Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: hpv 11

Durum
    melekimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

hpv 11

merhaba 4-5 hafta önce erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkikiye girmiştim ve sonra onun penisinde siğile benzer yapılar olduğunu farketmiştim. hpv olmasından korkup cildiyeye gitmesini söyledim ve cildiyedeki doktor onların molloskum olduğunu söyleyip kriyo yaptı. ben de o arada hpv için test vermiştim. içim rahatladı diye düşünürken, benim test sonucumda hpv 11 + çıktı fakat viral yükü 2.8 çıktı. yani ondan başka biriyle ilişkim olmadı. onda molluskum olup bende nasıl hpv olabilir. ayrıca çok tedirgin oldum ve strese girdim. gential bölgemde siğile benzer bişeyler de görmüyorum. ne yapmam ve nasıl bi yol izlemem gerekiyor

Durum
    Mrtatak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: hpv 11

Alıntı melekimo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba 4-5 hafta önce erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkikiye girmiştim ve sonra onun penisinde siğile benzer yapılar olduğunu farketmiştim. hpv olmasından korkup cildiyeye gitmesini söyledim ve cildiyedeki doktor onların molloskum olduğunu söyleyip kriyo yaptı. ben de o arada hpv için test vermiştim. içim rahatladı diye düşünürken, benim test sonucumda hpv 11 + çıktı fakat viral yükü 2.8 çıktı. yani ondan başka biriyle ilişkim olmadı. onda molluskum olup bende nasıl hpv olabilir. ayrıca çok tedirgin oldum ve strese girdim. gential bölgemde siğile benzer bişeyler de görmüyorum. ne yapmam ve nasıl bi yol izlemem gerekiyor
    Öncelikle jiletle sakın genital tüylerini alma. Erkek arkadaşın test verebilir. Hpv 11 kanser yapma riski taşımaz. Daha önce cinsel birlikteliğin olmadıysa sadece 4-5 hafta önce kaptığını düşünüyorsan, şu konuda şanslısın, önlemini en başında alırsın, siğil çıkarsa hemen yaktırırsın yayılmadan kısa sürede atarsın.

Durum
    Yeni Üye

yani evet başka bulaşma ihtimali yok bu yeni oldu yani. peki siğil çıkmazsa ne yapacağım. yani nasıl atlatmış olacağım bu süreci. şuan viral yük 2.8 sanırım bu iyi bişey.
    Bir de diğer korkum ağızda çıkması, pozitif olduğunu öğrenince ağız içine flaşla baktım ve küçük dilimin arkasında bi çıkıntı gördüm acaba siğil mi bilemiyorum. bir de küçük dilimin yanındaki o yerde hafif kızarıklık ve nokta nokta şeyler vardı. acaba ağzımda da çıkmış olabilir mi? açıkcası çok tedirginim ve ne yapmam gerektiğini bilmiyorum şuanda

Durum
    Mrtatak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

yani evet başka bulaşma ihtimali yok bu yeni oldu yani. peki siğil çıkmazsa ne yapacağım. yani nasıl atlatmış olacağım bu süreci. şuan viral yük 2.8 sanırım bu iyi bişey.
    Bir de diğer korkum ağızda çıkması, pozitif olduğunu öğrenince ağız içine flaşla baktım ve küçük dilimin arkasında bi çıkıntı gördüm acaba siğil mi bilemiyorum. bir de küçük dilimin yanındaki o yerde hafif kızarıklık ve nokta nokta şeyler vardı. acaba ağzımda da çıkmış olabilir mi? açıkcası çok tedirginim ve ne yapmam gerektiğini bilmiyorum şuanda
    Eğer oral seks yaptıysanız oral hpv testi yaptırabilirsin. O bölgeden sürüntü alabilirler. Ağız içinde çok fazla tomurcuklar var. Onlarla karışıyor olabilri. Bunun dışında en az 1 yıl jilet yapma, hpv aşısını ol. Erkek arkadaşında siğil varken ilişkiye girme. Ama en iyi tavsiyem işin uzmanı bir doktora görün maddi durumun varsa. Benden çok daha değerli tavsiyeleri olacaktır

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Ben de tip 16'nın yanında tip 11 de taşıyordum. Teşhisimi senin gibi enfekte olduktan çok kısa bir süre sonra aldığımı düşünüyorum. Tip11 yoğun siğil yapmasıyla meşhurdur ancak benim sadece 3 4 tane siğilim çıktı ve onlardan kurtulunca bir daha hiç çıkmadı. Sıfır cinsellik+6,5 ay ahcc kullanımı+biraz beslenmeye çeki düzen verdikten sonra altıncı ayda yaptığım hpv testimde tip11 negatif olmuştu. Viral yükün epey düşük. Şu an siğil olmasa da çıkabilir veya o kadar küçüklerdir ki çıplak gözle göremiyorsundur. Bu sebeple genital bölgene hiçbir şekilde jilet değdirme. Benim tavsiyem tüy dökücü krem dahi sürme. Hassas bir kelebek gibi muamele et siğilleri yaydığın sürece negatif olman uzayacaktır. Cinsellikte penetrasyonu ve oral seksi kesinlikle bırakın derim. Genital organlar birbirine değmesin ki viral yükünüz düşük seviyede kalsın tip11 siğil yapsa da düşük riskli bir tiptir ve genelde yüksek bağışıklık ile 6 ay içinde yok olabilme potansiyeli yüksektir ki bu oldukça iyi bir süre. Bir de imkanınız varsa ikiniz de aşınızı olun. Hele de yaşlar 20lerdeyse ilerde tip16-tip18 gibi riskli tiplerle karşılaşmaktan korur sizi.
    Çok geçmiş olsun

Durum
    Yeni Üye

Yaşım 22 erkek arkadaşım da 24 yaşında. Aşı konusunda evet olmak mantıklı geliyor bana da ama bir çok yazı okudum bununla ilgili ısrarla önermeyenlerde var. Bu yüzden eminlik sağlayamadık. Verdiğiniz bilgilerden dolayı çok çok teşekkür ediyorum burda olmak rahatlatıcı genital bölgede siğil çıktığı anda müdahale etmek için tetikte bekliyorum diyebilirim. Siğil oluştuğunda müdahale edersem ve yükü hafifletirsem sanırım geri kalan kısmı bağışıklığım halledecektir diye düşünmeye başladım benim şuanki korkum ağzımda çıkması. Orda çıkarsa eğer nasıl Bi müdahale olur veya bağışıklığım onu da yener mi? Gördüklerim siğilse eğer bağışıklığım düzelince onlar gider mi? Forum çok çok etkili oldu bilgi almam konusunda fakat ağızdakiyle ilgili çok bi bilgi bulamadığım için o konuda biraz huzursuzum

Durum
    Berree - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Banada gittiğim 2 kadın dogumcu 1 jineonkolog ve agız içimi gösterdiğim kbbci bile aşılarını oldun mu dedi bende nisanda ikinciyi olucam agzımda bşy yok dedi kbb ama her inceledigimde bşyler takılıyor kafama ya ağız içinde test vermeyi düşünüyorum

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Bizim de oral hpv konusunda bilgi ve deneyimimiz eksik çünkü oral hpvnin çok daha zor bulaştığını ve ağız yapısı gereği hızlı toparladığı duyup okuduk hep. Forumda da inanın hatırlamıyorum oral hpv taşıyan üye. Arama alanından oral hpv diye aratarak üye yorumlarını okuyabilirsiniz.
    Özellikle dil, yapısı gereği pütürlü bir dokuya sahip. O yüzden pek çok şeyi siğil zannedememiz normaldir. Ben bir keresinde 2 saat önce dilimi ısırdığımı unutup siğil çıktı zannetmiştim. Böyle panikleri hepimiz yaşadık siz tedbir olması açısından oral seksi bırakın ve biraz daha gözlemleyin bence. Kuşkularınız devam ederse uygun bir zamanda oral hpv testi de verip olayı kapatabilirsiniz bence

Durum
    Yeni Üye

Hepimizin psikolojisi bozuk çünkü ve her şeyi ona bağlıyoruz haliyle maalesef kiiii. Ya benim siğil benzettiğim dilimin üstünde değil küçük dilimin arkasında boşluk var ya orda 2 tane yapı görüyorum sanki siğil gibi duruyor ama eskiden var gibi de hatırlıyorum emin de olamıyorum. Bide küçük dilimin yanında minik minik beyaz kabarcıklar da var gibi sol tarafta. Yani bu tarz kabarcıklar hasta olduğumuzda da olur ya öyle bişey ama geride olan sanki siğil gibi de. Onlar nasıl yok ediliyor eğer siğilse Ay valla kafayı yicem bu gidişle

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Hepimizin psikolojisi bozuk çünkü ve her şeyi ona bağlıyoruz haliyle maalesef kiiii. Ya benim siğil benzettiğim dilimin üstünde değil küçük dilimin arkasında boşluk var ya orda 2 tane yapı görüyorum sanki siğil gibi duruyor ama eskiden var gibi de hatırlıyorum emin de olamıyorum. Bide küçük dilimin yanında minik minik beyaz kabarcıklar da var gibi sol tarafta. Yani bu tarz kabarcıklar hasta olduğumuzda da olur ya öyle bişey ama geride olan sanki siğil gibi de. Onlar nasıl yok ediliyor eğer siğilse Ay valla kafayı yicem bu gidişle
    kriyoterapi yaptırabilirsiniz, bi dermatologa gidip gösterin derim, basit bir işlem acısı sinek ısırığı gibi.