Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv yardim

Durum
    Carpediemmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Hpv yardim

Ben rutin kontrol sonucu hpv pozitif oldugumu ogrendim. 1 ay sonra jinekolojik onkolojiden randevu aldim. Sonucumun hpv pozitif oldugu icin geldigimi soyledim. Bana hormon (kan testi) 1 ay sonrasina ultrason 1 ay sonrasina da tekrar kan testi ve kolposkopi verdi. Ultrason ve ilk kan testini yaptirdim kolposkopi tarihini bekliyorum. Sizce bunlari neden istemis olabilir

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hpv yardim

Hpv kanda ve ultrasonda çıkmaz, başka cinsel yolla bulaşan hastalıklar var mı diye bakmak istemiştir. Başka cinsel yolla bulaşan hastalıklar (cybh) kan tahlilinde çıkabiliyor çünkü.

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Eğer kan testi diğer cinsel yolla bulaşan hastalıkları görmek içinse; bizler cinsel yolla bulaşan hastalık taşıdığımızda bağışıklık düştüğü için başka hastalıklara da açık oluyoruz. Bu sebeple kontrol etmek, cinsel sağlığı korumak amaçlı diğer testlerinizi de yaptırmak istemiş olabilir. Tedbirli ve bilinçli olmak adına güzel bir hareket bence benim doktorum da bakmak istemişti. Ama hormon testi ise neden yaptı bilmiyorum, hiçbir zararı yok ama endişelenmeyin Ultrasonu da zaten genel durumu görmek adına her rutin kontrolde yapar jinekologlar. Doktorunuz belli ki önünü görebilmek ve sizi daha iyi yönlendirebilmek adına her detaya bakmak istemiş.

Durum
    Carpediemmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Kan sonuclarinda ca 15-3 19-9 125 bakilmis sirasiyla meme kanseri pankreas kanseri ve yumurtalik kanseriyle ilgili degerlermis. Arastirma hastanesi olmasindan kaynakli sanirim. Neyseki bu arada baska sıkıntılarım varmi onlarida ogrenmis oluyorum😊daha kolposkopi olamadim ama bu surecte ahcc ye basladim 15 gun kadar oldu