Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Spermden hpv bulaşır mı?

Durum
    atlanta71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Spermden hpv bulaşır mı?

Selamlar bi süredir hpv şüphesi taşıyorum biri negatif biri pozitif iki test yaptırdım ve şuan aktif lezyonum yok Sorum şu
    2.testi yaptırmadan önce(pozitif olan) kondomlu beraberliğim oldu
    Şüpheli dönemimde bir süre sexe ara vermiştim ama ilk testin negatif gelmesindende kaynaklı dayanamadım ve negatif biriyle ilişkim oldu. kondom kullandık ama ılıskı sonrası vajinada sperm akıntıları gördüm kondomu kontrol ettiğimde herhangi yırtık vs göremedim bilemiyorum belki ara verdiğim için aşırı sperm akışı oldu, partnerimde vajinasından akanın sperm olduğunu söyledi ve ertesi gün hapı kullandı
    Yani böyle bir temastan karşı taraf virüs almış olabilir mi? Bir süredir moralim aşırı bozuk
    Virüs bulaşı sadece siğilli bölgeye temas ile mi olur

Durum
    Şaşkın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Spermden hpv bulaşır mı?

Kondom kullansaniz bile pozitifseniz deri temasıyla virüs bulasir kondomla bunun %50 dustugu soylenir ancak risk her zaman vardır. Bu arada krsi tarafin bölgesel cizik catlak gibi durumu var miydi? En son ne zaman epilasyon yapmisti gibi deriyi acik hale getirecek etmenler virüsun bulas ihtimalini degistirir. Biraz zaman gecince mutlaka test versin. Kadinda hpv erkekte oldugu gibi boş verilecek bir enfeksiyon değil. Size de daha bilincli olmanizi karsi taraf biliyor muydu bilmiyorum ama mutlaka birlikte olacaginiz kisiye haber vermenizi tavsiye ederim.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Spermden hpv bulaşır mı?

spermden hpv bulaşmaz ama ten temasından bulaşır, prezervatif tam koruyuculuk sağlamadıgı icin prezervatifin korumadığı bölgede siğil veya virüs yükü varsa bulaş ihtimali gayet vardır.