Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv pozitif + ascus = kolposkopi

Durum
    Yeniogrendim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv pozitif + ascus = kolposkopi

merhaba geçmeyen idrar yolu enfeksiyonu ve 1 toplu iğne ucu et benim vardi doktora smear verdim . smear hpv pozitif dedi 16 18 değil onkolojiye git dedi. gittim aşı,papill off önerdi sigilini istersen yakayım dedi cesaret edemedim.

ama en aklımı bulandıran tipini söylemedi ve kolposkopi günü verdi. papill of ve bağışıklık guclendirici kullaniyorum...
    daha 20 gün var aklım çok bulanık tek esliym eşim korunmuyor bisey olmaz diyor . Ben tedavi olursam ya ondan tekrar gecerse

Durum
    Purplecrystal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Hpv pozitif + ascus = kolposkopi

Benim de kafam çok karıştı. Benim doktorum tipini öğrenmeliyiz. Tip yüksek ise kolposkopi yapacağım. Düşük ise gerek duymayacağım dedi gerçektente tip yüksek gelince kolposkopi biyopsi vs derken dün Leep bile oldum. Size 16,18 değil diyip kolposkopi isteme kısmına biraz takıldım kaldı ki doktor tipini nerden biliyor ? 😀. Ben olsam tipi öğrenmek isterdim.

Durum
    Yeni Üye

Bende bende onkoloji de kide nornal jinekolojide dedi 16 ve 18 kanser türü değil aşını ol fitilini kullan ee niye kolposkopi🙄

Durum
    Kıdemli Üye

Canım benim ne demek 16,18 kanser türü değil ? Kansere yapma olasılığı en yüksek tipler bunlar. Bende Tip 18'dim. Cin seviyelerine gelmemiştim ama doktor bana cinlere gelmemi için leep yaptı. Kaldı ki sadece 16 ve 18 değil sık kansere sebep olan yüksek riskli HPV tipleri 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 66 ve 68'dir. Bu tiplerden birine sahipsek kolposkopi yapılması şart. Çünkü bu tipler hızlıca serviksde yaralar oluşturabiliyor. O yaraların derecesini de öğrenmek için(Cin123) kolposkopi işlemi sırasında parça alıp patalojine gönderiyorlar. Bilemedim kafam karıştı ben başka görüş almanı tavsiye ederim. Kendi doktorumuda önerebilirim istersen. Lokasyon olarak neredesin İstanbul mu ?

Durum
    Kıdemli Üye

"tek esliym eşim korunmuyor bisey olmaz diyor . Ben tedavi olursam ya ondan tekrar gecerse" demişsiniz. Evet bir şey olmaz ama çok şey olur.!
    Siz tedavi olur iyileşirseniz eşiniz hala bunu taşır ve size terkar bulaştırır. Birlikte eş tedavisi olmanız lazım. Ben cinsellik olmaması gerektiğini düşünüyorum ki öyle yaptım ama bu mümkün değil diyorsanız (konu sağlık ise her şey mümkün) lütfen korunun. Bence korunsanızda geç kaldınız çünkü eşiniz taşıyıcıda durumda olabilir bundan sonra ki süreciniz prezervatif, birlikte aşı, birlikte AHCC ,yeşil çay,imutor vb. takvilerin kullanımı. 8-12 ay sonra ikinizde negatif sonucunu gördükten sonra özgürsünüz diyebiliriz ama şuan yolun başındasınız lütfen korunun.
    Size kendimden örnekler vereyim. Ben siğil ve kolposkopi sürecindeyken erkek arkadaşımdada siğiller çıktı. Yaktık tekrar etti vs. şuan ben siğil tedavisindeyken korunsakta ondaki siğiller bana tekrar geçer ve benim siğil tedavimin bir anlamı kalmaz. Umarım anlatabilmişimdir.

Durum
    Yeni Üye

hayir 16 ve 18 degil dedi yani diğer tipler dedi

Durum
    Yeni Üye

evet çok teşekkür ederim bende araştırmalarım sonucu bunu öğrendim. erkek arkadaşım olsa ayrılırım ama eşim. eşim kendine çok bakan biri . benden bulaştı muhtemelen. Ben ahcc vs başlayacağım. iste jinekoloji deki doktor sadece takip gerektiren tip bence dedi onkoloji ascus çıktığı için kolposkopi istedi . siğil istersen yakarız ama kolposkopi Bi ciksin dedi.

Salı günü kadin doğuma gideceğim tipleme ve yakma için sence nereye gitmeliyim npmaliyim. İnan kafam çok karışık

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Yeniogrendim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayir 16 ve 18 degil dedi yani diğer tipler dedi
    Tamam şimdi anladım. Sizin için 16 ve 18 kanser türüne sahip değilsiniz dedi. Bende 16 ve 18 in kanser türü olmadıgını söylüyor sandım ama yine de trajik anlamadım hpv dna genotiplendirmesi yapmadan nerden anladı 16 18 olmadıgını ? Smearda temiz çıkmamış ? Belki yüksek tip var o yüzden ascus cıktı ? Belli ki hücresel değişim var servikste.

Durum
    Kıdemli Üye

Hpv Dna Genotiplendirme yapıldı mı ? söylemedi doktor dediniz sorsaydınız keşke tiplendirme yaptık mı diye. Sizin şuan ki önceliğiniz bu olsun tipini öğrenin. Kolposkopi istemiş olması smearın ascus çıkmasından dolayıdır ama yine de içime sinmeyen sadece hpv genotiplendirme yapmamışsa bilmeden 16 18 değil demesi oldu. Hastanenin laboratuvar sonuclarından ulaşmaya çalışın. Mesela bende tek tek var önce hpv dna pozitif sonraki sonuc genotiplendirme sonra kolposkopi raporu vs hepsi kayıtlı

Durum
    Yeni Üye

dedi zaten hücresel değişim var . bir önceki kadin doğum hatta 2 kadin doğuma baktı rahmin çok güzel sarkma yok ufak Bi yaran var başka bisey yok demişti. ilk smearim enfeksiyon yüzünden tekrar edilsin cikti. 2.de hpv pozitif cikti