Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV'de negatife dönmek :( 3.senem

Durum
    Jade09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

HPV'de negatife dönmek :( 3.senem

Merhabalar, 2021 yılında aile hekimliğine smear testi yaptirmak için gittim ve aile hekimliğinde hpv testi+smear birlikte yaptıklarından dolayi tesadüf eseri hpv51 pozitif olduğumu öğrendim, o ana kadar hpv nin ne demek olduğunu bile bilmiyordum. Kendi kadın doğum doktoruma gittim muayene sonrası bana sağlıklı beslenerek ve sadece probiyotik kullanarak, stres yapmadan atabilecegimi söylediği için ilk sene sadece probiyotik kullandım ve ertesi sene tekrar hpv testi yaptirdigimda hpv51,hpv31 ve hpv 66 pozitif olduğumu öğrendim. 2.sene başka tipler de eklendiğini görünce çok moralim bozuldu ve vücuttan atmak için başka neler yapabilirim araştırdım ve ahcc, betaglukan, c vitamini ve propolis takviyesine başladım. Diğer tiplerde ilave olunca bölgede sıkıntı varmı diye örnek aldılar, iki tane cin1, 1 tanede cin2 çıktı daha sonra leep konizasyon oldum ve 1 sene boyunca yediklerime dikkat ettim, sigara içki vs kesinlikle içmedim, yalnız erkek arkadaşımla prezervatif kullanarak birlikteliğim devam etti ve hala ilişkim devam ediyor. Bu sene büyük umutlarla doktora gidip smear ve hpv testi verdim, smear sonucum negatif çıktı fakat hpv testim de yine yüksek tipli hpv pozitif çıktı ama hangi tip pozitif onu belirtmemisler. Bunun üzerine doktorum hpv negatif olmam için deflagyn jel 6 kutu verdi ve diğer kullandığım takviyeleri de devam etmemi söyledi. Deflagyn jel i alıp kullanmak konusunda kararsız kaldjm çünkü Arya hanimjn söylediğine göre genital bölgede eflamasyon varsa bunu durdurmak veya geriletmek için bunun verildiğini söylemiş. Bu sene hpv de 3. Seneme gireceğim ve açıkçası çok moralim bozuldu. Ahcc yi 1 sene doldu artık doktora gideceğim diye bırakmıştım, bıraktığında beri papivir aldım ve onu sabah akşam kullanıyorum.Sizce bu durumda doktorun dediği gibi deflagyn jel alıp kullanıp aynı zamanda da ahcc ye tekrar başlayıp devam mı etsem? Doktor aynı zamanda aşi olmamı da söyledi ama yaşım 47 ve internetten okuduğum kadarıyla 45 yaş üzerine asi yapilmiyor, partnerinin de urolojiye giderek tedaviye başlamasını söyledi ve aşı olmasını söyledi. Deflagyn e başlasam etkili olması için cinsel birtelik için yasak demedi ama hiç olmasa daha iyi olur dedi çünkü pinpon etkisi yaratıyor diye. Erkek arkadaşımla bu sene evlenmeyi düşünüyoruz, ne yapacağımız konusunda kafamız çok karıştı yardımcı olursanız memnun olurum.

Durum
    Ekinegemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: HPV'de negatife dönmek :( 3.senem

Merhaba

HPV aşısı için üst yaş sınırının 45 olduğunu biliyorum diğer kesimler için araştırmak lazım. Acıbadem hastanesinin sitesinde yayınladığı hpv aşısı ile ilgili bir metinin linkini şuraya ekliyorum: https://www.acibadem.com.tr/ilgi-ala...#genel-tanitim Bu linke şu şekilde bir ibare bulunmakta 'Zamanında aşılanmayan erkek çocukları 45 yaşına kadar aşılanabilirler. Kadınlarda yaş için bir üst sınır bulunmaz' Daha detaylı bilgiyi doktorunuza danışabilirsiniz muhtemelen olun diyecektir bu konuda en doğru kararı verecek kişi sizsiniz tabii ki de.

HPV için tekrardan ahcc kullanmalı mıyım? diye sormuşsunuz. Ben kendim kullanmadım ama bu demek değil ki siz de kullanmayın forumda ki (%85) herkes neredeyse ahcc ile hpvden kurtuluyor. Bir diğer önerim D vitamini ve B12 seviyelerine baktırmak olacaktır. Eksik varsa da bunları tamamladıktan sonra ahcc kullanmak olacaktır.

Probiyotik konusuna gelirsek ben hala kullanmanız gerektiğini düşünüyorum ama kefir vs olarak değil çünkü bu konuda bildiğim tek bir şey varsa o da mide asitinin kefirinin içinde yararlı bakterileri öldürdüğüdür.

Siğilleriniz olup olmadığı konusunda herhangi bir bilgi vermemişsiniz. Eğer var ise kesinlikle jilet ve ağda ile almayın eğer alırsanız bu durum virüsü daha hızlı yayacaktır. Bu durum şöyle işler X merkezinde ki siğil (jilet, ağda vb. ile) Y merkezine taşınır X merkezi çeşitli tedaviler ile temizlendikten 1-2 ay sonra Y merkezinde tekrardan siğil çıkması gibi.

Muhtemelen benden sonra size tavsiye verecek bir çok kişi kesinlikle cinsellikten uzak durmanızı söyleyecektir. Bu konuyla pek ilgilenmediğim için sadece çoğunluğun cinsellikten uzak durduğunu belirtmek isterim. Vajina yapısı veya hpv bulaşı konusunda örnein cin1, cin2 vb konulara uzak olduğum için susuyorum.
    Tedaviniz de bol şans

Durum
    Ekinegemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

BİR KISIMDA DÜZELTME YAPMAK İSTİYORUM;

Siğilleriniz olup olmadığı konusunda herhangi bir bilgi vermemişsiniz. Eğer var ise kesinlikle jilet ve ağda ile TÜYLERİNİZİ almayın eğer alırsanız bu durum virüsü daha hızlı yayacaktır. Bu durum şöyle işler X merkezinde ki siğil (jilet, ağda vb. ile) Y merkezine taşınır X merkezi çeşitli tedaviler ile temizlendikten 1-2 ay sonra Y merkezinde tekrardan siğil çıkması gibi.

Durum
    Şaşkın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cin1 olmasanızda deflagyn'ı hpv icin kullanabilirsiniz. Ahcc size kalmis ama yerinizde olsam en azindan hala 3 gram seklinde kullanmam azaltirim.

Durum
    GüneşinAnnesi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Birinci sene sadece 1 tip HPV varken ikinci sene nasıl diğer HPV tipleri eklendi? Erkek arkadaşınızdan mı geçti?

Durum
    Yeni Üye

Yüksek tipli hpv51,hpv31 ve hpv 66 tipine sahip olduğum için sanırım siğilim olmadı. Ama bu sene sanırım bu tiplerden bir tanesi gitmiş, çünkü hpv test sonucumda yüksek tipli bir yada birkaçı pozitif diye yazıyor dedi doktor ama tipleri belirtilmediği sen söylemedi. Tüylerimi 2-3 ayda bir lazer epilasyon ile aldiriyorum, jilet kesinlikle kullanmıyorum. Deflagyn jel alıp kullanmaya başlayacağım 6 kutu kullanacağım adet dönemleriyle birlikte bitmesi 7-8 ayı bulur sanırım, yanında ahcc ye başlayacağım, betaglukan, propolis ve c vitamini almaya devam edeceğim. Bu arada ben tiroid hastasıyım sabah aç karına tiroid ilacı levotiron kullanıyorum, bunu aldıktan yarım saat sonrasında da 6 adet ahcc alıyorum. Kronik hastalığım olduğu için aldığım tiroid ilacı bağışıklığımi baskılanmış olup ondan dolayı negatife de donememis olabilirim diye düşünüyorum, tiroid ilacı kullanıp ahcc kullananlar varsa ilaçtan ne kadar zaman sonrasında ahcc alıyorsunuz bilgi verirseniz memnun olurum.

Durum
    Yeni Üye

Sanırım kuluckada olan tipler vardı ve onlar da sonradan eklendi? Kuluckada olanlar sonradan da eklenebiliyormus diye okumuştum bir yerlerde.. benim şu anki erkek arkadaşımdan geçmedi zaten bana eski eşimden geçti diye düşünüyorum, bosanali 4 yıl oldu, boşandıktan 2 yıl sonrasında hpv olduğumu öğrendim

Bu Konu için Etiketler