Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hayvanlarda hpv

Durum
    Mojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Hayvanlarda hpv

Pek çok köpeğin ağzında ve burnunda çıkan siğilleri görmüşsünüzdür. Onlar da birbirlerine bulaştırıyor, onlar da hpv imiş sanıyorum. Bilgisi olan var mı bununla ilgili. Çnkü bnm köpeğimde de var galiba ve ben onunla sürekli haşır neşirim. Benimle yatıp benimle kalkıyor. Sürekli elimi falan ısırarak oyun oynuyor, ağzını burnunu sıkıyorum, seviyorum, öpüyorum. Acaba köpekten insana, insandan köpeğe de bulaşıcı birşey olabilir mi?

Not: zoofili falan değilim aklınıza pis pis şeyler getirmeyin, kastettiğim bulaşma ihtimalleri arasında cinsellik yok.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hayvanlarda hpv

Alıntı Mojo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pek çok köpeğin ağzında ve burnunda çıkan siğilleri görmüşsünüzdür. Onlar da birbirlerine bulaştırıyor, onlar da hpv imiş sanıyorum. Bilgisi olan var mı bununla ilgili. Çnkü bnm köpeğimde de var galiba ve ben onunla sürekli haşır neşirim. Benimle yatıp benimle kalkıyor. Sürekli elimi falan ısırarak oyun oynuyor, ağzını burnunu sıkıyorum, seviyorum, öpüyorum. Acaba köpekten insana, insandan köpeğe de bulaşıcı birşey olabilir mi?

Not: zoofili falan değilim aklınıza pis pis şeyler getirmeyin, kastettiğim bulaşma ihtimalleri arasında cinsellik yok.
    Öyle bir şey olsa sadece senin köpeğinden değil başka bir sürü kişi de de olurdu ve bunu birçok kişi bilirdi, haberler filan çıkardı bence. Yani istiyorsan araştırabilirsin kendin ama ben oyle bır sey oldugunu dusunmuyorum

Durum
    elise - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Hayvanlarda hpv virüsü olabiliyor, ama direk temas dışında olacağını sanıyorum.
    Hpv'yle alaklı bir durum değildir merak etmeyin

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Benim kopegim rahim iltihabi oldu. Tip teriminde pyometra diye geciyo. Rahmi ve yumurtaliklari alinmak zorunda kaldi. Yani insanlar gibi grip bile oldugunu dusunursek hersey olabilir onlarda da. Ki disi kopeklerde de cok sik rastlaniyor rahim agzi kanseri. Ama kopeklerden insanlara hastalik gecisinin cok zor oldugunu okumustum ve cogu veterinere de sormustum. 5 yasimdan beri kopekle buyuyorum. İlk kopegimiz 13 sene yasadi simdiki 5 yasinda. Ve surekli yanyana yatariz kucuk de degil goldenim var. Sanmiyorum bi hastalik kolay kolay onlardan bize gecebilsin

Durum
    Mojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ne bileyim yaa algıda seçicilik her b.ku hov ile ilişkilendirmeye başladım ☹

Bu Konu için Etiketler