Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Özel sigorta siğil yakımı

Durum
    Berree - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Özel sigorta siğil yakımı

Arkadaşlar merhaba özel sigortası olup siğil yaktıran var mi ücret ödemeden çünkü işin içine hpv girince hep ücret çıkıyor bi yolu yok mu

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Özel sigorta siğil yakımı

Özel sağlık sigortaları genital siğil ile ilgili hiçbir şeyi karşılamıyor maalesef. Hatta poliçe maddelerine bakarsanız cinsel yolla bulaşan hpv, hsv, aids gibi büyük hastalıkların tedavisini karşılamadığı yazar maalesef. Ancak doktor teşhis kısmına daha genel başka bir şey yazarsa poliçe onayı alabilirsiniz. Burada durumunuzu izah edin, yardımcı olmaya çalışır belki.

Benim kolposkopi işlemim için ilk bir hastanede işlemi poliçe onayına göndermiştik. Doktor baya hpv vs kelimeler kullandığı için poliçe reddedildi. Başka bir hastanede doktorum başka bir ifade kullandı ve poliçem onaydan geçmişti.

Hangi cinsel yolla bulaşan hastalıkların karşılandığı biraz belirsiz olabiliyor önden iyi araştırmak ve doktoru uyarmak lazım. Benim hpv öncesinde ureaplasma gibi basit bir tedavim olmuştu, onları karşılamıştı. Aynı şekilde bir arkadaşım bel soğukluğuna yakalandığında onu da karşılamıştı.

Durum
    Kıdemli Üye

Evet hastaneyede sordum karşılıyormuş çok teşekkür ederim gökhan boyraza yaptırmayi düşündüyordum ama zaten yeterince para harcadim bide sigortam varken boşa para vermek istemedim avrupa yakasinda önericrginiz doktor var mi kolposkopi için

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Ben anadolu yakasına daha hakimim ancak kendi işlemimi medical park'ta yapmıştım. 1 yıl önce acıbadem hastanesinin 15küsür fatura çıkaracağı işleme medical park beşte biri kadar fatura kestiği için ve işlem sırasında beni fiziksel ve psikolojik olarak rahatsız eden travmatik bir olay da yaşamadığım için belki bu hastanenin avrupa yakasında olan bir başka lokasyonuna gitmeyi tercih edebilirsiniz doktorları araştırıp

Durum
    Kıdemli Üye

Bende medical parkta yaptırdım koterimi ama doktorumdan memnun degilim prof bide ama tüp bebege yogunlaşmiş evime yakın die hittim güvenmediğim için ona yaptırmadim medical park floryada bi doktoru araştırdım iyiye benziyor ona gitmeyi düşünüyorum teşekkür ederim sizede cevap verdiğiniz için