Sayfa 1 Toplam 8 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 75 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv 18 pozitifli hayat..

Durum
    Purplecrystal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Hpv 18 pozitifli hayat..

27 yaşındayım. 1 sene önce ilk ilişkim bana siğil bulaştırıp ilk birlikteliğimizin 10. Gününde terk etmişti. Ayrılıktan 1 ay sonra Üç tane siğil çıktı ve hpv negatiftim. Siğiller koterle yakıldı tekrar etmedi. (Ağdayı bıraktım jilete döndüm.) Tam bir sene sonra 5 şubatta jiletle temizlenirken fark ettim başımdan aşağı kaynar sular döküldü. O nasıl bir yaygınlık bunlar nasıl böyle çıktıda üst üste bindi nasıl fark edemedim ben.Aynı gün çok bilindik bir özel hastaneye koştum lazerle tedavi oldum ve hpv pozitif çıktım sayamayacağım kadar siğillerle aranızdayım. Doktorum ahcc diye bir şeyden bahsetti hemen aldım ama amino up almıştım. Arya sağ olsun 🙏🏼 deneyimlerini okudukça buradaki herkesin kullandığı ahccye geçtim. Çok canım acıdı lokal anestezide. Doktor çok şaşırdı nasıl bu kadar acıyabilir dedi ve botoks iğnesi kullandı benim için.

Bunları yeni ilişkim mi bulaştırdı ama onda siğil yoktu eskisinin devamı mı hiç bilmiyorum. Ben kime bela okumalıyım acaba. Ama şuanki erkek arkadaşımda da benden sonra siğiller çıkmaya başladı. Kendimi suçluyorum hep. Yaşadığım durumun tarifi yok en büyük destekçim yine de erkek arkadaşım kendisinde çıkmasına rağmen beni güldürmek için elinden geleni yapıyor her an omuzunda ağlıyorum yine de çok şükür diyorum ne hastalıklar var elimiz ayağımız tutuyor ama yinede ben çok kaybettim kendimi..

Bugün 1.5 aydır aklımı yiyen makatın üzerinde ve etrafında çok var acaba içinde siğil var mı düşüncesi ve 2. Lazer seansına gitmek için geceden tüy dökücü krem yaptım ama titreyen ellerim ve kalbimle. Genel cerrahine geldim Rektoskopi yapılması gerektiğini söyledi o alanın uzmanına yönlendirdi yüksek fiyat verdikleri için yapamadım.

Sonra Kadın Doğum doktoruma gittim yine ısrarla bana aşı ol diyor bende korkuyorum aşıdan. Adetim 15 gün gecikti hocam dedim gebe misin yoksa her şey üst üste mi gelir diye doktor bile telaşlandı hemen kan aldılar çok şükür değilmişim…. Sanırım yaşadığım stresten. Yine yatış işlemleri yine bir ton para derken hop bugün yine doğumhanedeyiz.

Doktor yine botoks iğnesi kullandı her iğneyi batırıp anesteziyi verdiğinde çok acı çektim doktor bana gerçekten bu kadar acımasına çok şaşkınım sinirlerinde çok yıpranmış dedi.. işlemler bittikten sonra eve geldim. Şuan tiplendirme sonucu bekliyorum(aslında 15 gün önce verdim numune ama laboratuvar yüzünden işleme alınmamış yeniden kayıt açıldı) tip yüksek çıkarsa kolposkopi isteyeceğini söyledi doktorum. Umarım yüksek tipli çıkmaz çünkü dışımdaki siğiller o kadar yaygın ki sayalamayacak kadar küçük ve bir sürü lütfen bana dua edin.. Artık maddi ve manevi olarak çok zorlanıyoruz. Şuan toplam hastane masrafları 20 bini buldu..
    Bende bir gün KURTULDUUMMMM yazmak ümidiyle bekliyorum.

Durum
    Ekinegemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Hpv pozitifli hayat..

Heyy selam

Önce sakin olmalısın bağışıklık sistemini en çok düşüren şey strestir. Ben çok bilgili değilin bu konularda fakat şunu önereceğim Pubmed makaleleri ile.

-İnatçı Siğilleri olan 10 yaşında ki çocuğa yapılan 9'lu hpv aşısından sonra inatçı siğillerin tamamen iyileşmesi; https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32173894/

Bir diğerine gelirsek kendimden örnek vereceğim anal siğillerim vardı her yerimin kıllarını alıp kasıktan üstüme hiç dokunmadım. Utanmadım da amazon yağmur ormanları gibi olmuş makat ve genital bölgem ile de özel/devlet hastanelerine çokça da gidip geldim en son kolonoskopi olurken makasla aldım inan bana benim siğillerim asla yayılmadı. Şöyle bir şey daha ekleyeceğim Sevgilim var 5 aydır onada tüylerini aldırmıyorum penisinde çok ama çok ufak 4-5 nokta vardı minnacık eğer alsaydı her yere bulaştıracaktı doktora o tüylerle gitmeye çok utanıyordu ama korkuttum onu alırsan yayılır uğraşamazsın falan filan ahahahajakak Öylece gitti doktora temizletti onda da bi yayılma olmadı. Yani demek istediğim meleğim Tüy dökücüyü jileti at kenara gitsin Dinen günah olsada insanlarda ki tüylerin zaten var olmasının bir amacı var.

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Ekinegemen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Heyy selam

Önce sakin olmalısın bağışıklık sistemini en çok düşüren şey strestir. Ben çok bilgili değilin bu konularda fakat şunu önereceğim Pubmed makaleleri ile.

-İnatçı Siğilleri olan 10 yaşında ki çocuğa yapılan 9'lu hpv aşısından sonra inatçı siğillerin tamamen iyileşmesi; https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32173894/

Bir diğerine gelirsek kendimden örnek vereceğim anal siğillerim vardı her yerimin kıllarını alıp kasıktan üstüme hiç dokunmadım. Utanmadım da amazon yağmur ormanları gibi olmuş makat ve genital bölgem ile de özel/devlet hastanelerine çokça da gidip geldim en son kolonoskopi olurken makasla aldım inan bana benim siğillerim asla yayılmadı. Şöyle bir şey daha ekleyeceğim Sevgilim var 5 aydır onada tüylerini aldırmıyorum penisinde çok ama çok ufak 4-5 nokta vardı minnacık eğer alsaydı her yere bulaştıracaktı doktora o tüylerle gitmeye çok utanıyordu ama korkuttum onu alırsan yayılır uğraşamazsın falan filan ahahahajakak Öylece gitti doktora temizletti onda da bi yayılma olmadı. Yani demek istediğim meleğim Tüy dökücüyü jileti at kenara gitsin Dinen günah olsada insanlarda ki tüylerin zaten var olmasının bir amacı var.
    Evet ama işlem için bunu yapmam gerekiyordu doktorun görmesi lazım lezyonları. Doktor bana ağda yap demişti ben yapmadım buradaki fikirler ve internet araştırmalarından tüy dökücü yapmaya karar verdim

Durum
    Ekinegemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Lütfen doktora "Tüylerimi tüy dökücü veya jilet ile alırsam tıpki bir tarlaya ekin eker gibi virüsü ekeceğimi düşünüdüğüm için" almamaya karar verdim kontrollerinizde buna dikkat edebilir misiniz diyebilirsin tıpki benim doktorum gibi muhtemelen sana evet doğru diyecek

Durum
    Portakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Selam purple hatan jilet olmuş benim gibi… bende doktorun sorun olmaz demesi yüzünden bir bölge den bir bölgeye taşıdı. Epilasyon olarak makine ve makastan başkasını kullanma. Ben çünkü buna geçtikten beri 1 tane bile çıkarmadım. İyi olacaksın. İyi olacağız merak etme sadece sabır ve zaman gerekli.

Durum
    Berree - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Ben sadece doktora gidersem kısaltma yapiyorum artik kusura bakmayin malum sebepten kısalta yapamiyorum biliyorsunuz diyorum eskiden bi tüy tanesi olsa yerin dibine girerdim artik umrumda olmuyor

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Jilet kullanmamak çok önemli arkadaşlar, her zaman vurguluyoruz. Bu arada yüksek riskli tip çıksan da sonunda ölüm yok, aşılıyor, atlatılıyor merak etme Benim de hpv tip 56ydı yüksek riskliydi ama 5bucuk yıldır negatifim

Durum
    Evhamli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Dünden beri kendimi çok kötü hissediyorum. Dün hpv pozitif olduğumu öğrendim. Gece uyuyamadım. Vücudumu dinleyip duruyorum. Vajina içinde acı kaşıntı hissediyorum. Hpv pozitif olduğumu öğrenmeden önce böyle bir şey yoktu. Psikolojik mi acaba ?
    Tip6/61/45 e sahibim. 29 yaşındayım. Tip45 yüksek riskiymiş. Doktorum smear sonucuna göre hareket ederiz dedi. Şuan yapmanı gerektirecek bir durum yok dedi. 3 ayda bir smear da takip edeceğiz dedi. Ama ben psikolojik olarak çökmüş durumdayım. Kabullenemiyorum sanırım.. tip45 olup bu hastalığı atlatan oldu mu?

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Evhamli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dünden beri kendimi çok kötü hissediyorum. Dün hpv pozitif olduğumu öğrendim. Gece uyuyamadım. Vücudumu dinleyip duruyorum. Vajina içinde acı kaşıntı hissediyorum. Hpv pozitif olduğumu öğrenmeden önce böyle bir şey yoktu. Psikolojik mi acaba ?
    Tip6/61/45 e sahibim. 29 yaşındayım. Tip45 yüksek riskiymiş. Doktorum smear sonucuna göre hareket ederiz dedi. Şuan yapmanı gerektirecek bir durum yok dedi. 3 ayda bir smear da takip edeceğiz dedi. Ama ben psikolojik olarak çökmüş durumdayım. Kabullenemiyorum sanırım.. tip45 olup bu hastalığı atlatan oldu mu?
    Çok geçmiş olsun. Psikolojik olarak bir şeyler hissediyorsun ama öyle acı falan belirti vermiyor kendini dinleme. Hemen ahcc ye başla.Doktor Gökhan boyraz her zaman şunu söyler yüksek risk ise kolposkopi şart. Çünkü smear temiz çıkabiliyor aldanmayın der instadan takip edebilirsin

Durum
    Evhamli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cok tesekkur ederim yorumunuz için. Bana gerek yok kolposkopi yapmaya dedi. Gittiğimde tekrar soracağım.
    Dediğiniz doktora bakacağım. Umarım en kısa sürede bu hastalıktan kurtuluruz..