @hepeve, hem de ne bela
    Sen dediyin gibi ola bilir ama ben bir post daha gordum netde o da doktorlarin memede yapan sigillerin kasnere donuse bileceyini tipki gental bolgede olanlar gibi ve bunun icin asi yapacaklarini yaziyorlardi.ben onlarin yalancisiyim )))

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Bade Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen dediyin gibi ola bilir ama ben bir post daha gordum netde o da doktorlarin memede yapan sigillerin kasnere donuse bileceyini tipki gental bolgede olanlar gibi ve bunun icin asi yapacaklarini yaziyorlardi.ben onlarin yalancisiyim )))
    nette gördüğün her şeye inanmamanı tavsiye ederim, öyle bi durum olsa şurda tüm kadınlar jinekologa gittiğimizde kontrol edilen yerlerden biri de meme bölgesi olurdu, doktorlar da uyarırdı zaten "memene de bak" diye. meme kanseri çok farklı bir olay. hpv'yle alakası yok.

Durum
    mstf-- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Goguste (memede) hpv olurmu ?

Göğüs uçları mukozal yapıda olduğu için bulaş riski var, yabancı bir hpv facebook grubunda okumuştum, kadın bebeğini emzirirken bebeğin ağzına bulaş olmuş. Hpv nin göğüs kanseri yapıp yapmadığı muamma ama son yapılan çalışmalarda kanıtların giderek arttığı söyleniyor, ahanda size link, site uydurma bir site değildir amerikan ulusal göğüs kanseri vakfının sitesidir resmi site yani... HPV may lead to breast cancer - National Breast Cancer Foundation

Bu Konu için Etiketler